Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 334
  • 801
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 879
Смело сърце, прогестерона ти е доста нисък за тази фаза от цикъла ти. Може би нямаш О. Щом не правите опити за забременяване, защо се изследваш?

# 61
  • Мнения: X
А съотношението LH * FSH ??
Май да преместим в подтемата за хормоналните изследвания?

# 62
Смело сърце, прогестерона ти е доста нисък за тази фаза от цикъла ти. Може би нямаш О. Щом не правите опити за забременяване, защо се изследваш?
Изследвам се, защото нямам цикъл, при условие, че до м.Май винаги ми е бил като по часовник, закъснение от 4 месеца си е притеснително. Не сме правили опити за бебе, но това не значи, че не искам да имам, а с този проблем шансовете ми за това са нулеви. Исках да питам, ако можете да ме насочите къде да ходя и какво да изследвам. Не мога да приема, че това закъснение е нормално.

# 63
  • Мнения: 1 334
Най- "обичам" прогестерон изследван на 21 ден ooooh! Освен това останалите хормони са направени на 6 ден - нормата е 3-5 ден.Предполагам,че това също може да е причина за разминаването в някои от стойностите.Прогестерон има смисъл да се изследва само след доказана с ехограф овулация.Най-добре е да се консултираш с ендокринолог.Той ще ти назначи и някои допълнителни хормони,за да се изясни цялата картина.

# 64
И при мен се случи това, за което говорите. Този месец трябваше да ми дойде някъде към 8, но все още чакам. Аз по принцип имам много болезнен цикъл и от време на време ме прорязва болка, но всичко свършва до там. Нямам деца и с приятеля ми планиране бременност, но не вярвам да е това, защото се чувствам точно като пред цикъл. Доста съм притеснена и смятам вече да отида на лекар. Посъветвайте ме какво е най-добре да се направи. Благодаря предварително.

# 65
  • Мнения: 879
Пепа,а домашен тест за бременност правила ли си? Може да се изясни картината!   bouquet

# 66
  • Мнения: 2 357
Аз също имам ужасно голямо закъснение. Не знам да се радвам ли или да се притеснявам, тези дни ще ида на лекар, но исках да споделя, ако на наякоя от вас и се е слу4вало и не е нещо страшно да сподели с мен  Sad  Трябваше да ми дойде на 18ти август, но до днес нищо...
Тестовете са отрицателни (4 разли4ни правих, като поледния снощи)  Sad  явно не е бебе
Преди 4 дни имаха силни болки като преди мензис, но само с тях си останах... не дойде, а тестовете отрицателни, ще се побъркам от притеснение, докато дойде време за прегледа...  Cry

# 67
  • София
  • Мнения: 35 961
Аз също имам ужасно голямо закъснение. Не знам да се радвам ли или да се притеснявам, тези дни ще ида на лекар, но исках да споделя, ако на наякоя от вас и се е слу4вало и не е нещо страшно да сподели с мен  Sad  Трябваше да ми дойде на 18ти август, но до днес нищо...
Тестовете са отрицателни (4 разли4ни правих, като поледния снощи)  Sad  явно не е бебе
Преди 4 дни имаха силни болки като преди мензис, но само с тях си останах... не дойде, а тестовете отрицателни, ще се побъркам от притеснение, докато дойде време за прегледа...  Cry
Причината може да е или късна О. или липса на такава.
Добре е да отидеш на лекар

# 68
  • Мнения: 2 357
Тази сутрин ми дойде, но е ужасно болезнено и много обилно... Явно имам някакви хормонални проблеми Sad

# 69
Zdraveite na vsichki ot tozi forum!
Az bih iskala da popitam, dali okazva vliqnie za zakasnenie na tsikala, sled kato si hodil na zabolekar, i sa ti slojili upoika i lekarstava??
I na men mi zakasnqva s 5 dni nqkade, no ve4e se pritesnqvam?
Blagodarq predvaritelno za Otgovorite!

# 70
  • Мнения: 2 453
Не смятам, че това е оказало вличние на цикъла ти (лично мнение). Направи си тест щом вече имаш закъснение.  Peace

# 71
# 72
  • София
  • Мнения: 10 698
Zdraveite na vsichki ot tozi forum!
Az bih iskala da popitam, dali okazva vliqnie za zakasnenie na tsikala, sled kato si hodil na zabolekar, i sa ti slojili upoika i lekarstava??
I na men mi zakasnqva s 5 dni nqkade, no ve4e se pritesnqvam?
Blagodarq predvaritelno za Otgovorite!
не, не оказва влияние: вече месец ходя редовно на зъболекар,смятай някъде от 25.08: като досега ми е сложен арсен, а друг зъб лекувахме 2 седмици с лекарства преди пълнене на канали и 4 пъти упойки за: вадене на мъдрец и 4 пломби на живи зъби, последната упойка ми беше сега в сряда сутринта на 23.09.2009 и ми дойде като по часовник на 24.09.2009г.

# 73
  • Мнения: 32
А случвало ли се е на някого дори и дуфастонът да не предизвика цикъл (не заради бременност)?

# 74
  • Мнения: 879
Аз пих за първи месец Дуфастон и го спрях преди 3-4 дена, дойде ми на третия ден след спирането му. Сигурна ли си, че няма бременност?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт