Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 33

  • 13 798
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Здравейте и от мен. Днес съм сама и досега чистих. Вече останах без сили (а още колко неща ми останаха), така че се отдавам на заслужена почивка.
Относно името, ние май сме единствените дето още нищо не сме решили. Повечето, като гледам, поне имате по няколко варианта, а ние още изобщо не сме мислили. Т.е. аз непрекъснато си мисля де, но с мъжа ми не сме коментирали сериозно. Забелязвам, че доста от вас си избират имена, които им харесват, без да се съобразяват с баби и дядовци. И аз искам така, ама каквото и име да изберем, със сигурност ще има сърдити. Затова тази тема с името малко ме подтиска и засега предпочитам да отложа избора.

# 241
  • София
  • Мнения: 791
vesi127 не се притеснявай и ние не сме избрали името, е преди да знаем че е момиче сме говорили за имена,но само сме си говорили. Смятам обаче да не коментираме пред семействата,нещо са ме изнервили и ще си спестя поредните бели косми. Мислихме за името Силвия,харесва ми,но има време!Ще се придържам към звучни,български имена и все пак да си отива с фамилията по звучене.

# 242
  • Мнения: 3 010
chocho-san и на мен така..... аз първо видях една сума и след 2 дена като теглих се изненадах 4е имам пове4е пари проверявайки статуса разбрах 4е цялата сума е преведена по - късно за март и началото на април  Peace Значи следващите към края на месеца да очаквам?!

# 243
  • Мнения: 132
Да-обикновино от НОИ превеждат парите последната седмица на месеца /вторник или четвъртък/ Peace

# 244
  • Мнения: 636
На мен винаги ми ги превеждаха първата седмица на месеца. Но, ако има закъснение не е по вина на НОИ в повечето случаи, а на по-късно занесени документи.

# 245
  • Мнения: 370
Здравейте,мами  Grinning
 Вашите бебчовци обърнаха ли се вече?В петък се наложи да отидем спешно до родилното и след прегледа док каза,че бебчето е седалищно и че сега му било времето да се завърти.Аз мисля,че има още време,но се пристесних понеже не ми се иска да раждам със секцио.Как е при вас?
Отнасно имената ние вече сме ги избрали.Ако е девойка ще е Ния,а за момченце-Александър Heart Eyes

# 246
  • Мнения: 132
Става въпрос,че на мен болничния ми започва от средата на месеца /напр. сега съм в болнични от 19.04 до 18.05.Първо ми преведоха парите /на 30.04/ за периода от 19.04 до 30.04.Към края на месеца /около 28.05/ ще ми преведат и останалата сума за периода от 1.05 до 17.05
Дано да сте ме разбрали,че стана малко объркващо  Embarassed

# 247
  • Мнения: 2 382
 smile3515Абе, сладурки, какъв април!Аз за март не съм си прибрала още парите Sad

# 248
  • Мнения: 3 010
dolls, преди 2 седмици нашата принцеса беше седалищно, но док каза има време да се обърне  Peace
За болничните много зависи, кога се изписват заплатите по ведомост. При нас това става на 10 число от месеца и счетоводителката веднага  носи документите в НОИ, за това аз ги получих края на месеца. Някой каза 4е се изплащали до 15 работни дена - ще се окаже вярно. Шайн много зависи и какви пари4ки получаваш, една позната ми каза, 4е ако се получава голяма сума я бавят доста/ ставаше въпрос за майчинските обаче/  Peace

# 249
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
smile3515Абе, сладурки, какъв април!Аз за март не съм си прибрала още парите Sad

Ами нормално, ако в края на април получавате заплати за март. Съответно счетоводителката ви е занесла болничните за март в края на април. Изплащат се до 15 дни, но обикновено става доста по-бързо. Сега обаче с тези почивни дни чак след 7-ми май може да се очакват болничните за март.  Peace И аз имам 3 дни за март. Подадохме ги на 30-ти април. Ще пиша, като си получа парите.

# 250
  • Мнения: 174
Аз напоследък си мисля за сутиените за кърмене, искам да се сдобия с един такъв да ми е готов, че знае ли човек.... ама незнам какъв размер да си взема, ако сега нося 75Б, след раждането дали няма да скоча на +1 размер  ooooh! - въпрос към опитните настоящи майчета.....
Dendy, може да скочиш и с два размера... Предния път много ми порастнаха гърдите когато родих, бях купила сутиен за кърмене и изобщо не ми беше удобен, не само като рамер, ами и като форма на чашките.  В крайна сметка ползвах едно спортно памучно бюстие, което няма чашки и ограничители. Този път много се чудя какво да си купя - Чико имат един спортен модел сутиен за кърмене без чашки, но никъде го няма, открих един подобен на Медела (не знам дали си ги чувала), може би ще си взема такъв един номер по-голям. След раждането наистина ти трябва веднага, още в болницата и не става да купуваш след това. И подплънки за кърмене трябват когато тръгне кърмата, и помпа ако имаш твърде много кърма...

# 251
  • Мнения: 3 010
Asaly, аз именно заради това искам предварително да подготвя нещата за болница. Сутиена е важен  Peace така си мисля, освен да си взема чашка Ц, едва ли ще достигна Д  Mr. Green В ибей има добри предложения ама незнам колко са качествени.

# 252
  • Мнения: 233
Добро утро на всички
Аз усещам бебето да хълца и главата му е долу, но при предишната бременност много се радвах, че беше надолу с главата през цялата бременност и в  34 седмица се обърна и ми казаха седалищно и много се ушашавих, а в 36 пак се обърна. т.е. май си се върти до края.

# 253
  • Мнения: 140
Здравейте мами!
ние вчера изкарахме страхотно на сватбата! Даже танцувахме и май поуморихме бебо, щото вчера и през нощта само 2-3 пъти поритка и то за кратко, явно спи горкинкото  Crazy
За имената сме се спрели на 2 варианта, единият е на дядото, а другият на Богородица ако се роди около 15.08 Simple Smile
Аз си мисля, че има още време да се обръщат бебетата, все пак имат все още място, после като им стане по-тясно ще се застопорят.
Поздрави на всички   bouquet

# 254
  • София
  • Мнения: 85
Добро утро и от мен. Аз съм на работа днес  Sad
Иначе сватбата, на която бяхме беше много готина, макар че пътуването до Плевен и обратно до София беше дългичко  travel, ама ми понесе добре.
Възползвайте се от хубваото слънчице и се разходете и за мен днес.
Прекрасен ден!    sun

Общи условия

Активация на акаунт