Опасна ли е амниоцентезата?

  • 2 646
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
... И аз я попитах, ако покаже, че бебето е носител на генетични увреждания, за което тя се съмняваше, какво ще прави.... .

Наистина, отговорила ли си си на този въпрос?  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 376
Ако искаш първо можеш да отидеш на ФМ и да решиш за амниото наистина след като си отговориш на въпроса "Какво правим ако ..?"
Дали ще има проблем с амниото зависи до голяма степен от това кой ти го прави.

# 17
  • Мнения: 8 999
Нито годините, нито наследствеността имат отношение към малформациите на бебето. За съжаление. Сред моите приятели имам два ужасяващи примера, които ще ми бъдат обица на ухото. Затова съветвам всички бъдещи майки да си направят всички възможни изследвания. АЦ крие риск, наистина. Уж е минимален, но....  Аз лично познавам две жени, които си загубиха децата след тази интервенция. Както виждаш сред моите познати съотношението е 2:2 /две с увреждания поради ненаправени изследвания, тъй като не са били в рискова възраст или нещо друго, и две осиротели майки след АЦ/
Все пак какво си правила досега? Направи си всички възможни изследвания и пристъпи към АЦ само в краен случай.

# 18
  • Мнения: 617
... И аз я попитах, ако покаже, че бебето е носител на генетични увреждания, за което тя се съмняваше, какво ще прави.... .

Наистина, отговорила ли си си на този въпрос?  newsm78
Да отговаряла съм си.Имам 2момченца, да са ми живи и здрави, та равдането на едно такова дете предразполага към пълно себеотдаване и изоставяне на другите на заден план / имам пример пред очите си/.Та това не мога да им го причиня.Също така и не мога да си представя да дам живот на същество, което ще се мъчи цял живот.
Биби, какво се е случило на твоите познати, които са загубили бебетата си след амнио.Инфекция ли, аборт ли, къде са я правили...всяка информация ще ми е от полза.Правила съм БХС , рискът е 1:1100.Но ме притеснява НТ, която е 3мм.Пък и не знам защо не вярвам много на тези изследвания.На ФМ ще ходя задължително, със или без амнио.Но за съжаление Даун, пък и други аномалии не винаги се откриват на ехограф.

# 19
  • Мнения: 6 274
Благодаря ти за отговорите, а и щом така си решила, може би ще е по-добре.
Успех!
  Peace

# 20
  • Мнения: 103
Здравей Monnn,

Аз лично си правих амниоцентеза средата на март. В Майчин дом специално ( а и за Шейново доколкото знам) задължително се прави под наблюдение с ултразвук... все пак следят къде отива иглата. При мен нямаше усложнения и всичко мина като по вода. Прави ми я доц.Карагьозова в МД и съм много доволна. Доста подробно огледа бебето преди да започне процедурата, каза ми размерите на бебето и т.н. Бе в общи линии ти правят една хубава Фетална морфология Grinning След това източват две колбички с течност и ги пращат за анализ. По преценка на доктора може и да те пуснат да си ходиш може и да останеш... задължително те водят хоспитализиран обаче ако си по здравна каса. Ти тъй като ще го правиш по собствено желание (поне до колкото разбрах) нямаш задължителна хоспитализация (иначе е 3 дни), така че изписването ти зависи единствено от лекаря. Тъй като преди успешната амниоцентеза в средата на март ходих веднъж и края на февруари, но се оказа, че е рано и ме върнаха.Та тогава щеше да ми я прави доц. Димитрова (аз не си плащах за избор на лекар) - малко е неприветлива, но съм чувала, че е страхотен специалист. Обаче останах с впечатление, че иска задължително да се остава в болницата поне аз една нощ. Която и от двете докторки да избереш няма да сбъркаш Peace

# 21
  • Мнения: 617
Айде сега Карагьозова или Димитрова.Нова дилема.А за това с преспиването май няма да се разберем.Абсолютно няма кой да ми гледа децата месец напред.

# 22
  • Мнения: 333
В единия ми форум вече чух няколко отрицателни мнения за Димитрова. Ставаше въпрос за пълно претупване на ФМ. Нямаше как да не запомня името, доста станаха недоволните.
Относно амниото - скромното ми мнение е категорично не  Confused.  Човешкото съзнание може да брои само до едно. За лекарите 1% е статистика, за майчиното сърце нейното дете влизащо в този 1% е всичко. Какво значение има, че с другите всичко е било наред? Не го разбирам това с АЦ при положение, че  ФМ показва всичко на момента и не крие риск. Нужен е само добър специалист.
Ти казваш, Monn, че с желанието си за трето дете се чувстваш сякаш предизвикваш съдбата. Замислих се над това и ми стана мъчно. Дълбоко в днешната ни народопсихология се крие схващането, че всяко дете след второто е едва ли не грешка, безумие .... Не се давай на тези мисли дори за кратко, защото е явно, че си над тях  Hug.Няма нищо по-красиво от желанието ти да станеш пак майка. Поздравявам те за това и ти желая с Божията помощ да изпиташ  всички радости на майчинството отново и отново, с още едно здраво детенце  Heart Eyes.

# 23
  • Мнения: 1 098
Аз на твое място никога не бих направила, нямаш причина. Правила съм амнио, защото имах висок риск на БХС. Рискът не е голям, но го има.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Знам, че амниоцентезата не е опасна, но съща така съм чувала , че ако  няма основателна причина за нея , не се прави.АКо не е наложително, не бих се подложила на нея-прекалено много искам бебето си.

# 25
  • Мнения: 8 999
monnnn , за съжаление не мога да ти цитирам имена на лекари, нито на здравни заведения. Едното момиче е приятелка на моя приятелка /т.е. познавам я, но не ми е близка/ и това е станало преди около 8 г. Другата жена не мога да я питам, прекалено е болезнена тази тема и никога не повдигаме въпроса пред нея и мъжа й.
Моят съвет е да си направиш БХС и с резултатите да посетиш д-р Томова. Вече съм й загубила координатите, но със сигурност тук има майки, които ще те насочат към нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 493
Аз си правих амниоцентеза при д-р Димитрова в Майчин дом,наистина не е приветлива,не обича да говори..но и аз съм чувала,че е мн добър специалист,а това май е най-важното,нали? Амниоцентезата дава 100% отговор на въпроса здраво ли е бебчето,или не.Нито ФМ,нито каквато и да е ехография не могат да дадат точен отговор.Аз бях с риск от БХС 1 от 45...На 23 год. съм,в семейството ми няма такива аномалии,нито в това на мъжа ми.Просто тъпа статистика  Peace 
Самата процедура беше ужасна,поне за мен,много гадно чувство,така ми забиха иглата в корема,че имах чувството,че сънувам..По време на процедурата ме гледаше на ехограф,след като свърши,преслуша тоновете на бебето и това беше.Аз като станах и ми стана лошо,явно от притеснение,защото,нали ви казвам,чувството ,че изсмукват течността около бебчо направо ме съсипа...дорева ми се.Те не,че я изсмукват цялата,но всичко се усеща и е неприятно много.После като излезнаха резултатите и като видях ,че всичко е ОК,бях на седмото небе,нямаше по-щастлива от мен! И тогава разбрах,че очаквам момче! Така,че всичко завърши добре.
Та така,ако имаш съмнения,по-добре я направи,отколкото 9 месеца да се тровиш с негативни мисли.  Peace

# 27
  • Мнения: 617
В единия ми форум вече чух няколко отрицателни мнения за Димитрова. Ставаше въпрос за пълно претупване на ФМ. Нямаше как да не запомня името, доста станаха недоволните.
Относно амниото - скромното ми мнение е категорично не  Confused.  Човешкото съзнание може да брои само до едно. За лекарите 1% е статистика, за майчиното сърце нейното дете влизащо в този 1% е всичко. Какво значение има, че с другите всичко е било наред? Не го разбирам това с АЦ при положение, че  ФМ показва всичко на момента и не крие риск. Нужен е само добър специалист.
Ти казваш, Monn, че с желанието си за трето дете се чувстваш сякаш предизвикваш съдбата. Замислих се над това и ми стана мъчно. Дълбоко в днешната ни народопсихология се крие схващането, че всяко дете след второто е едва ли не грешка, безумие .... Не се давай на тези мисли дори за кратко, защото е явно, че си над тях  Hug.Няма нищо по-красиво от желанието ти да станеш пак майка. Поздравявам те за това и ти желая с Божията помощ да изпиташ  всички радости на майчинството отново и отново, с още едно здраво детенце  Heart Eyes.

Колко хубаво си го казала.Истинските ми приятелки се радват искрено за мен.Но също така и чувам коментари за това как съм луда в тия времена и криза да раждам, как това са пълни глезотии /представете си да се грижиш за дете е глезотия, а не отговорност/, включително и директният въпрос ''Е за кво ти е още едно дете?''.Ето това ме довършва... да не му трябва дете на някой.Та от там ти се насажда едно чувство на вина, че искаш да дадеш живот!!!Спряла съм да контактувам с такива хорица, които си нямат друга работа, освен обсъждането на другите...и червен конец ще си вържа даже.
Повелавам си най-здравото бебе и деца на света, на вас също!

# 28
  • Мнения: 6 274
  ''Е за кво ти е още едно дете?''.Ето това ме довършва... 

Познато до болка!  Crossing Arms
Докато се връзваш, така ще е .
Я ги прати всички на.... някъде.  Wink
Който ти е приятел, не задава такива въпроси.
На останалите не дължиш обяснения.
Аз им казвах - "Защото АЗ така искам. А и когато някой дойде да ми ги гледа, тогава ще ми казва колко деца да имам. Докато си ги гледам аз, никой не може да ми казва."
И приключваш въпроса.
Желая ти здраво и пухкаво бебче!
  Hug

# 29
  • Мнения: 617
А - точно!Ма ти си мислиш, че давам обяснения ли?!На въпросната, която ме попита само отговорих "Да ти го дам да го гледаш ти!".Еми замлъкна.Бая съм устата и повечето коментари ги чувам зад гърба си за което.Хората, на които държа се радват с мен, виждам им го в очите, просто се чудя от къде толкова злоба...и то към нещо толкоз благородно.

Общи условия

Активация на акаунт