Миене на зъби

  • 9 378
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
На голямата дъщеря първият зъб и изби чак на година и три месеца. След това почти до 2 год. ги нареди всички. Започнах да и ги мия към годинка и половина. И на малката тогава започнах.

# 16
  • Мнения: 2 471
От  първото зъбче ги мия! Тогава с бебешка паста Nenedent, към която има силиконова четчица-напръстник, пригодена за първите зъбки на бебето!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
И на двете деца мия ит около годинка. Но те и двамата на тази възраст си имаха поне 8 зъба. Почнах с нанедент и силиконв накрайник.
За емайла има риск наистина. Поне на мен позната зъболекарка ми каза до 2 години да не се престаравам прекалено с търкането, а по-скоро да изплаквам и да създавам някакъв навик. И разбира се първите четки да са много мекички.

# 18
  • София
  • Мнения: 843
От годинка.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаше скоро такава тема, но за протокола започнах късно да ги мия-след 2 годишна възраст.

# 20
  • Мнения: 1 114
Хубаво е зъбите да започнат да се мият още като се появят Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 2 096
Казват зъболекари че и един зъб да е трябва да се мие.. ние започнахме към 1г.. и до днес осмуква четката.. къде сам къде с моя помощ и доза рев мием всяка вечер.. за сутрините още не настоявам.. винаги ги измивам след шоколад обаче..

# 22
  • Мнения: 1 488
Първите зъбки и излезнаха на 5м. Започнахме миенето на 6м. С детска четка и паста.Слагам много, много малко паста. Вече имаме 4 зъба. На нея и е интересно. Много преди да започнем тя ме гледаше с голям интерес ,всяка сутрин, как аз си мия моите и ми се смееше.

# 23
  • Мнения: 2 587
От първото зъбче- към 5-6 месечна.

# 24
  • София
  • Мнения: 204
Когато стана на годинка Peace

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Започнах да мия зъбките на малкия някъде към 9 месец.В началото му беше неприятно,но сега изявява желание даже сам да си ги мие.Изобщо не ме чува като му казвам,че още е малък и е много забавно. newsm32

# 26
  • София
  • Мнения: 1 055
Миеме зъбите от година и половина, защото те малко позакъсняха на годинка имаше 1 зъб Wink Първо и ние със силиконов накрайник, а от две годишен с четка. Старая се да сме редовни всяка вечер, но да си призная добре че той сам ме подсеща - голям ентусиаст е в миенето на зъби и вече се справя сам Peace

# 27
  • Мнения: 417
Бях  купила, такава четка която се слага на пръста на майката и с нея тя  да  търка нежно още първите зъбчета,но така и не я ползвах.
С обикновена четка към годинка, тогава имаше 7-8 зъба. Забаляваше се с нея и ядеше пастата, но така се създава навик. Сега вече с удоволствие си мие зъбките и все по добре търка.

# 28
  • Мнения: 118
Първото зъбче ни изникна на 11 месеца, след като се появиха още няколко към 1 и 5 мес. започнахме да ги мием.

# 29
  • Мнения: 165
Ние още не сме започнали да ги мием но в скоро време трябва да почваме и ние!

Общи условия

Активация на акаунт