ПОМОЩ!!! Удар по главата

  • 8 874
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 596
Февруари синът ми падна жестоко на челото си.Бяхме навън на разходка.Добре че беше със шапка,че ужасът щеше да бъде по-голям ConfusedДаже писах за случаят тук.
Стана страхотно кръвонасядане и цицина голяма колкото един железен лев.
Обадих се тогава на лекарката ,тя каза да му дам Арника.
Слава Богу нямаше повръщания и други подобни.Вече е май месец ,а той все още има тъмно петънце от удара Cry

# 16
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние паднахме от люлка на 1.1г.Падна по очи,беше си прехапал езика че имаше мъничко кръв,и само една дзундзула на челото.Разбира се и аз преживх голям ужас но без причина.Нямаше повръщане Peace

# 17
  • Мнения: 7 159

Не искам да плаша,но има случаи на удари в главата с......... не смея да го кажа....с фатален край.

Не смееш да го кажеш,пък го казваш,за колко такива случаи знаеш,а???

Опасни са първите 1-2 часа,щом детето се чувства добре,значи всичко е наред.Не се притеснявай  Simple Smile
Нещо май се заяждаш,а понякога от мухата може да стане слон.
За всички,които гледат лековерно на тези неща нека се позаинтересуват как преди месец е починала една от любимите ми актриси Наташа Ричардсън-"Капан за родители" и др.

# 18
  • Мнения: 567
Наистина е добре да посетите лекар. Пък дано му няма нищо  Peace  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363

Опасни са първите 1-2 часа,щом детето се чувства добре,значи всичко е наред.Не се притеснявай  Simple Smile

това ИЗОБЩО не е вярно. наблюдава се минимум 36 часа, а при малки вътречерепни кръвоизливи, ефектът може да се прояви и след 20 дни. информация от невролог.

# 20
  • Мнения: 14
Благодаря Ви мили мами!
доста попрочетох и се поинтересувах.
така и не заведох детето на лекар, но слава Богу сме добре, поне за сега.
от всичко, което проучих, разбрах едно, че дори и веднага да бях я завела на лекар нищо нямаше да могат да микажат, освен да я наблюдавам и ако видя нещо странно тогава ще се прави нещо.
консултирах се с една медицинска сестра
за сега сме добре
вече 3-ти ден не съм забелязала нищо тревожно

# 21
  • Мнения: 14
а, и още нещо
не се предовярявайте на лекарите
според мен освен майката понякога няма по-добър лекар за детето
срещала съм се с доста некадърни лекари, че не ми се мисли озобщо
а мисля че и Вие малко попрекалихте с това водене на лекар
май повече човек може да се притесни октолкото да се почувства по- добре

# 22
  • Мнения: 567
Да ти кажа малката като падна тук много ми помогнаха и успокоиха, а аз така и не я заведох на лекар, а от нашата доки засега съм много доволна.

# 23
  • Мнения: 1 174
а, и още нещо
не се предовярявайте на лекарите
според мен освен майката понякога няма по-добър лекар за детето
срещала съм се с доста некадърни лекари, че не ми се мисли озобщо
а мисля че и Вие малко попрекалихте с това водене на лекар
май повече човек може да се притесни октолкото да се почувства по- добре

Еми защо пускаш тогава тема newsm78 Нали всичко ти е ясно - майките са най - добрия лекар за детето. Пишеш, че се е ударило лошо, после пък що те пратили на лекар  ooooh! А ако не бяха наред нещата щеше ли да кажеш: "Що не ми казахте да го заведа на лекар"

# 24
  • Мнения: 826
Радвам се, че детето ти е добре.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Не разбрах само, с какво помогна темата, след като всички момичета са те посъветвали логичното - да отидеш на лекар, а ти не си отишла... newsm78
Е, всичко е добре, когато свършва добре. Heart Eyes Много здраве и да се пазите. Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
добре, че децата са издръжливи и оцеляват въпреки усилията на майките си, понякога...

хубаво е, че детето ти е наред, но не си права, че лекарите няма какво да направят.
когато моето бебе падна на главата си от леглото на 8-месечна възраст, го заведох първо при джипито. тя му направи обща оценка на неврологичния статус (нещо, което ти не знаеш как да направиш), след което за всеки случай ни насочи към невролог в педиатрията.
там отново невролог прегледах бебето, след което му направиха рентгенова снимка на черепа за евентуални пукнатини и го прегледа офталмолог с разширяване на зениците.

Цитат
а мисля че и Вие малко попрекалихте с това водене на лекар
май повече човек може да се притесни октолкото да се почувства по- добре

освен това, когато на една майка детето й си удари главата, тя търси съвети не за да се чувства тя самата по-добре, а за да е добре детето й. редно е да правиш тая разлика.

# 26
  • Мнения: 7 418
  По-добре да ви се изсмеят,че излишно сте се притеснили и сте отишли на лекар,отколкото..... Cry
  Хайде,и аз да не ви плаша ,но с травмите на главата трябва да се внимава изключително много! Peace
 

# 27
  • София
  • Мнения: 2 227
... Вие малко попрекалихте с това водене на лекар
май повече човек може да се притесни октолкото да се почувства по- добре
Мисля, че не само детето трябва посети лекар. ooooh!

.... страшно се изплаших най-вече като видях как е хлътнало
за сега само я наблюдавам

не сме повръщали или пребледнели
......
Извинявай, но ти нормална ли? Как можеш да НЕ заведеш детето на лекар при положение, че на главата му има хлътнало след удара???

# 28
  • Мнения: 6 713
Вярно е, че майката най-добре усеща детето си, но при по-сериозни случаи лекарско мнение не е излишно. И аз водих бебка като падна от дивана, беше на 5 месеца, доктора ме гледаше като луда, но изобщо не ме интересуваше.  Naughty

# 29
  • Мнения: 7 418
  Вярно,че това "хлътнало" звучи ,меко казано,потресаващо. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт