ОКТОМВРИйче щедро пола си показва,мама,татко то безумно радва!

  • 11 225
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 45
moondream    - много готино коремче пупупу  Hug

# 271
  • Мнения: 0
Ура, аз съм гений, най-накрая успях да си сложа лентичка  Laughing  Приятна вечер на всички !

# 272
  • Мнения: 1 668
moondream , кошарите за сън на бебоците са стандартни - мисля 140/70... Има по-прости варианти за около 70 лева на едно ниво и 140 лева малко по-гъзарски с второ ниво, играчка за над леглото и повивалник. Аз лично повивалника не съм го ползвала, защото не ми беше удобен. Матрак си взех отделно - кокос, ама сега смятам да взема друг - първо заради акарите - иван е спал на него 2 години, а и нещо не ми се струва особено удобен...
Екокардиография уж правят навсякъде и във фемина и марков и томова. Проблема е, че не са КАРДИОЛОЗИ, а аг специалисти. В този ред на мисли истинска фетална екокардиография се прави само в трета градска болница в кардиологичното отделение. Останалото е загуба на време и пари. Т.е. всички майки, които имат наследствена обремененост в тая посока да идат и да си направят истинска. Сигурно го казвам за десети път и ставам досадна, но е важно да се знае! Доплер има навсякъде и навсякъде броят броя на камерите и предсърдията - това може да го направи и лекаря, които ви следи бременността. не навсякъде могат да видят друго. Казвам го, защото около мен има доста горчив опит в тая посока и ми е болна тема кардиологичните изследвания да се правят от педиатри или аг лкари... това е. Който иска да ме послуша.
Във Фемина най-добрата се води Димитрова като специалист. Проблема е, че е особено дръпната и ако е на кеф отделя цялото времае на света, ако е в месечен цикъл е страшно и е на принципа и 5 мин са много. АЗ за следващата ще ходя при томова. Димитрова много ме ядоса предния път.

За майчетата, решили да раждат секцио. Премислете го 10 пъти... Аз раждах секцио по желание първия път, сега ми се е спекло лайното дали няма да направя някоя руптура на матката, ако реша да раждам нормално. А от висотата на моите 30 години, всичко прочетено и едно секцио зад гърба със сигурност предпочитам нормално, макар да се възстанових наистина за отрицателно време от операцията.

# 273
  • Мнения: 199
Попрочетох из форума и си записах час за Томова в крайна сметка.
Деси, Гер4о мерси Hug
Гер4о Томова не е ли също специалист кардиолог newsm78?

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Списъкът е добър,но всеки да си гледа от неговата камбанария Wink.На мен някои неща също ми изглеждат напълно излишни.Например:
-овлажнител за въздух
-активна гимнастика-тя е по-късен етап и може и да ви падарят(както при мен),няма смисъл още от раждането да я имате,само място ще търсите.
-всякаквите му атрибути ,свързани с храненето-аз и преди съм ви казвала.От голямо значение е начина на хранене.Ако ще кърмите,както Герчо е казала,повече от едно шише не ви е необходимо.В зависимост от това как потръгнат нещата може да си купите всичко допълнително т.е. изчакайте с всички нагреватели,контейнери,стерилизатори и тем подобни.
-камизолки-не ми харесват,не съм ползвала.
-двата вида кошари newsm78

Много ползени покупки са бархетните и тензухени пелени.За всичко се използват в началото.
И аз съм от тези с горчив опит от Памперс в началото.Детето ми беше все мокро.Минах на Либеро и съм супер доволна.
Бодита и всякакви дрешки много внимавайте какви и по колко взимате.Много зависи колко ще ви е голямо бебето.Моони,няма да те подкрепя този път за размера,защото моето бебе се роди 47 см и 2600 и дори и в най-малкия размер плуваше като в торба,а 56 см.му бяха тамън на 3м.Така че от бебето си зависи.Моята приятелка роди бебе 4500 и директно си го обличаше в по-големия размер.Но по-нататък докторите казват как върви бебчето и можете да си направите сметката.
От много дрешки с малък размер изобщо няма нужда,защото бебчетата растат светкавично и освен това доста ще ви подарят.Може би повече белъо е необходимо,защото все се попикават и наа...т Joy

За козметиката пак всичко опира до предпочитания.Аз например бебешки сапун никога не бих изполвала,а само Wash-гелове-от тях съм най-доволна.Може да отпадне и шампоана,ако майката вземе гелче от глава до пети.
Както другите майчета са казали- марличките,спирта,както и антибиотична пудричка са особено необходими-за пъпчето и не само.
И аз ползвах Стеримар и клечки за уши за нослето-постоянно имат секретчета.
Марличките могат да се ползват и за почистване на очичките(с преварена вода).
Този път няма да раждам в частна клиника,така че мисля да си спестя и тази такса за раждането.Разочарована съм от първия път.В този ред на мисли-никога не бих родила секцио по желание,без да има медицински показания.Но всеки сам си избира,да не задълбавам,защото темата е от спорните Peace

Това се сещам по списъка.

На дрехите на бременни не съм им фен.Наистина като чували ги шият.То пък бива,бива ама.....В движение ще мисля как ще се обличам.Имам дрехи,които си ми стават,но нещо почнаха да ме притесняват Rolling Eyes,та скоро ще трябва нещо да си взема.Ужасно много мразя обикалянето по магазините Tired

Моето бебе рита на периоди-явно си поспива доста човека.Не се оплаквам.Кристиян беше неспираем Crazy

Хайде това засега,че цял роман стана Blush

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте отново, аз се наспах и реших да наваксам с четенето (че да не ми се събира много утре сутрин). Благодаря за списъчето, определено ми трябваше нещо подобно (а и бях решила аз да си правя). Единственото, което ще гледам от него, са количествата, и то по-специално на дрешките. Цените изобщо не ги коментирам - всеки сам си преценя.

# 276
  • Мнения: 63
Gullanfen, защо предпочиташ нормалното раждане? Какво точно имаш предвид и против секциото? Моля те да споделиш, зашото аз явно ще съм със секцио по медицински причини. За усложнения след операция знам, имала съм операции. Но иначе, съм слушала и чела само страшни неща само за нормалното.

Муундрийм, изнанадваш ме като казваш, че няма вана във Варна. До колкото знам една моя съученичка роди там така. Честно казано, това ми изглежда страшничко, защото ако стане напечено лакарите нищо не виждат и си сама. Все пак ако се наложи ще те изкарат.

# 277
  • Мнения: 3 988
Пък и бременните дънки никога не са с такава кройка че да си секси бременна, отзад на задника винаги са едни такива свободни, висящи  Confused Надявам се от Америка да си купя хубав секси панталон.

Какво мислите за опасноста от СВИНСКИ ГРИП при пътуване в Ню Уорк след 2 седмици??? Кюбит как са нещата там??? Разхождат ли се масово с маски по улиците?

Не се надявай много, Ани.  Confused
По-голямата част от магазините вече не предлагат дрехи за бременни, трябва да си ги поръчаш онлайн. Има няколко големи магазина, които продават, но дрехите там на мен лично ми изглеждат като дрехи втора употреба или второ качество.
Аз си поръчах онлайн от Gap и OldNavy. Сега чакам втората поръчка да пристигне, от първата върнах 2 панталона. Оставих едни дънки.
Знам един магазин, в който има хубави бременни дрехи, но не можах да се прежаля за платя $210 за дънки или $120 за къси панталони.  Whistling
Иначе рокли, поли, панталони с ниски талии, подходящи за бременни - никакъв проблем. Но от тези с ластиците - тц.
http://www.gap.com/browse/category.do?cid=6013 Ето тук може да видиш 5-те вида панели за бременни панталони. Предполагам, че и в БГ има цялата гама. Плюс, тези с връзките, които са с ниска талия (като back panel или secret panel, само че и с връзки).


За грипа:
Ани, не съм видяла хора с маски. Честно казано, не се усеща някаква паника в населението. Вчера цял ден бях из Манхатън от Даунтаун до Мидтаун, но ми направи впечатление да е по-различно от друг път.
MVinzens, не се притеснявай. Моят мъж е в още по-рискова група, но не мисля, че имам повод за притеснение. Остави тревогите сега.  Grinning


Списъците:
едира, мерси, че си пуснала този примерен (до там съм стигнала с четенето на темата).
Аз имам предложение да ги сложим в пощата като чернова или да ги пратим като мейл и така ще може да ги сравняваме. Сигурна съм, че ще е ценно за много от нас. Поне за мен би било, тъй като нямам никакво понятие. Какво мислите за тези идея?
Моят го правя на бг и англ, за да ми е по-лесно, както и на таткото, а и за да науча кое как се казва.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 18:23 от Кюбит

# 278
  • Мнения: 1 107
Gullanfen, защо предпочиташ нормалното раждане? Какво точно имаш предвид и против секциото? Моля те да споделиш, зашото аз явно ще съм със секцио по медицински причини. За усложнения след операция знам, имала съм операции. Но иначе, съм слушала и чела само страшни неща само за нормалното.
Не се и учудвам, че си останала с такова впечатление- малко ли страхотии се разказват из форума.Факт е, че всичките ми познати, родили нормално биха искали да повторят така, а голяма част от тези със операция искат ако може второто им дете да се роди нормално. Всеки немеркантилен лекар би обяснил колко по-добро решение е (разбира се, ако няма индикации за противното) естественото раждане. Преди време имаше проучвания, че секциото спестявало стреса на детето от родовия път, но мисля, че и това беше опровергано...и аз съм за нормалното раждане, но разбира се всеки може да избира и да реши какво е най-добро в неговия случай.

# 279
  • Мнения: 1
Здравейте моми4ета.
Да се похваля,днес бях на 4д и доки каза 4е беб4о е мом4е stork-boy
Имаме си диск с клип4ета,ка4их и снимки.Тръпката е невероятна,таткото е на кеф,той беше сигурен 4е 4акаме мъж.Първа бременност ми е така 4е вси4ки много се радваме.

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 420
Много  мерси, момичета! Майчин дом е мястото;-) Сега и една позната ми потвърди.  Hug

# 281
  • Мнения: 3 988
Ani, да допълня за бременните дрехи.
Ако си нормално висока, над 160 см и носиш дънки / панталони с нормална дължина, а не petite/short (къси) като мен, ще си намериш из моловете в Ню Джърси сигурно.

Секцио вс. естествено и/или вагинално раждане с упойка
Дълга и контроверзна тема.  Crazy Този избор, оставен изцяло в ръцете на майката (без медицински показания), зависи от нейната обща нагласа и виждания.
Аз никога не бих родила секцио по мое желание. Това е коремна операция, от която възстановяването е по-бавно и по-рисково. Освен това имам и други съображения, но в момента нямам време да пиша.
Ако се развихри дискусия, ще споделя.  Grinning

# 282
  • Мнения: 63
Хммм!
Сигурно защото ми е за първи път не съм наясно. И все пак не разбирам защо повечето майки искат естествено раждане. Простете за настойчивостта и непросветеността, но ВСЕ пак кои са предимствата? Жените казват по-добре е, лекарите казват по-добре е, ама защо? Освен кръвозагубата, шевове, евентуални усложнения както при всяка операция и възстановителния период, които точки против не ми се виждат много сериозни. Аз даже изпитвам гадост от епидорална упойка. Бих предпочела пълна. Заспиваш си и после се сабуждаш. На болка трач като куче.
При нормалното раждане ми се вижда много гадно тези разкъсвания. Ми то пак се губи кръв и пак има шевове. Ми моя стрес?!!Айде бебето като няма стрес. Ами ако му изкълчат краче или нещо? Охх да чукам на дърво.
Та моля, дайте факти. Искам да съмнаясно.

# 283
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Здравейте пак, днес с моя мъж си взехме и последните изпити и пообиколихме магазините да се ориентираме в цените на бебешките неща  Crazy Има толкова хубави неща, че едва се въздържах да не купя нещо. Харесахме количка на GRACO и двамата единодушно - метална основа а не пластмасова, най- големите възможни гуми от всички изложени и сравнително доста леко подвижно кошче. Но за сега ще изчакаме до към края на бременността.
За свинския грип - аз съм в най - рискова група, защото 95 % от съкурсниците ми са мексиканци, повечето от които новопристигнали, но мога да кажа че няма абсолютно никаква паника. Пази боже, но май пак изкуствено създават паника.
За секциото по желание - твърдо НЕ. Аз съм от хората, които вярват в естественото развитие на нещата. И двете ми деца са родени нормално, даже и без епидурална ( с 1 бременност имах прееклампсия и раждах с кръвно 150/90 ) Болката си заслужава.  Praynig За бебето - мисля, че ще се възползвам от епидуралната този път. А иначе - вчера гледах в нета филмче как се прави секцио и повърнах 2 пъти - толкова гадно ми се видя рязането на корема и мъкненето на бебето от там .  Sick

# 284
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Здравейте момичета.Аз се завърнах.пуснахме си нет.Вече сме в новата квартира.Сега имам толкова много да чета....Надявам се всички да сте добре.

Общи условия

Активация на акаунт