Захранване

  • 1 541
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
super.mama.ani. благодаря ти   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
За зеленчукови пюрета е по- скоро рано. При ранното захранване се започва с плодови, които съдържат по- малко целулоза, повече захар и по- лесно се приемат, като подготвят храносмилателната система за зеленчуковите, които ги следват. И с тях не се замества хранене. Хранене се замества към средата на 4тия месец, със зеленчуково пюре. Плодовите се дават по обяд, малко преди основното хранене, в последствие, когато се започнат зеленчуковите, преминават към следобедното хранене.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Така и така си започнала захранването, продължавай ако не решиш друго. Но моя съвет е да не бързаш със заместването на хранене. Бебенцето ти е малко и няма нужда от друго освен мляко. Предполагам че храниш с АМ, щом пишеш в този раздел, а формулите са обогатени с всички необходими елементи за нормалното развитие на бебето. Незнам тиквата плод ли се води или зеленчук  Rolling Eyes . Принципно с плодово пюре хранене не се замества. Замества се от зеленчуково, ама пак ти казвам, по добре не бързай, за доброто на твоето съкровище е  Hug . На всичко ще си му дойде времето

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 328
нямам думи за това захранване
как в третият месец ще захранишшш..има толкова много теми...чететеее  ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз започнах захранване тази седмица... в момента сме на морков, следобед и давам няколко глътки ябълков сок разреден 50/50 с вода...
Четох много, а и това което ми казваха е да започна със зеленчукови пюрета и така смятам и да направя... след като мина тези с по един зеленчук, ще започна тези с по един плод.. А кашата някаде помежду Simple Smile Още незнам къде да я намърдам.

# 20
  • Мнения: 6 713
Ще изпозлвам темата да питам и аз.Смятам да започна около 5 месец  захранване,ама от многото инфо из форума съвсем се обърках,Моля мамите за помощ със зеленчуково или плодово пюре да започна  newsm78 newsm78

Ами аз почнах със зеленчуково и в момента (на годинка и 1 месец е) продължава да предпочита зеленчуци пред плодовете! На плодовете се муси, не ги харесва. Аз почнах да захранвам последната седмица на 4-ия месец. За плодовите - почнах ги 2-3 седмици след зеленчуците.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ЛУРДЕС, благодаря ти!  bouquet

# 22
  • Мнения: 316
Аз също започнах да захранвам със зеленчуково пюре и мисля, че това беше добро решение. По-късно въведох и плодови пюрето /обикновено прибавени към нещо - каша, нишесте и т.н./ и видях, че тях приема по-добре. И до сега предпочита храненията, в които има плодове повече от обедното.  Мисля, че ако бях започнала с плод едви ли щях да успея да я накарам да хапне зеленчук или месо!
Но всеки сам решава  bouquet

# 23
  • Мнения: 3
аэ эапочнах с ябьлка и круша после ябьлка и тиква започнах на 2 м и 20 дни но не сьм замествала хранене

Общи условия

Активация на акаунт