Отговори
# 90
  • Мнения: 48
Търся информация за "разумна" подготовка, не връзки или да платим на някого. Пак ще разчитаме на собствените сили на детето, но както за всеки изпит човек се подготвя, така и за този мисля че трябва предварителна подготовка. Не съм психолог, нито педагог и затова търся специалист, който да поработи с детето. Но абсолютно съм съгласна, че не трябва да се стига до истерии - когато са хвърлени разумни сили и средства, изпита и резултатите се приемат нормално.

# 91
Абсолютно съм съгласна с Вас, но това че по-късно сме решили да се пробваме и не сме кандидатствали за детската градина, автоматично ли ни праща зад борда - да се изръсим много пари без никакви гаранции или изобщо да не си правим труда? Психолозите, при които сте ходили работят ли с деца от други градини? И как да стигнем до тях? При търсене в Интернет излиза само името на Мария. Не знам дали е психолог даже.
Eстествено, че има много деца, които не са посещавали градината и пак са влезли. При психолога, при който ние ходихме повечето деца бяха "външни". Доколкото знам от 3 те групи в държавната градина са се класирали 39 деца, което е своего рода рекорд, нямам представа колко са от частната (детето с най-висок бал е от там), но всички останали са външни деца.
При всяко положение подготовката за този изпит (в разумни граници) ще ви бъде само от полза, на практика децата ни спокойно могат да прескочат 1ви, че и 2 ри клас. Laughing

# 92
  • Мнения: 20
Може ли координатите на психолозите подготвили детето Ви. email: ynell@abv.bg
Благодаря предварително

# 93
  • Мнения: 48
и аз търся координати на психолози, които се занимават с това markrit03@abv.bg

# 94
  • Мнения: 3 034
дали е случайно, че всички майки, чийто деца са влязли в НУКК и хвалят "техния" психолог са гости?  Laughing Whistling

# 95
  • София
  • Мнения: 4 251
дали е случайно, че всички майки, чийто деца са влязли в НУКК и хвалят "техния" психолог са гости?  Laughing Whistling
Разбира се, че не е случайно! Но амбициите и желанията на родителите пречат да се види очевидното, а може би и не желаят.

# 96
  • Мнения: 7 159
дали е случайно, че всички майки, чийто деца са влязли в НУКК и хвалят "техния" психолог са гости?  Laughing Whistling

Едва ли.Няма нищо случайно...
Ще трябва да минат мноооого години за да се убедят родителите на неприетите деца каква голяма игра е изпита и приема в Горна баня.Пък и самата подготовка.

Някои по-назад бяха казали,че не им достигали  2 точки за да бъдат приети.
Е да де!Точно там е уловката.

# 97
  • Мнения: 544
Имам голяма молба. Тетрадките по които са се упражнявали децата тази година вече са спрени от печат и не се продават в Лицея. Щели да издават нови, но чак Октомври месец. Ако на някои от вас на им трябват вече, ще бъда много благодарна. Срещу заплащане разбира се.
Мерси! Simple Smile

# 98
  • Мнения: 48
Децата не пишат ли в тези тетрадки? Стават ли за втора употреба?

# 99
  • Мнения: 544
Пишат да. На мен не ми пречи, измислила съм начин.

# 100
  • Мнения: 567
Пишат да. На мен не ми пречи, измислила съм начин.
По-добре изчакай до октомври-имате достатъчно време до изпита догодина!  Peace
Решенията са върху всяка задача! Просто не виждам как бихте могли да ги използвате или наистина трябва много да се затрудниш. Нашите са изписани и решавани отгоре, заграждани, подчертавани, удебелявани!

# 101
  • Мнения: 544
Права си, нещо съм се притеснила да не закъснеем с подготовката.
А в крайна сметка разбра ли се колко е бил минималният бал тази година, защото прочетох един от по-горните постове, където се споменаваше, че дете с бал 80,5 не е прието, а детето на мои приятели е прието със 79 !?!

# 102
  • Мнения: 567
Да, така беше - чертата закова на 80.5 точки. Освен да са се отказали някои деца и да са освободили места за по-нисък бал. Но това дооооооооста ме съмнява!  newsm78 /отказването имам впредвид/.
А и никъде не беше обявено, че ще има второ класиране. Това май не е много редно.

# 103
  • Мнения: 544
Е тя работата е ясна тогава, а те се кълнат, че е без връзки... Нямам думи.
Това с отказването не ми се вярва и на мен.



# 104
  • Мнения: 48
Дайте да не търсим под вола теле. Вие като че за пръв път следите изпити, класирания...Естествено, че има отказали се по една или друга причина от училища, които са най-желани. И ако отказването е преди записването, приемат се резервите под чертата. Ако е след това, може да се обяви свободно място, за което да се кандидатства. В класа на сина ми едно дете, което беше влязло с доста висок бал, един месец след началото на учебната година се наложи да замине за Англия с родителите си и се отписа. На негово място приеха друго дете, с по-нисък бал. Вижте миналата година колко резерви влязоха в 91 НЕГ, където борбата също е безмилостно жестока. Това, че ние сме се съсредоточили върху НУКК, не означава че всички го харесват 100% - някои предпочитат частните училища, други - обучение в чужбина...По-добре да си подготвяме децата, а не да продължаваме да търсим доказателства за корупция или други нередности.

Общи условия

Активация на акаунт