Проблем-остъклена тераса

  • 21 157
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Не вярвам да има човек който през живота си да не е нарушил или заобиколил някакво постановление,закон и т.н.

Но трябва да си понесе последствията, не да се ядосва на тези, които подават сигнал за нарушението. Сигурна ли си, че тези съседи са подали жалбата? Не е ли анонимно?

# 16
  • Мнения: 28
Не вярвам да има човек който през живота си да не е нарушил или заобиколил някакво постановление,закон и т.н.

Но трябва да си понесе последствията, не да се ядосва на тези, които подават сигнал за нарушението. Сигурна ли си, че тези съседи са подали жалбата? Не е ли анонимно?

Не.Не е анонимно

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Категорично жалбата не е анонимна.

Ти прочете ли я, от какво точно се оплакват съседите? Че ми стана интересно.

Сега съвет: Отиваш в общината по местонахождение на имота и подаваш молба в техническа служба за отразяване на частичното изменение на балкона, което сте направили. За целта ще ти трябва конструктивно становище. Към конструктор ще те насочат от самата община. Съгласие от останалите собственици не се иска в твоя случай, стига да не сте завземали общи части.

# 18
  • Мнения: 28
Nansen,НЕ МИ ЛИ ТРЯБВА РАЗРЕШЕНИЕ ОТ ГЛ.АРХИТЕКТ?

# 19
  • Мнения: 46 518
Категорично жалбата не е анонимна ...

Не се изразих правилно ... мислех, че името се пази и не се казва на нарушителя, така е доста гадно ...

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Категорично жалбата не е анонимна ...

Не се изразих правилно ... мислех, че името се пази и не се казва на нарушителя, така е доста гадно ...

Няма как, защото на основание на тази жалба се назначава проверка, а в акта за назначаване на проверката, обикновено заповед се изписва основанието, в случая жалба с вх. № /дата от ЕдиСиКой с/у авторката.

# 21
  • Мнения: 2 957
Сигурно са пенсионери, които се чудят как да си разнообразят ежедневието #Cussing out

# 22
  • Мнения: 28
Сигурно са пенсионери, които се чудят как да си разнообразят ежедневието #Cussing out

ПРАВА СИ

# 23
  • Мнения: 46 518
Какво значение има какви са  Joy

# 24
  • Мнения: 28
Не че има значение,но 20г. не им е пречило,а сега се заинатиха за това. #Crazy

# 25
  • Мнения: 6 604
От тук разбирам ,че остъкляването на терасата може да е и незаконно. Мислех ,че щом си купил апартамента можеш да го преустройваш както искаш стига да не буташ носещи стени. Изглежда съм доста назад. Но 90% от терасите в нашия град са остъклени. Включително и на родителите ми. И знам ,че не са търсили разрешение за това. Както и съседите.
Имам познати ,които са вдигали стени в апартаментите си,и такива ,които са бутали съответно. И това ли е незаконно?
И друго-Не се сърди човече-какъв е проблема ако балкона на съседите е остъклен? Не се заяждам-просто ми е любопитно какво е основанието на някой да се оплаква от това ,а пък и даже да е забранено със закон?

# 26
  • Мнения: 46 518
...
И друго-Не се сърди човече-какъв е проблема ако балкона на съседите е остъклен? Не се заяждам-просто ми е любопитно какво е основанието на някой да се оплаква от това ,а пък и даже да е забранено със закон?

Най-малкото от естетична гледна точка, сградите изглеждат ужасно грозно.

Другото е вида на балкона и каква конструкция може да издържи.

Конкретно при нас проблемът е, че става въпрос за балкона на спалнята, там са си направили бокса, а спалнята е станала на дневна, човек ляга да спи, а съседката тръгва да мие тенджери, блъскайки ги, колкото може по-силно, или канят гости и шумът пак не е подходящ за спалня.
Ние също сме сменили отчасти предназначението на стаите, но дневната си е дневна, спалнята - спалня, всичко с мярка.

Пропуснах за абсорбатора - понеже на балкона няма комин, извеждат се директно навън, всичката миризма отива на горния етаж.

# 27
  • Мнения: 2 957
" какъв е проблема ако балкона на съседите е остъклен? Не се заяждам-просто ми е любопитно какво е основанието на някой да се оплаква от това ,а пък и даже да е забранено със закон?"
Не могат да падат боклуците ти, като изтърсваш отгоре върху омразните ти съседи hahaha

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Никол е отговорила!

Не може безразборно да се правят реконструкции в жилищни сгради.

Друг е въпросът до колко това се спазваше до скоро.

А в конкретния случай става ясно, че е обикновено заяждане.

Апропо, дори и да се установи някакво нарушение, и се стигне до издаване на заповед за възстановяване на първоначалния вид на балкона, тази заповед се обжалва пред РДНСК. Ако РДНСК реши да остави в сила първоначално издадената заповед, то от своя страна заповедта на РДНСК може да се обжалва в Административен съд-София град. Ако съдът реши да остави в сила заповедта на РДНСК в сила, то решението на съда може да се обжална на по-горна инстанция. Всичко това съпроводено с експертизи, отлагания, забавяния, отпуски, болнични. Идва къмтУ има няма 5-6 години!

Това е в най-общи линии!

# 29
  • Мнения: 6 604
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт