Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 33

  • 13 806
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 241
Добро утро и от мен, Славена много си раннобудна! И аз съм на крак от 6.00 часа.

За обличане на лятно новородено бебе да кажа и аз, че щерка ми е такава. Първият месец съм я обличала винаги с дълги ръкави и крачоли, задължително и чорапки. Дрехите, които ползвах бяха от тънка памучна материя. Имайте предвид, че в началото бебетата нямат собствена терморегулация и много лесно губят от телесната си Т. Но това ще ви го кажат в родилното или личните лекари. След около 30-40 дни започнах да разголвам крайниците. Но както е казала Славена - всичко това ще ви дойде от вътре, не се притеснявайте!

Хайде лек ден, отивам да се трудя, че това са ми последни дни на работа, от 11.05. излизам в почивка.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 251
Добро утро...
И аз изобщо не съм наясно как ще обличам малката госпожица в тея жеги... абе изобщо с много неща не съм наясно, но като му дойде времето ще му мисля, пък и майка ми е наблизо, та може да помага... Grinning
Аз да ви се оплача, последно време ме наболява ниско долу в ляво, особено сутрин като стана, като лежа съм по-добре, ама от време на време си е силна болка. Правих си ПКК, нямам завишени левкоцити, само с една единица, но това е нормално за бременни и стерилна урина правих чиста е. Консултирах се с гинеколог и нефролог (не са бъбреци), казаха че можело нещо да се притиска, ама какво ще да е това нещо  newsm78... Та малко ми е притеснено дали всичко е наред. На някоя от вас случвало ли се е нещо подобно?

# 62
  • Мнения: 493
Здравейте!
Тази сутрин отново ме събуди гръмогласната съседка, която се караше на лапето си  Tired  noear . Писна ми вече всяка сутрин да ме буди в 7. Но няма какво да ви се оплаквам, така е като си под наем. Ако си бях в къщи до сега да съм извикала полиция.
Относно дрешките за изписване... родителите ми са много суеверни и държат да не се купува нищо, преди да се роди, но аз ги изпреварих и си купих количка от продавалника  smile3534 . Та нямам намерение и за дрешки да чакам. Тази сутрин странно ми се намокри блузата. Съжалявам че питам, но ми е първа бременност и тези неща не са ми познати.Предполагам че е коластра.. някой може ли да ми помогне? Дали е добър признак, може би че ще мога да кърмя, защото наистина много ми се иска...
Благодаря ви и приятен ден  newsm51

# 63
  • На плажа
  • Мнения: 1 111
Добро утро момичета,хубава тема сте подхванали,пак за покупки.Да ви кажа,толкова ме сърбят ръцете да купувам,но откакто док. каза,че ще е момче,не смея да купя нищо ,за да не излезе момиче Mr. Green
От време на време се качвам на тавана и преглеждам бебешките дрешки от Вики,но все още нищо не съм свалила,има време.
Да се похваля,пак,вчера купихме обзавеждането за детската стая на дъщеря ми.Естествено избрахме коренно различно,от това ,което бяхме набелязали,а и този път и вики беше с нас и одобри.Ето я и нея http://shop.yavor-bg.com/showimageprod.php?id=3526&typeS=big

# 64
  • София
  • Мнения: 1 251
BebEshOnDeL -и аз не съм раждала, но мисля че е нормално на определен етап от бременността да започне да се отделя първоначалната коластра. При мен все още няма, но явно при всеки е различно, пък и аз съм с доста малък бюст, може и това да има значение...
Тина, обзавеждането е страхотно!!! Peace

# 65
  • Мнения: 735
За кърменето няма никакво значение размера на бюста.Моя приятелка е с много,ама много малки гърди (като пъпки), а кърми и двете си деца по година и половина. PeaceНа мен не ми се е отделяла коластра докато бях бременна с първото си дете, та после имах кърма точно един месец.Дано сега да имам повече, защото много искам да кърмя. Praynig
Кате, мен ме наболява понякога ниско долу в ляво, а понякога и в дясно.Аз го отдавах на бъбреците и пикочните канали.Но може да се разтягат някакви връзки там...Вече направо не ми е ясно кой оргън къде ми е newsm78
tina1801, честито за детската!Много е хубавка! Hug

# 66
  • Мнения: 377

Днес личният ми лекар ми изписка Кол актив това е коластра от новозеландски крави!  Simple Smile От продуктите на Аквасорс е. Ако някой е пил моля да сподели! Спомага за развитието на тъканите, мускулите, укрепва растежа и за много други неща та да видим ще ми действа ли добре!

Аз пия Кол актив, сутрин малко преди хранене по 1 капсула. Също така от около 4 години давам и на сина ми продуктите на Аква сорс и съм доволна. Във форума има много теми за Аква сорс може да разгледаш и сама да прецениш.
На лекцията на "9 месеца" стана въпрос за това как да обличаме летните си бебета и лекторката каза, обличайте ги с една дреха повече на това което вие сте облечени, или при положение че ви се иска да ходите голи, за бебетата ще е добре да бъдат по боди с къс ръкав и леки чорапки на крачетата. Моето лично мнение, че ще се водя от самото бебе.

BebEshOnDeL да това е коластра, при мене от няколко седмици има леко изтичане предимно вечер и през нощта.
tina1801, обзавеждането е много хубаво!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 709
Пак съм 10 страници назад, направо ми липсвате, но съм се зарила с документи, май месец тази година при нас е много натопорчено (в една изпълнителна агенция по Фар бачкам).
Мятам тук по едно око, но рядко.

За коластрата - нормално е да изтича по малко, това, че са малки гърдите пък няма никакво значение.
Моите са малки, но като ходих на мамолог и казах, че съм кърмила почти 2 години мамоложката каза, че такава ми била структурата на гърдата, че съм била в състояние да накърмя целия български народ.
Много ме забавляваше това, сори, ако съм го казала.

BebEshOnDeL - ако искаш да кърмиш ти трябва най-вече информация.
Кърмих благодарение на форум Кърмене в бегемама, ако го нямаше форума и мамите там, нямаше и 2 дни да кърмя.
Педиатрите в БГ повечето имат абсолютно неадекватна информация относно кърменето.
Сещам се за един дето майка му казала, че и тече нещо леко жълтеникаво от гърдите, а той и казал - хвърляй, това е отрова. А това е било коластра, което е по-добро и от кърмата.

Хайде да не ставам досадна с това кърмене, но първия месец си е трудно, ако не вървят нещата.

# 68
  • Мнения: 1 241
Тина, страохотно е обзавеждането! Лилавото е любимия цвят не дъщеря ми.

Бебешондел, да това е коластра и е нормално да се появи по време на бременност. При някои има, при други не. Аз с първата нямах, за сега пак нямам, но до края има време - ще видим. И аз се присъединявам към мненията на Славена и Сънчо, че размера на бюста няма никакво значение дали ще имаш кърма или не. В повечето случаи всяка жена има кърма.

О, Сънчо, аз съм работила по два проекта към ФАР.  Laughing

# 69
  • Мнения: 3 010
За обличането, ние сме края на август и все си мисля 4е няма да е толкова топло, така че не се смятаме за летни бебета.
За коластрата аз я имам от няколко месеца, като засъхнало лепило стои и след баня пада.
За покупките, преди 2 мес. майки ми направи изре4ение от сорта, 4е е рано и аз реших да си действам на своя глава и въобще да не я питам  Crossing Arms
За кърменето, моя позната е с много голям бюст и каза една капка нямах  Shocked не е важно големината  Peace

# 70
  • Мнения: 60
Dendy на теб преведоха ли ти болничния аз днес ах-нах от кеф.Шефа ми ми забравил болничния в жабката на колата ама това предпоследния болничен и аз чакам чакам....идосвам са и викам ще им звънна на тия от ной и ще ги разпилея.АМа като се сетих къв е отвеян шефа реших 1-во него да преслушам лошо ми стана като каза ами аз го забрайх и сравнително бързо го е занесъл и са го превели аз очаквах постъпления чак към края на май месец.....но днес  newsm44 има кинтиии урааа.Сега и за рд-то ми трябва да има постъпления дано  Praynig Praynig Praynig

# 71
  • Мнения: 233
Аз нямах коластра през миналата бременност, а и сега ще е така май. Но пък в родилното много бързо ми дойде мляко, а не можех да цедя не се и научих, казах на таткото да донесе помпата, а той донесе всички шишета, но не и помпата и умрях от болка.
На лекциите на 9 месеца, проф. Бояджиева каза да не пият бременнните никакви хранителни добавки от екзотични разстения, животни, водорасли и т.н., защото никои не ги е изследвал какво съдържат и как влияят на бебето в утробата

# 72
  • Мнения: 143
Здравейте  Grinning

От доста време не съм писала, но пък и доста вече съм изглупяла и внимавам да не проличи много.  Joy

Време за отчет - вчера бяхме на 4Д и видяхме детенце! Нашият татко беше предупреден и специално поканен да влезе с нас на прегледа (преди сме говорили за татковците, които са по-скептични по отношение на влизането в гинекологичен кабинет). Така се зарадва, плюс, че детенце май много прилича на него. Колкото и странно да звучи, си личи донякъде. Имаме много високо чело като татко и устенца като на татко, когато е бил бебе. Четох 9 месеца и там имаше снимки на бебчета и родители като бебчета - така изглежда най-лесно да се види горе-долу на кого се е метнал по физиономийка.   girluu

Вече е 1 кг. и 100 гр. Доста е голям, две седмици напред върви, но поне така ми е спокойно, че всичко е наред.

Голяма магия ни очаква момичетааааа  newsm51

Плазмата на Бертони отидох да я видя на живо и се влюбих още повече. Не че нещо ми увира главата от колички, но пък адски стабилно се чувствам като и хвана дръжката, а и амортесьорите на задните колела са много голямо удобство.

Шезлонгът жабче е по евтин в Хиполенд - 60 лв. Нещо обаче не ми се стори много стабилен, та пак ще ходя да го опипвам и друсам.  hahaha Бременна му работа.

За стрии - от една седмица ползвам олиото на Юсерин и съм много доволна, кожата става изключително мека и еластична, след като попие, а пък и ухае много леко и приятно. Ще видим какъв му е бил ефектът след раждането, де..., но пък засега си е купон за сетивата.  Flowers Sunflower

За комплектчетата за изписване - мисля да ми е първата покупка за детенце и то да я направя тези дни. Обличането на новороденото е нещо, което се съобразява изцяло с него и то ще ни дава сигнали дали е добре. Шапчиците са важни - трябва да ги слагаме като излизаме или е по-студено в стаята и ако на детето му е топло, ще се разплаче и тогава ги махаме. Нали не могат да си регулират телесната температура, като са мънички, та ние ще трябва да го вършим вместо тях.

Килограмите - миналият месец (като влизах в 6-ия) бях +6. Този месец още не съм се мерила, но чакам да дойде началото на май, за да влизам в 7-ия и тогава ще дам отчет. Аз знам, че нормалното е горе-долу по килограм на месец средно. Но пък сега тепърва започва пълнеенето, така че не вярвам да вляза в идеалната норма, плюс, че се храня без ограничения за сега.

Едно въпросче - от месец и нещо имам болки в едната китка. Сухожилие. Вероятно някакво прещипване. Вчера като затварях вратата на таксито, така си извъртях ръката, че сега е още по-неприятно положението. Някой друг с подобно оплакване? А някой да знае кое вещество влияе добре на сухожилията и смазва ставите?  Rolling Eyes

За коластрата - имам от 4-ия месец, като постепенно се засили и сега гледам, че оставя петънца по бельото и по пижамите. Не е особено приятно.  Embarassed Още се чудя дали да кърмя, но мисля, че това решение ще си дойде естествено малко по-нататък.

Дано не съм ви отегчила.  Hug

Много усмивки и прегръдки на всички!

# 73
  • Мнения: 2 374
Здравейте момичета. Hug
Вчера бях на ФМ,много съм доволна слава Богу всичко е наред и бебето се развива нормално с 1 седмичка напред има си всичко и Марков каза,че няма смисъл да идвам отново,но аз съм решила да го посетя още веднъж,той направо ми стана като лекуващ лекар тоз човек Laughing,много съм доволна от него.
Моя Шош е вече 550гр. и вчера ми направи повече от 30 снимки,та сега му се радваме как се е оформил. Party
Е това исках да споделя само.........а и поздравления за хубавата темичка. Heart Eyes Hug

# 74
  • Мнения: 2 382
Asaly, снощи много се смях с твоите поръчки Joy.Щом ехограф не си си взела, има още на къде  hahaha.
Багнето, Биа, браво за хубавите резултати от прегледите

Общи условия

Активация на акаунт