АПРИЛчета красиви и засмени,добре дошли в родени!

  • 14 633
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 581
Бен, , не с колко кърма а с колко сухо мляко се дохранвате?

# 226
  • София
  • Мнения: 243
Dessi,Дея Heart Eyes
Деси Радвам се че таткото ви  ще си е у дома за 40 дена и за рождения ден на малкия ви принц Hug
Нашата кака днеска я водих на лекар  и о ужас,алергията ни не е отшумяла и пак се почнахме с лекарствата. Tired
Някой може ли да ми даде малко инфо за новото изложение май ще е нещо като Бебеманията октомври и пак ще е в зала Универсиада,но незнам къде да прочета или да видя повече за това изложение. newsm78
Оставям ви... после се надявам пак да попиша.
все пак още за раждането не съм разказала Mr. Green

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 347
Имамама, на всяко хранене е различно  Blush
Зависи колко кърма е изяла преди това, нали и давам от шише та знам. Понякога не и давам въобще АМ, защото има достатъчно кърма, но когато не съм успяла да изцедя достатъчно добавям.
...Всяко бебе си е различно ние за колики сме на ентерокинд хомеопатично без странични ефекти и за сега ни действа и на двете давам го в 18 ч и ми спат по цяла нощ будят се само за манджата в 3 ч без рецепта си го взимам ...

И на мен ми ги препоръчаха, за сега още сме на Еспумизан, ако се наложи после ще минем на Инфакол. Малката много се напряга преди да пръцне  Confused често ни се случва. Днес ме сюрпризира с 2 поредни наакани памперса, чудя се какво от снощната ми храна е повлияло така, беше се омазала  Crazy И беше зеленичко, това е от зелената салата  Sunglasses Май не трябваше да се яде при кърмене ама ...аз малко само.

Разхождаме се от Великден като времето позволява, обличаме се добре, ако е много топло като вчера се завиваме по-малко.
Жабче, wazse героини стe  Hug

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 17:52 от ben78

# 228
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
И аз да попиша малко с лявата ръка  Wink
Иван е наддал 240 гр за една седмица откакто сме си вкъщи.  newsm44 Сега тежи 2550 гр С разходките ще се разминем засега  Sad Имаме си обрив около оченцата и нослето и сестрата каза да не го целуваме. Аз го целувам по главата и ръцете  Thinking И не ни казаха как да ги  третираме тези пъпчици. Той се променя с всеки изминал ден  Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 2 829
Бен, иди на доктор и него попитай дали имаш млечница, наистина може това да е причина за проблема ти, но аз не мога да поставя диагноза.

Не помня кой питаше, но Моля, внимавайте как сваляте бебето от гърдата-не трябва просто да се дърпа, защото така се разранява зърното. Вместо това се пъха малкото пръстче в ъгъла на устата на бебето, за да се наруши вакума. Друга техника (особено за бързо сваляне на бебето) е да притиснете бебето към гърдата бързо. Бебето инстинктивно пуска, за да не се задуши.
Цъкащите звуци може да са при потичането на силната струя, ако бебето не успява да гълта толкова бързо.

# 230
  • Мнения: 182
Здравейте момичета!
На мен от ходене не ми остава време да пиша  Blush
Жабче аз го държа с часове на вън Примерно днес излизах 3 пъти по 2 часа!Ама аз така правех и с каката,прибирах се само да кърмя и да сменя памперса!
Емо има доста колики вече,по цял ден се напъва,аз нищо не му давам,защото още ми се вижда жълт и в края на оченцето още му е жълто.кога ще мине тази жълтеница  Tired?Вече започвам да се притеснявам Tired!Има ли тука някое бебче още да е жълто?
Иначе си хапва на 2 часа като сме в къщи на вън изкарва и по 3!Има още пъпки,но започват да завяхват,днес ще пробвам със сребърна вода да ги намажа.Аз съм лекувала сополките на каката със сребърна вода,много ефикасна дано  помогне и за пъпките.
Някои пита за очичките и Емо си ги върти преди заспиване.
Момичета вие намерихте ли си дружки за разходки?Моите приятелки не се обебват за втори път и всеки си е на работа и аз нямам с кого да се разхождам  Tired,като се оплаках на моя мъж и той каза с този си характер щяла съм да се ръзхождам сама ooooh!
Честити бебчета на Мисис Т., Токузи, Айла
Деси много се радвам за вас,че ще си имате татко и ще празнувате хубавите моменти заедно  Hug
Нашата кака от днес е на градина,просто не издържам с двамата.Добре,че не е плакала и е влязла с желание,че от няколко дни ми реве,че не искала да ходи на градина защото много часове ги карали да стоят в леглата   ooooh!
Някои скаше да си споделяме съвети за успокояване на бебето-моето бебе заспива на това http://www.clip4e.com/play_noviqt_klip_na_buboletchka_kiutchek.htm

# 231
  • Мнения: 2 090
Верно ли Joy Joy Joy?

Дружки за разходки имам Party.Освен съфорумките Hug Heart Eyes,очаквам една от приятелките ми да се обеби началото на юни,още една октомври.А по настоящем имам една приятелка,която е с детенце на 10 месеца,и с нея ще си бръмчим 1stroller

# 232
  • Мнения: 182
Вярно  Mr. Green Mr. Green
Това клипче е любимото на кака и тя постоянно му го пуска и той иска не иска  слуша  Mr. Green Mr. Greenи заспива!

# 233
  • Мнения: 336
Да попитам от аптеката ли се взема тази сребърна вода?desi054224 , как си я използвала за сополките, че и това ни е голям проблем?Пак ще помоля някой да ми прати паролката на албумчето!Засега не смятам да спортувам , така ми се спи , че сигурно ще заспя в залата Sad

# 234
  • Мнения: 182
От аптеките се купува сребърната вода.Капеш с капкомер по една две капки,аз слагах и по повече,но тя е по голяма!Много бях доволна а също и клеева тинктура съм й слагала,но за бебе незнам дали става!

# 235
  • Мнения: 2 090
Аз само да допълня,че сребърна вода има и под формата на спрейче-по-удобно е за впръскване в нослето Wink.Но и аз не знам дали е удачно да се използва за друго,освен за външно приложение при толкова малко бебе  Thinking
Аз на баткото пръскам в нослето,и в гърлото когато е възпалено.

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 347
 yanast, благодаря ти отново.   bouquet Това за откачането от гърдата, днес май не се справих много успешно, хем се получава понякога хем понякога не, последните пъти като пробвам да я откача с пръстче тя засмуква и пръстчето, докато падне вакума  Mr. Green

Ето малко снимчици: http://img148.imageshack.us/img148/2333/p1060092.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/272/p1060096.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/2622/p1060126i.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/7688/p1060132.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/9800/p1060144.jpg

# 237
  • Мнения: 75
Честити бебчета на Такузи и Мисис Т.!!!

Честита месечинка на Мимето80, аничка, ели-кет и на нас!  Party

Бен78, много красива твоята Бамболина!!! Heart Eyes

Десси! Много се радвам за вашето семейство! Hug

Деси054224, и ние сме още малко жълтички.  Tired

Мимето80, ние сме с капки Д3 от 20-ти ден. Изписаха ги по-рано, защото наддаваме бързо. Глътаме по 2 капки. Peace

Миша също пръцка много, напъва така, че чак червена става, понякога плаче, но повечето ръмжи. Правя й масаж на коремчето -кръгови движения по посока на часовникава стрелка, или "правя топличко" с устата си- много й харесва! Чак спира да ръмжи и гледа ме учудено. А днес преди баня направих й малко "гимнастика", докато беше голичка покарах ме "колело", а ние с кака приказвах ме едно руско стихче "Ехали медведи на велосипеде..." Като следствие Мишка изака на чиста хавлия! Mr. Green






# 238
  • Мнения: 36
Ехо, днес бяхме на контрола и за 10 дни сме качили 350 гр, доки каза, че режима ни изглежда бил перфектен  Mr. Green Кърма си имам предостатъчно, даже последните дни сякаш много ми се увеличи производството,  а аз изобщо не се цедя. Една нощ обаче се събудих с препълнена гърда, която откровено си ме болеше и се наложи да поцедя, колкото и да мразя туй ми ти упражение. Странно как си ми бяха регуирани спрямо бебето, то успяваше да ги изпразва добре явно, а тия дни такъв наплив на кърма дойде...Дано се урегулират пак нещата скоро.

Искам да питам следното: когато събирам кърма в колекторите, мога ли да досипвам в контейнерчетата във фризера? Че няма как наведнъж да събера 180 мл все пак...А инфото в нета и в листовката към контейнерчетата на Авент е противоречиво.

И ние имаме яки колики, много рано ни почнаха, давам Еспумизан, но има съмнителен ефект. Давам и Биогая, ама ми се струва много малко доза от 5 капки за денонощие  newsm78  Утре ще взема да пробвам с Колийф, ако не стане - с Ентерокинд и така дано намерим лек, че ми е много жал как се свива милото и пъшка, и даже пропаква рязко при някой гаден напън  Sad

# 239
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И ние днес бяхме на консултация - явно нашата везна си показва вярно, 500 гр. е качил Пипо от изписването досега и е пораснал 1 см. - в момента е 4 кг. и 53 см. Поуспокоих се, че си хапва сънливкото.  Heart Eyes

За пъпчето, докторката ни каза нищо да не правим допълнително, само да продължаваме да го почистваме със спирт. Явно му е била по-дебела пъпната връв, затова така бавно зараства. Rolling Eyes

brilliantine, доколкото знам, не можеш да добавяш към вече замразената кърма, но можеш в продължение на 1 ден да събираш в хлъдилника събраното в колекторите и накрая на деня да замразяваш всичко общо.

По принцип коликите от кога до кога продължават, някой знае ли? Все още продължавам да се надявам да ни се разминат... Praynig

ben78, много е сладка Лина! Hug

А днес преди баня направих й малко "гимнастика", докато беше голичка покарах ме "колело", а ние с кака приказвах ме едно руско стихче "Ехали медведи на велосипеде..." Като следствие Мишка изака на чиста хавлия! Mr. Green

Много смешно ми стана Joy - представям си... Grinning Честита ви месечинка!!!  bouquet

desi054224, и Филип още има жълтеница, но докторката каза, че е взела вече да избледнява, да сме продължавали с глюкозата... а аз досега само един ден успях да му дам глюкоза, иначе не я иска, а и няма кога да я давам - той или спи, или яде.

Enigma, дано се оправи каката скоро! Peace

*dessi*, браво на шефа на вашия тати - страхотна новина!

Олче, Heart Eyes

Какво мислите за вит. Д? Ще давате ли? Днес пидето ни изписа Вигантол, ама аз се чудя дали да купува и давам - на Симона не съм давала, защото по цял ден бяхме навън и тя си насъбра достатъчно слънчице. Та и сега си мисля, че идва лято и проста няма смисъл от изкуствени добавки... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт