Бъдещи мами - * ЮЛИ 2009 * Тема № 34

  • 11 906
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 49
Ето както точно пише в епикризата: Статус при приемане: Петр. вагинам: ВПО на нераждала. Мат. шийка скъсена 30%, с разширение приляга върха на пръста. ЗОМ. Предлежаща част - Глава високо над входа на таза. ДСТ - ясни, ритм. на ФД.

Инванзивни, диагностични и терапевт. процедури: УЗ: Един жив плод в главично прилежание с BPD - 75.30мм. Плацента фундалис ет антерииор, II степен на зрялост. ЛА - в норма.
NST - варибален.

# 61
  • Мнения: 14
аманитка ЧРД живи здрави и много радости!

# 62
  • Мнения: 425
Amanita, Честит Рожден Ден. Пожелавам ти много здраве, леко доизкарване на бременността и здраво бебче на финала.

# 63
  • Мнения: 603
 smile3525 newsm18 Amanita , Честит рожден ден! С пожелания за мн здраве, любов и бъдещи щастливи моменти с бебенцето   newsm18

# 64
  • Мнения: 3 092
Честит рожден ден и от мен , Аманитка ! Бъди жива и здрава , много щастлива и много обичана !
Емили , пиши после как е минала Жк. Simple Smile
Сириус , знам как е с тревогите мила , никого няма да го подминат .Случвало ми се е да не спя по цяла нощ и да плача , но нищо не се променя така .Е ,получих болки и контракции, па се кротнах малко . В края на краищата на фона на наистина важните неща в живота моите проблеми избледняват .Ако ще ти помогне подреди си нещата по приоритет , аз например си казвам :истински богата и щастлива съм , защото си имам съпруг ,,когото обичам , дъщеря и сега чакам още един малък прекрасен човек .те са живи и здрави , аз също , а това за мен е и богатство и щастие .Всичко друго в живота ще се нареди , всичко дето се случва е за добро и все мисли в този дух и наистина спирам да се тревожа .
Не знам дали съм ти помогнала , но ми се иска да съм  Hug
Миме , рязала съм ноктите на детето , нали ти питаше за това .Не мога да я държа с ръкавички в жегите . Не съм ги рязала дълбоко - в смисъл до живеца , а по малко , за да не се нарани .Има дълги нокти , но си мисля че и тук , както и при косата  и зъбите си играе роля гена . Wink
Много ми се спи момичета , ако легна няма да се отлепя от възглавницата , но имам да работя .
Целувки и усмихнат ден !

# 65
  • София
  • Мнения: 121
  ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АМАНИТКА!  bouquet ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И ДА ГУШНЕШ ЗДРАВО И ХУБАВО БЕБЧЕ!

 

# 66
  • Мнения: 42
Честит Рожден Ден Amanitka!
Да си жива и здрава, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! Да си родиш едно здраво и усмихнато бебче!

# 67
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Изпуснах май една тема, милички. С този ремонт и почистване не ми остава време, та изобщо не зная какво сте писали и обсъждали.

При нас новото е, че вече приключихме с ремонта, остават само монтирането на климатика и почистването на диваните, утре ще дойде фирма за целта и приключваме. Имаме си нов зеленичък изолиран хол, доволна съм от резултата, остава да наместим креватите в спалнята и готово. Днес мойто момче заминава да купува кола, та ако не ни мине котка път в петък сме решили да се вдигнем една тумба до Букурещ да посетим Икея с новата ни кола. Другата седмица ще си почиваме активно, че аз доста се поизморих покрай ремонтите. Адски се изморявам вече, толкова да ми тежи от сега, плаша се за идните месеци. Бебка не спира да бута, бандитка голяма.
С предната бременност бях отекла и се бях надула като балон, нищо не ми ставаше и ходех с чехлите на мъжа ми, сега не мога да се оплача от такъв проблеми съм много щастлива.

По темите, които обсъждате мернах за помощта след раждането, за ноктите...

Та помощ този път не искам, след предния кошмар 40 дена със свеки, не искам пак да го преживявам. Жената е много свястна, не я упреквам, но с доста стари разбирания, доста лабилна беше в оня момент, свекър ми беше починал точно преди раждането на малката и беше натоварващо и за двете. Сега казах, че не искам помощ, ще се оправяме сами.

Ноктите не съм ги рязала, а ги чупех, те толкова лесно се чупят, че не е необходимо рязане. Оказа се, че съм процедирала правилно, поне според разбиранията в Швейцария  Mr. Green Зълва ми роди януари и на нея също са й казали в началото да чупи ноктите на бебка. Ръкавички не съм слагала, грозно ми е и зловещо, малката не се е драскала. Този път ще карам пак така.

И не на последно място, ЧРД на Аманитка, само хубави неща ти пожелавам и сбъднати желания!

# 68
  • София
  • Мнения: 3 581
досега четох, за понапиша нещо

Аз след малко отивам на първото си ЗD  - досега само на обикновен ехограф съм ходила. Даже и диск мисля да взема, само да не е някаъв филм на ужасите  Mr. Green
Относно СУЕ - какво се притеснявате толкова. Аз първия път като давах кръв ми беше 100 Shocked. След 3 дни повторих изследванията и вече беше намаляло на 50. Док ми каза че няма нищо страшно и е нормално.
Относно имената - спряла съм се на Дария или Дара, защото потвърдиха двама че ще е момиче.
Оставям ви сега - после ще дочитам  bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 121

Аманита, бъди жива и здрава и много , много щастлива! Хубав празник!

# 70
  • София
  • Мнения: 495
Аманитче и ти си телец като мен! ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!! Много здраве и хубаво бебенце ти пожелавам!  Hug    Hug    Hug
Мерси за отговорите за СУЕ-то и за кръвната захар.  Peace
За помощта-и аз не искам помощ /от свекито/,от майка ми може  Naughty   Мисля,че ще се справя с едно бебе,надявам се,де,да няма никакви проблеми.
Нали искахте да поръчвате от mytoys.de? Аз си харесах там една количка на ABC Design,там е 365евро,а тук е 860лв. Май излиза горе-долу същото,ако си я купя оттук.А и ще мога да я видя на живо.
Забелязали ли сте,че бебоците реагират на светлината? Аз сутрин като се събудя и като си отвия корема и бебчо почва да ритка  Heart Eyes
Днес влизам в седмия месец!  Party

# 71
  • Мнения: 42
Момичета, искам да Ви питам във връзка с избора на име:
1. Ще се придържате към традиционните български имена? или
2. Ще кръстите детето си с име, което не фигурира сред българските?

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 12:25 от buffy

# 72
  • Мнения: 37
 nbirthday, Аманитче пожелавам ти много хубави мигове от тук нататък и здраво и усмихнато бебе през юли! smile3525  ura Gift

# 73
  • Мнения: 576
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  ТУК СЛЪНЦЕ !!!
Да си здравичка, усмихната и много щастлива  Hug



# 74
  • София
  • Мнения: 67
Относно имената
Името, което сме измислили е българско, но не защото сме някакви традиционалисти, а просто ни харесва.

За презимето, обаче, сме в спор - аз искам да е без -ова или -ева накрая, а с чистото име на мъжа ми, но той категорично не желае подобни "изгъзици".
 

Общи условия

Активация на акаунт