Жилищно-спестовен влог в ДСК

  • 4 020
  • 5
  •   1
Отговори
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Моите родители са си загубили книжката от ДСК. Днес ходихме за да вадим дубликат. Извадиха едни ксерографирани списъци, на които техните точки са сложени в графа - доброволно отказали са се. И двамата твърдят, че никога не са го правили. Искахме документи, удостоверяващи техния отказах - едва ли не ни теглига по една....
Така нареченият мениджър, твърди, че поради това, че си били извадили всички парички вътре и поради тази причина кнежката се анулирала. А майка ми казва, че наистина си е искала парите, но служителката по това време и казва, че е необходимо да остави 20 лв. И тя ги е оставила. От ДСК - въобще не се напрегнаха да търсят такива документи, ами ни казаха да отидем да търсим някакво писмо в общината, с което те съобщавали, че сме се отказали от лихвоточките. Да, ама там ги има в списъците и няма такова писмо..
Това става в един малък клон - в смисъл малък град. От там отиваме в Регионалния център. Тукашният менъджер беше полуполудял от тях. Естествено имаше лисче с имената на родителите ми. Почна да търси из някакви масиви и откри баща ми със сметка от 1999г. После пък на тази сметка излезна друго име. Пълна какафония.
Междудругото пък баща ми твърди, че никога не е подписвал, че се отказват. А той в периода 1989-1993 - въобще не е в България.  Е, единият ако не помни, то поне - другия.
Напротив, дори те ме накара да се занимавам с тази щуротия.
Какво да правя, освен да се оплаквам на арменския поп.

Менаджърът в СТЗ ми каза на 12.05. да се обадя - да разбера какво са намерили или не, относно доброволния отказ, за който моите родители твърдят, че не го е имало.

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 17:41 от raza68

# 1
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Никой ли не се е сблъсквал с този проблем

# 2
  • Мнения: 1 174
Не че съм имала подобен проблем, ама за да докажат, че родителите ти са се отказали доброволно, трябва да намерят документи, разписани от тях, удостоверяващи отказа. Заплаши ги със съд, те са длъжни да докажат, че са прави. Ако не намерят документите - книжката е валидна и не е анулирана. Спомням си, че тези книжки като се анулират трябва да ги оставиш в банката и се дупчеха с един перфоратор, остават при тях. Накарай ги и това да намерят - перфорираната книжка, ако има такава разбира се. Лошо е, че вашите са изгубили спестовната книжка, ако беше в тях щеше да е друго - като я покажат, че е валидна, няма как да се измъкнат тия от банката. Успех  Wink

ПП Един приятел осъди банка ДСК да му възстановят парите от лихви за закъснели плащания по кредит, на основание, че не са го уведомявали за закъснението. Той разбира се много добре е знаел, че се бави,/на гишето като отиде да си плаща месечните вноски му казват, че има закъснение и съответно лихви/ но си внасял само вноската, която си му е по погасителен план. Те не са му пращали писма или по телефона да се обадят, а просто след 6 месеца му направиха заема предстрочно изискеум. Той плати лихвите, които дължеше и после ги осъди и му върнаха парите за лихвите + разходите по делото за тяхна сметка. Работата е там, че от банката няма как да докажат, че тяхна служителка на гише неколкократно го е уведомявала устно за проблема  Mr. Green Той много добре знаеше, че не е прав, ама искаше да им натрие носовете /имаше да си връща на тая банка  Mr. Green/

Може на същото основание да подадеш жалба, с входящ номер в банката, ако са анулирали спестовен влог, те трябва да уведомят писмено титуляра на сметката, да представят документ за това. Не се разправяй с разни регионални, обещания и информация на думи само не значи нищо, искай писмено, с документи да ти дадат информация и да направят съответните справки. Ако трябва и с адвокат се консултирай  Peace

# 3
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Невероятна подкрепа - благодаря. Помогна ми да се осъзная. Веднага ще действам.

# 4
  • Мнения: 184
Моите родители са си загубили книжката от ДСК. Днес ходихме за да вадим дубликат. Извадиха едни ксерографирани списъци, на които техните точки са сложени в графа - доброволно отказали са се. И двамата твърдят, че никога не са го правили. Искахме документи, удостоверяващи техния отказах - едва ли не ни теглига по една....
Така нареченият мениджър, твърди, че поради това, че си били извадили всички парички вътре и поради тази причина кнежката се анулирала. А майка ми казва, че наистина си е искала парите, но служителката по това време и казва, че е необходимо да остави 20 лв. И тя ги е оставила. От ДСК - въобще не се напрегнаха да търсят такива документи, ами ни казаха да отидем да търсим някакво писмо в общината, с което те съобщавали, че сме се отказали от лихвоточките. Да, ама там ги има в списъците и няма такова писмо..
Така...
Моля те да провериш дали родителите ти ги има в ОКОНЧАТЕЛНИЯ СПИСЪК ПО ЧЛ.4 на Местната комисия  в ОБЩИНАТА!!!
ИЛИ АКО НЕ Е ТОЗИ СПИСЪК В КОЙ ТОЧНО СПИСЪК СЕ НАМИРАТ? (направи си труда да запомниш или да си запишеш в списъка по кой чл., точка , алинея и от кой закон/правилник и т.н са вписани за да ти обясня какво да правиш/

Ако са включени в окончателните списъци по чл.4 мисля, че излишно се ядосваш.
В темата "Последният влак за лихвоточките" Колева много точно отговаря на въпросите.

# 5
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Благодаря. Ще пиша пак, като установя това което ме съветваш - на 07.05.

Общи условия

Активация на акаунт