Най-после си признаха - корнфлейкса не е полезен

  • 16 189
  • 379
  •   1
Отговори
# 345
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпреки, че никак не обичам козметиката заради всички химикали с които изобилства, мисля, че слънцезащитните мазила са по-малкото зло.

# 346
  • Мнения: 1 394
И на сянката неможеш да се предпазиш от влиянието на  UV лъчите,но все пак,не ходиш пеша предполагам извън града по асфалта.Винаги можеш да минеш на отсрещният тротоар,за да потърсиш сянка.Няма такова място в градовете по което да вървиш 1 час само на слънце,без да срещнеш и една сграда или дърво,които правят сянка...Аз съм с много бледа кожа и съм работила такава работа,която се състоеше буквално в "разходка" и то по 6-7 километра на ден пеша в обедните часове през лятото и не съм изгаряла/даже и малко тен не хванах,отидох на морето бяла ,като кисело мляко/...така,че ...мисля,че няма какво да коментираме повече...А и не е по темата и вече ще я сметнат за изчерпана,ако продължаваме... Wink

# 347
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, измъкваш се ти! Искаш да кажеш, че постоянно си кръстосвала от единия тротоар на другия. Не зная за кой град говориш, но в София ми се струва мисията невъзможна.

# 348
  • Мнения: 1 547
А и не е по темата и вече ще я сметнат за изчерпана,ако продължаваме... Wink

Тя е изчерпана и без да продължаваме  Mr. Green

Моето скромно мненийце е, че човешкият организъм не е чак толкова фин, за колкото се смята и че паница корнфлейкс, лъжица плажно мляко или грам консервант са последното, което ще го съборят. Здравословната телесна грижа е чудесно нещо, но само ако е съпроводена и от ментална такава. Дори и двупосочно да сме изолирали всеки вреден елемент на таз земя обаче, гаранцията, че ще водим съдържателен, интересен и дълъг живот си е все така равна на нула. Както навсякъде в природата, и за човека балансът е най-важен.  Wink

# 349
  • Мнения: 1 394
А и не е по темата и вече ще я сметнат за изчерпана,ако продължаваме... Wink

Тя е изчерпана и без да продължаваме  Mr. Green

Моето скромно мненийце е, че човешкият организъм не е чак толкова фин, за колкото се смята и че паница корнфлейкс, лъжица плажно мляко или грам консервант са последното, което ще го съборят. Здравословната телесна грижа е чудесно нещо, но само ако е съпроводена и от ментална такава. Дори и двупосочно да сме изолирали всеки вреден елемент на таз земя обаче, гаранцията, че ще водим съдържателен, интересен и дълъг живот си е все така равна на нула. Както навсякъде в природата, и за човека балансът е най-важен.  Wink
Е, с това вече съм съгласна! Peace
..................когато говорим за лъжичка и паничка,а не за килограми,нали?В тоя случай мога да се съглася!........

# 350
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но пък лъжичка от това, паничка от онава... вредните субстанции се натрупват с времето, взаимодействат си... резултатът е непридвидим. Не съм орторексичка, търся баланса.

# 351
  • Мнения: 642
Но пък лъжичка от това, паничка от онава... вредните субстанции се натрупват с времето, взаимодействат си... резултатът е непридвидим. Не съм орторексичка, търся баланса.

... А не беше ли вегетарианка?

# 352
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но пък лъжичка от това, паничка от онава... вредните субстанции се натрупват с времето, взаимодействат си... резултатът е непридвидим. Не съм орторексичка, търся баланса.

... А не беше ли вегетарианка?
Да, вегетарианка съм.

# 353
  • Мнения: 11 607
Чакам да признаят и за други уж полезни храни,че са вредни.....Но си мисля,че ще си остана с чакането.......Няма да споменаваме,че май определени диабетичните храни били по-вредни, дори опасни за болните от диабет, отколкото нормалните такива....

# 354
  • София
  • Мнения: 62 595
Така излиза, защото са с някакви изкуствени подсладители, които са много по-вредни от захарта.

# 355
  • Мнения: 1 394
Маме,права си!Така е!Свекърва ми е диабетичка и лекарят и каза,ако много и се прияде нещо сладко,по-добре да изяде един шоколадов бонбон,отколкото да си купува сладки неща с надпис:"подходящ за диабетици" Peace
Понеже тя има вече някакво нарушение в организма и трябва по неговите думи да се храни здравословно,а въпросните храни никак,ама никак не са от най-здравословните.../интересно обаче защо винаги стоят на щандовете с надпис "здравословни храни"  Thinking

# 356
  • Мнения: 33
Прав е лекарят-може да се хапне късче сладичко,особено ако свекърва ти е на инсулин.Важно е да брои хлебните единици за деня-да знае от коя храно по колко супени лъжици може да консумира,какъв точно хляб  и колко и т.н. Вероятно подробно са й обяснили,ако са доктори "на място"...
П.П.-Някои изкуствени подсладители се правят от преработен нефт,и разхлабват,правят гастрит и т.н. Hug Hug

# 357
  • Мнения: 483
Сега ще ви кажа, защо слънце защитните кремове са много вредни и са една голяма лъжа, аз ги избягвам тотално.

Замислете се, как по дяволите са оцелели всички тези поколения преди нас без тях?
Цяла Африка, трябва да я няма....ами растенията и животните? Мислите, че слънцето не им вреди?
С какво човекът е по различен от всичко друго живо на земята? Ами различни сме с това, че имаме Johnson & Johnson, Proctor & Gamble и т.н, които успешно ни убеждават за пореден път, че ако не слагаме от тяхната химическа боза- разбира се ние и нашите сладки дечица ще умрем от рак на кожата newsm43, айде да сложим и малко информация, че слънцето е "различно" последните години и готово, това пък е направо смехотворно.

Да вземем например Калифорния. При първият лъч светлина гордите смятащи, че правят най-доброто за себе си и децата си родители развъртат капачките на шишетата и намазват всяка частичка от тялото си и това на децата си с крем. Не само това, ами се оказва, че видиш ли този крем за два часа "падал", та трябва всеки два часа да се мажеш.
Да, но какво излиза, Калифорния е на първо място по рак на кожата поне в Америка. Сега много интересно е това. Калифорния има слънце през по-голяма част от годината, съответно почти целогодишно ВСЕКИ човек се маже с кремове. Аз мисля, че би трябвало ракът там да е реално елиминиран. Хайде пак да задам въпросът- защо след като цяла Калифорния се маже като ненормална със слънце защитни кремове, раковете на кожата са все повече и повече?

Как стана така, че за хората слънцето стана враг номер едно. Това слънце което дава живот на цялата ни планета? Хм newsm78?

Много дълго е да изреждам всичко вредно в кремовете, но са пълни с химикали които причиняват рак, имитират хормоните ни, причиняват ранен пубертет при децата и т.н.
Най-вече блокират ни тялото да синтезира така нужният ни Витамин Д. който се лекува ракът, жизненоважен е за здрави кости, липсата му води до депресии и т.н Пролетната и есенна умора, както и зимните депресии се получават благодарение на липсата на Вит. Д
Ей заради таквиз неща, не използвам вече.

НЕ ТРЯБВАДА СЕ ИЗГАРЯ! Най-добрите слънце защитни кремове са масла от ядки и семена- кокосово олио на първо място, сусамово олио, бадемово олио и т.н.
Да не говорим, че използването им ще направи кожата ви страхотна Hug

Грим тук не се носи, освен ако не отиваш на някакво важно мероприятие. Последно грим съм слагала преди поне 7-8год. Не съм ходила на важни мероприятия значи Mr. Green

Изкуствените подсладители са абсолютна отрова, най-подходящият подсладител за всички хора (диабетици включително) е Стевия.

# 358
  • Мнения: 2 388
Тя темата вече замина в друга посока и не мога да се сдържа да не попитам.

Люлякови нощи , а козметика за лице не ползваш ли ( измиваща, крем и т.н. ) и ако не, с какво я заменяш?

# 359
  • Мнения: 483
Кокосово олио е единственото нещо което слагам на кожата си.
Това е цяла нова тема. Качествата са му безбройни.
Не вярвам да има друго нещо което да направи кожата по прекрасна от него и мирише божествено Heart Eyes

Момичета темата с корфлейкса е отдавна чакана от мен, защото засяга базата на здравословното хранене/живот. Може би ще помогне на хората, които се интересуват да получат повече информация.

Надявам се модераторите да не заключат темата, само защото не става дума само за корнфлейкса вече.

Общи условия

Активация на акаунт