За ваденето на сливиците - мнения

  • 15 984
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • вкъщи
  • Мнения: 704
искаха да ги вадим но една лекарка ме разубеди-след 7 години  не се разболяваше от ангини често

# 16
  • Мнения: 1 841
искаха да ги вадим но една лекарка ме разубеди-след 7 години  не се разболяваше от ангини често
Сливиците на моето дете също са доста големи,чувала съм най-различни докторски мнения,последно даже една лекарка каза,че с порастването на главата и сливиците му ще се "приберат",тъй нареченото израстване.Според мен има някаква логика,защото през последната година не се е разболявал,докато преди беше малък ад,сополи и кашлици...един път е правил ангина,но всеки вирус който се зададеше го хващаше задължително.Мисълта ми е,че наистина след седмата година децата започват по-рядко да боледуват,на което аз преди категорично не вярвах,но е факт.Всеки сам решава за детето си,но ваденето на сливици си е операция и си има съответния риск и трябва много добре да се обмисли дали наистина е необходимо,защото сливиците са си много важен орган и трябва да се лекуват преди да се стигне до отстраняването им.Това е мое мнение.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
.Според мен има някаква логика,защото през последната година не се е разболявал,докато преди беше малък ад,сополи и кашлици...един път е правил ангина
Ти за трета сливица ли говориш или за другите две. То една ангина нищо не е. Моето дете правеше над 7 годишно. Сливиците бяха уголемени и подути дълго време, но не и увредени. Затова мисля, че добър УНГ ще каже тежката дума най правилно. Ние тук можем само да объркаме Блонди. Едни ги извадили и са доволни, други не са ги вадили и са се оправили. Всичко зависи от състоянието на сливиците.

# 18
  • Мнения: X
Ако боледува от ангина по два пъти в месеца,както беше моята дъщеря,а и моя милост едно време,не виждам как без операция ще се оправи,или пък като пие билки,в това пък изобщо не вярвам.Изобщо не е страшно да се махнат,защото те са се превърнали в едно постоянно огнище на инфекция,което се активизира постоянно и много лесно,най-често при редуване на топло-студено.

# 19
  • Мнения: 1 841
.Според мен има някаква логика,защото през последната година не се е разболявал,докато преди беше малък ад,сополи и кашлици...един път е правил ангина
Ти за трета сливица ли говориш или за другите две. То една ангина нищо не е. Моето дете правеше над 7 годишно. Сливиците бяха уголемени и подути дълго време, но не и увредени. Затова мисля, че добър УНГ ще каже тежката дума най правилно. Ние тук можем само да объркаме Блонди. Едни ги извадили и са доволни, други не са ги вадили и са се оправили. Всичко зависи от състоянието на сливиците.
Говоря за двете сливици,не за носната сливица.Двете сливици са просто огромни,а ангина е правил един път до сега,макар да имам съмнения дали беше ангина това.Естествено,че всеки сам решава за детето си и аз само изказвам мнение да не се подхожда с лека ръка до вадене на сливици ако има вариант да се лекуват,те са много важен орган и трябва да се изпробват всякакви варианти за лечение.

# 20
  • Мнения: 1 841
.Според мен има някаква логика,защото през последната година не се е разболявал,докато преди беше малък ад,сополи и кашлици...един път е правил ангина
Ти за трета сливица ли говориш или за другите две. То една ангина нищо не е. Моето дете правеше над 7 годишно. Сливиците бяха уголемени и подути дълго време, но не и увредени. Затова мисля, че добър УНГ ще каже тежката дума най правилно. Ние тук можем само да объркаме Блонди. Едни ги извадили и са доволни, други не са ги вадили и са се оправили. Всичко зависи от състоянието на сливиците.
Говоря за двете сливици,не за носната сливица.Двете сливици са просто огромни,а ангина е правил един път до сега,макар да имам съмнения дали беше ангина това.Естествено,че всеки сам решава за детето си и аз само изказвам мнение да не се подхожда с лека ръка до вадене на сливици ако има вариант да се лекуват,те са много важен орган и трябва да се изпробват всякакви варианти за лечение.

Естествено, че една ангина не е повод да се махат сливиците, но ако рецидивите станат прекалено чести и започнат да се увреждат други много по-важни органи, без които не може, тогава...
Лекарите са затова - да претеглят "за" и "против" за всеки конкретен случай.

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз вадих на  36 г, не ме питайте как мина, по-лошо от няколкото секцио дето имам! но при мене беше по4нал ревматизъм ве4е и дори темп. нормална не можеш? да се измери, ве4но имах бележки заради 37.2 постоянна темп и възпалени сливици! оттогава съм нямала никакви заболявания ,изклю4ая грип, ако ме хване! отделно спортувам и редовно зимата съм с мокра коса на студа, да  4укам на дърво без разболявания!според мене най-добре рано, можех да спестя доста антибиотици и разни възпаления по целия организъм ,ама един доцент  ме разколеба на  22 г, трябва ли тези пусти сливици, не знам си за какво и се  бях  отказала!

# 22
  • Мнения: 27 524
Естествено,че всеки сам решава за детето си и аз само изказвам мнение да не се подхожда с лека ръка до вадене на сливици ако има вариант да се лекуват,те са много важен орган и трябва да се изпробват всякакви варианти за лечение.

Именно, затова пуснах и аз темата.  Simple Smile

Ангини прави една след друга - пие АБ, спира го и след точно 3 дни е следваща. И основният проблем са ушите, които са пълни с течност и почти постоянно го болят. Нито капки, нито антибиотици помагат. През ден е на панадол и нурофен, ама то не може така постоянно. Пък до 7 годинки да се изтрови (и от явно без резултат) от антибиотици струва ли си, особено при положение, че няма никаква гаранция, че след 7 всичко ще мине и премине? А и може да се увреди слуха, рисковано ми се струва...  Thinking

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Ангини прави една след друга - пие АБ, спира го и след точно 3 дни е следваща. И основният проблем са ушите, които са пълни с течност и почти постоянно го болят. Нито капки, нито антибиотици помагат. През ден е на панадол и нурофен, ама то не може така постоянно. Пък до 7 годинки да се изтрови (и от явно без резултат) от антибиотици струва ли си, особено при положение, че няма никаква гаранция, че след 7 всичко ще мине и премине? А и може да се увреди слуха, рисковано ми се струва...  Thinking
Течността в ушите няма да се излекува  с АБ. Дъщеря ми имаше течност в ушите около 8 месеца. За това време направи и 5 отита, но третата сливица не я махнахме, защото не беше толкова голяма и тя не е била причина за всичко това. Опитахме с лечение, засилване на имунитета и се получи. А ангините също бяха една след друга. С тях започна и продължи с отитите. Но пак казвам бактерии в гърлото нямаше. Всичко е било , поради слаб имунитет тогава когато тръгна на градина беше най кошмарната година за мен.  Затова е добре да се каже мнение от специалист. А и не добре излекуваната ангина може да доведе до лоши последствия. А да чакаш до 7 години е пълна глупост, не е гаранция, че детето ще се оправи точно тогава.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
по принцип аз съм на мнение,че винаги е по-добре да се опита първо с лекарства,билки,хомеопатия и т.н.ако всичко това няма ефект и детето има проблеми-да се махат.
конкретно във вашия случай-може би е по-добре да се махнат,но все пак не съм лекар и не знам със сигурност.
всеки случай е различен,но ако мога да съм ти от полза,ще ти кажа моя опит в това отношение.като малка често страдах от гнойни ангини,хрема,синузит...лекуваха ме с какво ли не-като се почне от АБ,билки,нагревки,мазане на гърлото с нишадър и подобни гадости...нищо нямаше ефект.страдах сума ти години и накрая ми ги махнаха.сега всяка настинка и болка в гърлото веднага ми слиза към гърдите...боледуванията ми постепенно спряха,но май от възрастта,не толкова от отстраняването на сливиците.в последствие се оказа,че почти всички проблеми са имали като причина в основата си  алергия.преди 30 г. обаче това беше много трудно да се установи и лекува.сега уж медицината е по-напреднала...в тази връзка-възможно ли е и при твоето дете да има някакви алергични причини за тези проблеми?казват,че тестовете за алергии преди 4г. не давали точни резултати...и как тогава ако има нещо такова може да бъде установено не знам.
освен това,ако имаш възможност чуй няколко мнения на добри лекари. Peace
и най-добрите специалисти понякога грешат.вече ако няколко различни лекари казват едно и също-сигурно са прави. Peace
дано детето скоро се оправи!ваденето на сливици е доста голям стрес и за детето,и за родителя.ако се стигне все пак до там-здрави нерви и много положителна нагласа!

# 25
  • Мнения: 305
Блонди, сигурна ли си че проблема с ушите идва от сливиците? Наистина, защо не направите още една консултация с друг лекар. Идете при моя, много е добър, с голямо реноме. Аз не ходя на случайни лекари, разучавам ги предварително  Wink  Просто да чуете още едно мнение. Не ви пречи.

# 26
  • Мнения: 801
За кои сливици става въпрос?
Хъркане и вода в ушите са типични за носни полипи /сливици/. Преди 3 месеца ги извадихме и направихме дренаж на ушите.  Детето не усети нищо, най- лошия момент беше излизането от упойката, но след 2 часа тичаше из града.
Друга честа причина за възпалението на ухото е чистенето им.
В последните 5 месеца изкарахме две скарлатини и една Pfeiffer-Drüsenfieber, които имитираха ангината, но не бяха ангина. Поискай второ мнение от оперативен УНГ.
Пробвала ли си да инхалираш с евкалиптово масло. При всяка настинка капвам на 4 часа инхалат на якичката, бактериални усложнения никога не сме имали.

# 27
  • Мнения: 27 524
Ето ме пак  Simple Smile Отидохме в друга болница, от която принципно сме много доволни и при техен специалист за уши, нос и гърло. Много внимателен, обективен, разпита ни подробно за всичко, прегледа обстойно ушите, направи два различни теста за тях (подобни на в другата клиника), след това нослето, сливиците и каза следното - в ушите няма никаква течност и са в идеално състояние, ако се налага махане на сливиците, на този етап не се налага никакъв дренаж за тях. Каза, че сливиците са наистина леко подути, но в никакъв случай не се налага спешното им и бързо махане (както ме увериха сериозно, че трябва възможно най-скоро да го направим). Казаха, че две ангини не са повод за махане, а трябва да са поне 4 и то в рамките на две години някъде. Каза - най-лесно е да ги отрежем. Но той е малък, проблеми няма засега, не бързайте. Каза, че не ни казва твърдо - не правете операцията (ние вече запазихме стая в болницата), но каза, че неговото мнение е, че на този етап няма нужда да се бърза, каза, че лекото хъркане се израства, ангините досега са били само две, подутите сливици също се израстват. И каза, че ако продължи с ангините или има други проблеми - най-лесно е да се назначи операция.
И така, мислим да я отложим все пак, не ми се иска наистина да ги махам прибързано.
Прегледът и всички тестове ни струваха 30 евро. При предишния доктор платихме 90 за по-малко неща и при банковия превод (тук прегледите на частно са около 23 евро, при скъпарите 30, максимумът е 40, толкова носех). Та плащах после по банков път и се видя на банковата разпечатка, че 15 евро са за клиниката и 75 се пренасочват в друга частна клиника. Явно докторът иска да изкара  пари, защото той ще оперира. Щеше  Simple Smile
Мерси, че ме изчетохте.  Hug Писах ви подробно заради две неща в които се убеждавам - такива "доктори" има навсякъде (не подлагам качествата му като лекар, а като човек - да режеш без нужда дете за пари  Twisted Evil) и винаги да се търсят повече от едно мнения  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 46 577
... такива "доктори" има навсякъде (не подлагам качествата му като лекар, а като човек - да режеш без нужда дете за пари  Twisted Evil) и винаги да се търсят повече от едно мнения  Simple Smile

И при мен имаше 2 различни мнения на лекари и затова родителите ми отлагаха, чак на 11 г. ми ги извадиха, но това в никакъв случай не мога да го отчета като +. Ангина никога през живота си не съм имала, но е мъка да живееш с такива сливици, нито можеш да дишаш, нито да спиш, а отлагането доведе до това, че носът си го ползвам само за украшение, защото след 11 години спане с отворена уста, не знам дали има нещо недоразвито или просто навик, но така и не успях след това да свикна, че мога да дишам нормално, не ми достига въздух  Tired

# 29
  • Мнения: 27 524
Да, предполагам. Но течността в ушите? Или има, или няма, как може единия да иска дренаж за година и да казва, че са пълни, а другия, че няма ис леда от течност?  Rolling Eyes
Кики, ако не е болен, си спи нормално и диша през носа. Ще изчакам, ако се наложи - ще ги извадим.

Общи условия

Активация на акаунт