За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 11 159
  • 323
  •   1
Отговори
# 285
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
emy17  Не съм чувала подобно нещо, а и моята педи не ми е казвала нищо за този витамин Д.. аз от форум-а разбрах за него... ама разни страни, разни педиатри.. какво а ти кажа   Whistling

# 286
  • Мнения: 9 776
                   Моми4ета живея в Неапол и вси4ки,дори и педито твърдят 4е трябва да захраня беба сега преди да
                   стане много топло или после трябвало да 4акам септември,а тя ще е на 9 месеца тогава.4ували ли сте подобно
                   твърдение.Никъде по форума не съм про4ела такова нещо.Има ли зна4ение дали е топло или хладно.
                    Също педи ми препоръ4а да давам по 28 капки витамин Д от раждането до годинка.Разбира се не съм
                    мислила да го правя.Аз искам да я захраня след 6 навършени месеца.

Гледай си детето както смяташ, че е най-добре.

# 287
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
...трябва да захраня беба сега преди да стане много топло или после трябвало да 4акам септември,а тя ще е на 9 месеца тогава...

А някакво логично обяснение дават ли защо?

# 288
  • Мнения: 322
...трябва да захраня беба сега преди да стане много топло или после трябвало да 4акам септември,а тя ще е на 9 месеца тогава...

А някакво логично обяснение дават ли защо?
Това е от тези съвети дето свеки ми дава, "Трябва да отбиеш сега, през лятото не се кърми"  #Crazy , пратих я по живо по здраво. А иначе може би има бякаква връзка с това, че в жегите дечицата не ядат много много, но чак пък да не захранваш  Thinking.
А пък за капките витамни Д има ли някаква основателна причина за това мека казано огромно количество, ми то рахит се лекува с 8 капки дневно (имах позната, толкова им бяха изписали). А и сега през лятото не виждам никакъв смисъл от даването му (мое мнение), прекомерното му натрупване в организма може да навреди на бебчо, да се затвори преждавременно фонтанелата и т.н.

# 289
  • Мнения: 275
 Joy
Разсмя ме твоята свекърва. Напротив. Нашата педиатърка ни каза, че е добре детето да се кърми и лятото, заради голямото разнообразие от вирусни инфекции /рота-вируси и т.н/ и защитните свойства на кърмата. Това обаче не мисля, че пречи на захранването.
Не е добре да се спира кърма в най-големите жеги /в смисъл медикаментозно/. Аз така знам.  Simple Smile

За витамин Д-то и аз се учудвам за количеството. Ние през зимата бяхме с две капки и след първото шишенце ни го спряха. Знам, че различно в различните случаи предписват, но и на мен ми се вижда доста.

# 290
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Витамин Д се дава предимно на зимните бебета, но по 2-3 капки. Лятото ни го бяха спрели, защото няма смисъл от допълнителното му даване, когато има слънце, освен разбира се ако няма някакъв проблем. НО такова огромно количество не съм чула да се дава newsm78

# 291
  • София
  • Мнения: 44 337
аз съм го чувала това за захранването....уж лятото е по-тежко за стомахчето...дрън-дрън...много деца се захранват лятото...е то принципно може да е малко по-тегаво, защото в жегите децата не налитат много на храна....но аз лично не знам да има проблем.....може да разпиташ по-подробно....

а за капките - думи нямам тук казват по 2 превантивно.....повече с рахит, но повече от 10 не съм чувала.....28 е ....нема така цифра.

# 292
  • София
  • Мнения: 12 562
аз съм го чувала това за захранването....уж лятото е по-тежко за стомахчето...дрън-дрън...много деца се захранват лятото...е то принципно може да е малко по-тегаво, защото в жегите децата не налитат много на храна....но аз лично не знам да има проблем.....може да разпиташ по-подробно....

а за капките - думи нямам тук казват по 2 превантивно.....повече с рахит, но повече от 10 не съм чувала.....28 е ....нема така цифра.

Ами то всеки луд с номера си. Тук има една майка, почитателка на един лекар - нарочно няма да пиша кой - който изписва на дете на 2 години и половина колкото тежи толкова милилитра Панадол или Нурофен. Нали си представяте какво значи? Моят син е 18 кг, та според този корифей при Т от 38,5 градуса аз трябва да му дам 18 милилитра Нурофен  #Crazy

# 293
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Много ви моля ако някой знае да ми каже. Вчера ни изписаха с моето бебче което се роди на 5 05. Но очичките му гурлясват. Докторката каза да ги изчиствам с преварена вода и да капвам кърма. Но нещо не минават. С какво друго да почиствам очичките? Предварително благодаря!

# 294
  • Мнения: 9 776
Коя докторка ви каза това? От болницата ли? Педиатър имате ли вече?

# 295
  • София
  • Мнения: 12 562
Здравейте мили мами! Много ви моля ако някой знае да ми каже. Вчера ни изписаха с моето бебче което се роди на 5 05. Но очичките му гурлясват. Докторката каза да ги изчиствам с преварена вода и да капвам кърма. Но нещо не минават. С какво друго да почиствам очичките? Предварително благодаря!

Твърде вероятно да е някаква инфекция. Повикай педиатърката, която си избрала.

# 296
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ами от болницата която ни изписа вчера. Май наистина ще и се обадя.Горкото се мъчи така. Много сте мили мили мами!Благодаря за бързия отговор!

# 297
  • Мнения: 9 776
Би трябвало педиатъра да ви посети след като са ви изписали от болницата, а при това положение - още повече. Няма страшно, бебчето ще се оправи Peace. Честито!

# 298
  • София
  • Мнения: 1 809
Моето бебе имаше същия проблем, оказа се стеснени слъзни канали, от което се получаваше възпаление на очичките и доста време бяхме на капки.
Честито за бебчето   bouquet, ще се оправи, но да го види лекар задължително.

# 299
  • Мнения: 2 013
Здравейте мили мами! Много ви моля ако някой знае да ми каже. Вчера ни изписаха с моето бебче което се роди на 5 05. Но очичките му гурлясват. Докторката каза да ги изчиствам с преварена вода и да капвам кърма. Но нещо не минават. С какво друго да почиствам очичките? Предварително благодаря!

Когато дъщеря ми се роди и на нея и ставаше така но само на едното оченце.Излизаше някакъв лепкав жълт секрет и и се залепваше очето.Почиствала съм го само с памуче с преварена вода и капвах по една капка физиологичен разствор.Мина от самосебе си. Peace

Общи условия

Активация на акаунт