Стегнат корем

  • 5 227
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Мили майчета, страшно много ви благодаря, че се отзовахте. Говорих с лекаря ми днес и ми каза, че мога да сменя магнерота с гинипрал, обаче по стечение на обстоятелствата не съм си в София - аз съм от Разград по принцип, но от няколко години живея в София - а тук в го няма това лекарство. Дори не са чували за него. Ще поръчам на мъжа ми да ми купи от София.  За сега ще съм тук, страх ме е да пътувам, знам, че не бива. Пия и но-шпа, обаче и от него полза не чувствам. Наистина много ме е страх от тия стягания и втвърдявания. На моменти изпадам в паника, но се мъча да се успокоявам. Надявам се, че всичко е наред с бебката и че занапред ще е така.  Praynig Още веднъж ви благодаря за подкрепата.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 061
И аз да те успокоя - моя гинеколог всеки път ме питаше какво толкова съм спортувала, че ми е такъв стегнат корема newsm39  animal085  animal037
А аз никога не съм се занимавала сериозно със спорт - е, ходех на аеробика, степ и т.н., правех известно количество коремни преси, но чак пък толкова...все пак не съм активен спортист. Нямах скъсена шийка или дори контракции, затова не пиех нищо, но все пак ме беше предопредил, че ако почувствам болки, контракции, кървене или каквото и да е да отида, че да ми предпише нещо. Даже да взимам но-шпа при нужда - е, не съм взимала нищо, не съм се пазила изобщо - правех ремонт у нас наравно с мъжа ми, вдигах тежко (лепих плочки в банята в 8-9 месец- нали съм еманципирана) при което родих първата седмица от 9 месец (изтекоха ми водите), при това съвсем леко и бързо! След като родих, докато лежах в Майчин дом гинеколога ми идваше да ме преглежда - пипат корема да видят дали се е свила матката и всеки път ми казваше, че ако не ме е следял по време на бременността щял да се уплаши защо съм толкова стегната и твърда. Даже ме караше да казвам на дежурния лекар от сутрешната визитация, че съм спортист. На мен ми се струваше забавно докато в деня на изписване дежурния не реши, че матката ми не е достатъчно прибрана и че не могат да ме изпишат. Тогава, почти изтерично му обясних, че съм спортист и затова имам стегнат корем. Не знам дали ми повярва, но поне ме изписа.
Аз малко се отнесох, само исках да те успокоя - няма нищо страшно. Е, малко е неприятно като хапнеш малко повечко - тогава така се опъвах, че имах чувството, че ще експлодирам Simple Smile
Леко раждане ти желая и най-прекрасното бебче на света!

# 17
  • Мнения: 3 550
Добре е да се изследва количеството магнезий в кръвта и тогава да се дозира нужното. Аз бях така в началото, пиех 3 х 1 и полза нямаше. Едва след изследванията на кръвта ми назначиха нужната доза и изкарах безпроблемно остатъка от бременността. Но в къщи, постоянна почивка.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
magi, Гинипрала е страшно силно лекарство!!! тук го има по аптеките, но в болницата ми казваха, че може и трудно да го намеря, защото е САМО  по лекарско предписание!!! В никакъв случай не "заменяй" Магнерот с Гинипрал просто ей така. Учудвам се, че лекар ти го е казал. Половин час преди него се взима друго лекарство (в моя случах Верапамил), което да понамали страничните ефекти: тремор, сърцебиене, задух.  Вярвай ми, МНОГО силно действа. Първият път едва не припаднах. Действието му е да пази матката от контракции.
Аз от вчера не го пия. Минах на Магнерич и Но-шпа за 1 седмица, после само Магнерич - 1 седмица и влизам в 9-тия месец, когато спирам всичко. Вчера имах малко служебни разправии и веднага корема ми стана на камък, а бях забравила какво е. Най-важен е психическия, а след него и физическия покой!!! Naughty

mama_na_misho , няколко пъти допускам, че тези стягания са точно от спорта, но не мислех, че е сериозно (срам ме беше да питам лекаря). Аз имам здрава коремна преса, спортувах яко и корема ми беше на плочки преди да забременея (по 150-200 коремни преси всяка сутрин в продължение на няколко години) Simple Smile Сега стяганията ги усещам точно така, но споделих само с половинката.

# 19
  • Мнения: 58
аз също от третия месец съм на магнерот и но шпа но дозите периодично ми ги сменя лекаря след преглед и имам чувствителна матка,трябва де си много спокойна и да лежиш повечко без дълги разходки и пътувания,аз вече съм в осмия месец и с нетърпение чакам да вляза в деветия за да се успкоя,но се свиква трябва да си търпелива защото заради бебо си струва усилията

# 20
  • Мнения: 8 769
Мили майчета, страшно много ви благодаря, че се отзовахте. Говорих с лекаря ми днес и ми каза, че мога да сменя магнерота с гинипрал, обаче по стечение на обстоятелствата не съм си в София - аз съм от Разград по принцип, но от няколко години живея в София - а тук в го няма това лекарство.
Ето ти една тема за гинипрала от aniK, за всеки случай: Някой пие ли Гинипрал?

# 21
  • Мнения: 50
Момичета, още веднъж много ви благодаря!

mama_na_misho, аз също правех коремни преси преди да забременея, но не бих се нарекла активно споруваща. И моят корем беше на преса, но аз спортувах само от време на време. Вече и аз бях започнала да си мисля, че има това има връзка със стягането ми сега. Дори не мога да хапна повечко - това не е толкова лошо де Grinning - иначе се уливам с похапването. Вечер положението става особено зле - може би защото хапвам повечко, пък и съм изморена, въпреки че не правя почти нищо. След кратка разходка също не се чувствам добре. Налагам си повече да лежа и да съм в покой. Аз съм много емоционална и това също ми влияе. Опитвам се да се успокоявам заради бебка и само се моля всичко да е наред, на непрекъснато мисля за това и е ужасно. Страх ме е да пропътувам пътя до София, където ходех на консултации. Добре че тук в Разград майка ми има познат лекар, гинеколог, който е най-добрият в града.

Anik, благодаря ти, че ме предупреди за лекарството. Вече бях поръчала на мъжа ми да ми купи от София. Ще питам лекаря тази седмица какво да правя. Не знам...ако ми увеличи магнерота дали ще има по-голям ефект. Пиех го известно време три пъти по две таблетки, но и тогава сякаш не усещах кой знае какъв ефект. Пък и когато ми вливаха системите, май го предозирахме. Аз не го спрях през устата и имах главоболие. Може би наистина трябва да се изследва магнезият в кръвта.

# 22
  • Мнения: 1 666
За това стягане на корема и контракциите на чувствителна матка май има много различни мнения! Аз бях пуснала такава тема във Бъдещи и настоящи майки на дир.бг и мненията бяха от "много са опасни и трябва да се премахнат" до "нормално е, всяка бременна ги има, но не всяка ги усеща, не трябва да се пие нищо". Така е и по книгите и с мненията на докторите.
Иначе и аз ги имам от около месец. Доктора ми изписа магнерот и но-шпа 3х1 за десет дни. Но ефект тогава не усетих. Продължих с магнерота, защото както се убедих от листовката му трябва време, за да подейства - вече свършвам втората кутийка и контракциите значително намаляха - чувствам ги само като се уморя и то предимно вечер. Гледам и да си почивам повече.

# 23
коремът ми е много стегнат като ставам все едно 4е имам мускулна треска не ме боли само като ставам усещам стягане горе като при коремни преси newsm78

# 24
  • Мнения: 7 186
Лекарят ти знае ли? Може би трябва да пиеш Магнерот и Но- Шпа, но се консултирай с гинеколога си първо.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Питай лекаря, задължително!

# 26
задължително се консултирай с гинеколога си. Той ще преценни дали да ти изпише лекарства. Хубаво че им обръщаш внимание на тези свивания на коремната стена, за да вземеш на време нужните мерки.

# 27
  • Мнения: 1 250
Това - консултацията с гинеколога не отпада.

Дотогава - ми лежи си.
Първия път имах такива неща до 4тия месец и нищо не помогна, никакви хапчета и илачи. САМО лежанка. Ставане до тоалетната и за манжда. От време на време врътвай на другата кълка да не ти се схване. Телевизия, книжки, и каквото там се сетиш че сатав лежайки.

И позабрави за компютъра...

# 28
  • Мнения: 7 640
мненията бяха от "много са опасни и трябва да се премахнат" до "нормално е, всяка бременна ги има, но не всяка ги усеща, не трябва да се пие нищо". Така е и по книгите и с мненията на докторите.
нормално е след 30 г.с. до 10 неболезнени контракции дневно. В други случаи се вземат мерки, както е писала и Лейди.

# 29
  • Мнения: 50
IC и аз съм така като ставам от леглото сутрин, все едно имам мускулна треска...усещам ужасно стягане. Но аз го имам и през деня, почти непрекъснато. Отиди на лекар, не се плаши излишно, опитай се да се успокоиш, но най-вероятно трябва да пиеш магнезий допълнително. Аз съм така от средата на четвърти месец някъде. Трябва да се лежи, никакво физическо натоварване и отрицателни емоции.

Ако имаш въпроси, питай ме.

Общи условия

Активация на акаунт