възпалени гърдички на новородено-компреси с риванол???

  • 10 965
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 621
Това си е съвсем нормална хормонална криза, има я при повечето бебета. И отминава с времето, без да е необходимо каквото и да е третиране

# 31
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм чувала за подобно нещо.

# 32
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ох, много си падат по превенцията лекарите напоследък!!! Tired
Ако НЯМА реална причина, всяко лечение (дори и по-консервативно) е излишно, според мен!
Същото беше и с нас - при всяко ваксиниране: "Дай и Панадол. Ей така, за всеки случай!" #Cussing out

# 33
  • София
  • Мнения: 17 595
За пръв път чувам подобно ... нещо.

# 34
  • Мнения: 57
И на моя мъник в началото бяха подути, но педиатърът ни каза че това се дължи на хормоните и само ще си отмине, така и стана. Ти си прецени как да действаш, аз лично не бих мокрила гърдите на бебето, а пък да спи цяла нощ така абсурд.

# 35
  • Мнения: 349
Според мен трябва да се довериш на лекаря си  Peace

# 36
  • Мнения: 537
Дребоса също беше с подути гърдички, докторката каза че е от хормоните, но да слагам компреси с риванол, но аз след първия ден махнах марличките и за около седмица си минаха сами.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 209
и аз ще опитам 1-2 пъти, ако не стане, ще спра  Sad

# 38
  • Мнения: 636
Поредната простотия ... Не знам какво е това гледане на деца в БГ, но вече наистина нямам думи. Все нещо трябва да се прави, 24 часа в денонощието. Наистина българските деца ще се окажат най-измъчените ...

# 39
  • Мнения: 537
Поредната простотия ... Не знам какво е това гледане на деца в БГ, но вече наистина нямам думи. Все нещо трябва да се прави, 24 часа в денонощието. Наистина българските деца ще се окажат най-измъчените ...

Малко извън темата. Това е по - скоро да се презастраховат един вид лекарите, ако не дай си боже нещо се случи с детето, после да кажат, ами ние взехме мерки пък то...Поне аз така си мисля, защото нас ни изкараха с АД, по простата причина, че не знаеха какво му е на бебето.  #Crazy

# 40
  • Мнения: 52
Моят юнак е на 12 дни и от вчера наблюдавам, че са му се подули гърдичките - колкото монета от 50ст. Педиатърът ни каза да очакваме такова нещо и препоръча риванол унгвент - това е риванол под формата на мас и просто се намазва, без да е необходимо да се правят компреси. Все още съм го мазала само 2 пъти, за да мога да кажа дали има ефект, но скоро ще се включа с повече информация.

# 41
  • Мнения: 636
Абе хора, това да не е пъпка или цирей, за да има нещо да изтича? Вие като забременяхте и ви се подуха гърдите намазахте ли се с риванол?

Нищо не се прави, чака се да мине, лекарят просто трябва да следи за това. Големият ми син се роди с много подути гърдички, ами мина постепенно от само себе си.

# 42
  • Мнения: 682
Като са писали по-горе  - това е хормонална криза и отминава без да се третира с каквото и да е. Моята педиатърка също ме посъветва да правя компреси с риванол, което за мен е абсолютна глупост. Не  се сещам къде, но бях чела, че от доста време отричат риванола, защото абсорбцията му през кожата може да е опасна за здравето на детето.

# 43
  • Мнения: 2 376
Тези, които сте правили компреси, как точно ги закрепяхте и колко време ги държахте???
Не съм правила компрес с риванол,но като беше на 8-9 месеца ни се появи дразнеща суха кашлица и съм слагала за 10-15мин компрес с мед (намазан мед върху хартия,а върху нея марля) на гръбчето, та както е компреса залепен на гръбчето й, слагах малко по стегнато боди и така...


[/quote]

Дете под годинка нито се маже, нито яде мед. Има опасност от ботулизъм.

# 44
  • Мнения: 14
На нас ни казаха да не ги пипаме и притискаме и всичко си отмина безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт