Имате ли домашни помощници?

  • 31 396
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Ами затова ,че ми дава работа отначало ми беше криво ама нямах избор .

# 241
  • Мнения: 655
Добре де, но тя като каква ти дава работа? Регистрирана ли е? Договор ли имаш с нея? Защото ако е само така под масата, то тя няма право на това и ти можеш да си потърсиш работа и сама. Щом тя може да ти намери клиенти значи и ти можеш да си намериш. Нашата помощница беше ни пуснала обява през вратата като поща, каза че така пускала в много къщи и и се обадили от 7 места, но ние и предложихме  договор, който включва квартира и вечерни уроци по английски(тя е полякиня), плюс заплата, но да е на разположение когато ни потрябва плюс къщната работа, която при нас не е много.

# 242
  • Мнения: 7 605
Това е модерно робство, Чери Мам, разбирам да ти взима някакъв процент, но чак пък 50%?  Shocked 

# 243
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Ами нямам договор с нея работим заедно двете ходим по къщите ,не ме оставя сама защото може случайно да й ги взема  Joy . Когато дойдох нямах голям избор исках малкия да ходи на градина за да е с деца и да понаучи езика малко ,нямах документи . Сега вече имам синя карта която ми дава право на бъда немана и да работя легално . Септември ще си търся нова работа ,малкия ми тръгва на училище . Grinning.
Tatjana малко над 50% дори сега от нова година вдигна цената за час на 12.5 ,е не на всички ама  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 71
Докато съм в Дубай и аз не бих си пуснала филипинка в къщата.
Не работя и нищо не ми пречи да изчистя и 1-2 пъти в седмицата да изгладя и поне с нещо се занимавам. Simple Smile

# 245
  • Мнения: 1 677
Аз в момента не работя  и имам достатъчно време, за да се грижа за къщата. Но ако работа или по друга причина нямам време, бих потърсила домошна помощничка.

# 246
  • Мнения: 4
Де беееее, 80% заминават за да станат домашни помощнички, а не за да имат такива Simple Smile newsm78

# 247
  • Мнения: 407
Да бе ама не е така. Аз затова дойдох в Африка, за да си имам домашна помощничка. Хич не ме бива с чистенето.

# 248
  • Мнения: 4
Да бе ама не е така. Аз затова дойдох в Африка, за да си имам домашна помощничка. Хич не ме бива с чистенето.

е така кажи де, то Африка си е почти като в България. Само дето диамантени мини немаме, ама златотърсачки колкото искаш.

# 249
  • Мнения: 407
Да така е доста прилича на България. Като чета във форума колко добре са уредени другите държави, не знам нали бих могла да живея в такова съвършенно общество. Тук си е като в България. И мърсотия има и корупция и един куп дребни проблеми и неуредици. Но най важното е че човек може да си вземе домашна помощница.

# 250
  • Мнения: 806
venus1
Ние тук сме разглезени вече.  Аз не мога без моята чистачка.  Нито имам време нито желание.
И да имах време нямаше да чистя основно като нея и да гладя. 

# 251
  • Мнения: 481
само един път в седмицата идва една жена да изчисти основно и да изглади. През оcтанaлото време аз само поддържам

# 252
  • Мнения: 71
Де беееее, 80% заминават за да станат домашни помощнички, а не за да имат такива Simple Smile newsm78
Дрън дрън та пляс.

Да, ползвам такива услуги и не мисля, че е кой знае какъв лукс.
И в България имам доста близки, които ползват домашни помощници.
20- 30 лв струва едно идване горе долу.

# 253
  • Мнения: 481
аз отказах цигарите например за да си позволя този "лукс" Wink
Дори маы за цигари давах повече пари, отколкото за чистачка

# 254
  • Мнения: 24
И аз не работя само си гледам детето и ако някои идва да ми чисти ще се чувствам доста мързелива пък и  не би ми било приятно да имам чужд човек в дома си.

Общи условия

Активация на акаунт