Първи клас - 2010-2011 г.

  • 52 157
  • 678
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 823
А някой може ли да ми даде  информация за училищата 43-о и 45-о, които се намират в Западен парк или поне други добри варианти на тези училища? Ние живеем в Захарна фабрика. 

# 61
  • София
  • Мнения: 15 287
А някой може ли да ми даде  информация за училищата 43-о и 45-о, които се намират в Западен парк или поне други добри варианти на тези училища? Ние живеем в Захарна фабрика. 

Кои са тези? Аз живея в "Западен парк", но тези две нищо не ми говорят.

# 62
  • Мнения: 3 479
45то е в Толстой, дели една сграда с Втора английска гимназия.
43то е на бул. Сливница, до Кенар.

Ние също сме за тази тема. Матей ще бъде ученик догодина. За предучилищна съм го записала в 139то училище Захари Круша. За първи клас не съм решила още.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 783
И нашата госпожица е записана в предучилищна в 41во, от  първи клас ще бъде в училището на брат си.

А някой може ли да ми даде  информация за училищата 43-о и 45-о, които се намират в Западен парк или поне други добри варианти на тези училища? Ние живеем в Захарна фабрика. 

Кои са тези? Аз живея в "Западен парк", но тези две нищо не ми говорят.
В Западенен парк са 17-то, 135-то. За 135 не знам нищо конкретно, но от 17-то имаме доволни приятели. То е с усилено изучаване на френски  и от първи клас имат доста часовепо езика. Учат и следобед.

# 64
  • Мнения: 250
И ние ще сме първокласници догодина. От Варна сме и много има изписано за училищата, занималните във Варна, но обикновено се спрягат едни и същи училища. А пък мен ме интересува кварталното училище - Трето основно / бившето Ангел Кънчев /. Някоя мама ако има впечатления относно базата и учителите, нека сподели!  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 15 287
В Западенен парк са 17-то, 135-то. За 135 не знам нищо конкретно, но от 17-то имаме доволни приятели. То е с усилено изучаване на френски  и от първи клас имат доста часовепо езика. Учат и следобед.

Да, и аз само тези 2 знам.
Помислих, че може някое да ми е убягнало.  Grinning
135-то е по-лошият вариант от 17-то. А и за 17-то вече чувам не-добри отзиви от родители от квартала.
По едно време го спрягах като възможност, защото ми е близо, но вече го извадих от списъка на училищата, които ще кандидатстват моето дете да учи в тях.  Laughing  Mr. Green

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 378
И ние ще сме първокласници догодина. От Варна сме и много има изписано за училищата, занималните във Варна, но обикновено се спрягат едни и същи училища. А пък мен ме интересува кварталното училище - Трето основно / бившето Ангел Кънчев /. Някоя мама ако има впечатления относно базата и учителите, нека сподели!  Hug

Нормално училище. Ако не си с луди амбиции за "елитно"-ви върши добра работа.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Здравейте и от мен. Ние есента се преместихме във Варна и също през есента на 2010 сме първолаци. Та ако има майки с мнение по темата и за Варна ще се радвам да разменим инфо. Живеем в Чайка и най близките ни училища са Захари Стоянов и Раковски.

Аз имам преки впечатления от "З. Стоянов". Каквото те интересува-питай. Може и на лични.  Wink

# 68
  • Мнения: 250
И ние ще сме първокласници догодина. От Варна сме и много има изписано за училищата, занималните във Варна, но обикновено се спрягат едни и същи училища. А пък мен ме интересува кварталното училище - Трето основно / бившето Ангел Кънчев /. Някоя мама ако има впечатления относно базата и учителите, нека сподели!  Hug

Нормално училище. Ако не си с луди амбиции за "елитно"-ви върши добра работа.

Благодаря за отговора! Не знам как се разбира кое училище е "елитно", а може би кои училища са "на мода" сега. За мен е важно учителя и децата, сред които ще попадне моето дете! Ще търся още информация за нашето квартално у-ще, все пак имаме доста време.

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Хъм, май елитните са различни и наистина просто модерни всяка година Simple Smile

Аз избирах по следните критерии - локация, вид на двора и сградата /косвени признаци за управлението/, вид на класните стаи / косвени и нетолкова признаци за грижата за децата/, резултати от математически състезания 2-4 клас за града / подготовката по матекатика/, слава и авторитет на директора /където не можеш да говориш с него/, пак слава и легенди за госпожити /отново ако няма как да говориш с тях/, резултати от матурите евентуално / но затова се сетих чак след като излязаха, а после се оказа, че не са съвесм надеждни/.

Много важни са също организацията времето - , целодневно, полудневно или със занималня. Стиол аи лафката, допълнителните занимания - клубове, школи, спорт и т.н, униформите - може да има, но да са изкуствени...

# 70
  • Мнения: 485
Гледам това е и моята тема, ама нещо напълнихте 41 училище, та ще трябва да се ориентирам към друго  Wink

Всъщност аз съм решила, че ще ходи в кварталното училище, само още се колебая дали да е 101 СОУ "Бачо Киро" или 16 ОУ "Райко Жинзифов"
Май по-скоро ще е 16 ОУ

Ще следя темата

# 71
  • София
  • Мнения: 4 398
АЗ както винаги ще се изкажа негативно за квартала   Mr. Green
За 101 НЕ и НЕ, това са отзиви на мами от квартала с пораснали деца, а за 16 имам приятелка детето и е там и НЕ е доволна, а пък аз самата съм присъствала на доста грозна случка на учител който обиждаше едно дете с думите ИДИОТ, ОЛИГОФРЕН , ПРОСТАК и т.н.  докато двора беше пълен с родители и деца.

# 72
  • Мнения: 544
И аз се записвам с първокласник догодина.
Ние живеем в Дружба 2, но нещо 150 и 163 не ми допадат особено. Плюс това госпожите, за които съм чувала добри отзиви тая година вземат 1 клас и за нас не знам какво ще остане.

# 73
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Записвам се и аз да следя темата. Ние сме от Варна и за сега сме се насочили към ОУ "П.Р.Славейков" , ние си живеем зад него по принцип, аз съм учила там и до скоро мислех само там да подавам документи догодина, но напоследък се замислям, дали не е добре да имаш и резервен вариант. Какво става ако подадеш документи само в едно училище и не приемат там детето, какво следва?

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Реално тази година можеха да се подават само в едно.
Ти си заяви във всички ако желяеш, но за да го запишат /или пък да го класират в някои училища/ искаха оригинала на документа от предучилищната. Май само в едно е имало възможност да оставиш копие.  Та ако ти подадеш и не го приемат детето - остава варианта да подадеш в друго, но ако резултатите излизат късно, става малко рисковано за след това...

Общи условия

Активация на акаунт