Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 38-а тема

  • 39 475
  • 358
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 789
Лина, да ти е жива и здрава племенничката!
Пепи, да ти е живи и здрав рожденника!
Норд,  страхотно шоколадово изкушение  bouquet Как ли ще го "приеме"кантара, ако го забъркам Thinking Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 197
Днес голям мързел нищо не съм готвила,но вие момичета и заради мене маи сте готвили.
didibu страхотно ти изглеждат ястията,както и на   ¨¨*:•. Диди .•:*¨¨


Бъни
          Nordina тъкмо се нахраних ама от ващите снимки така гладно мо стана.


  Marieta ще може ли рецептата за канеленият сладкиш

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 07:47 от nell@

# 17
  • Мнения: 3 621
Отдавна не съм показвала нищо, но днес се включвам с тортата с кисело мляко на Снежи

# 18
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте кулинарки Hug

Аз отдавна не съм се вясвала, но не съм ви изпуснала от поглед. Чета ви когато мога, но нямах ентусиазъм за писане и публикуване.
Празниците минаха вяло, не ми станаха нито козунаците, а и яйцата Cry :Като се има напредвид че и миналогодишните козунаци отидоха за кучетата, направо много се спекох.Сигурна съм че вашите празници по това което видях от изминалите теми са минали по-успешно от моите на кулинарния фронт. Както и да е ... надявам се някой ден и аз да публикувам успешен козунак  Praynig
Пожелавам на всички ви много здраве, щастие и топлина в сърцата, това е най важно Heart Eyes
Страхотни неща публикувате и най важното вкусни,няма да изброявам поименно, защото всички момичета в темата сте страхотни майсторки и много ме окуражавате и аз да не се отказвам.

Честит рожденик на Пепи, както и на Лина племенницата, да са живи и здрави  bouquet

Ето и някои неща от изминалите дни  Crazy

 шницели от тиквички


 зелена салата


 пържени морски дарове


 несполучлив , но все пак вкусен тутманик по рецепта на Умбра


 огретен с извара и чушки по рецепта на Умбра


 една тарта с кайма и гъби


 портокалови мъфини

# 19
  • На брега
  • Мнения: 1 482
dalka - Салата леща, пипер и домати е много свежо лятно предложение. С какво подправяш? С чесън, оцет, олио, копър и сол или с нещо друго?
dixi честита първи аванс, пожелавам заплатата да ти е атрактивна и изобилна, като менютата, които ни показваш
Marieta  - постничкото ти меню изглежда доста вкусничко
kasier - Коприва по рецепта на баба ми:
В тенджера вода се сварява 1 глава стар лук (трябва да е цяла не нарязана глава само обелена) с 1 суха чушка и лъжичка сол. Като омекне лука се добавя за кратко (попарва се) копривата. Трябва да е съвсем млада, само връхчетата, иначе се налага по-дълго варене, а при листните зеленчуци, знаеш - дългата термична обработка унищожава цени вещества.
Прецеждаме копривата и накълцваме на ситно. В къщи имаше дървено чуканче (наричан с различните региони кълцалник, клъчник...), с което се накълцваха при необходимост продукти, като бяло месце за пилешка каша, чушките и доматите за лятната лютика и др. Свареният лук и суха червена чушка също накъсваме на едро, смесваме с прецедената коприва и запържваме с лъжичка- две брашно. Разреждаме с водата от лука и копривата. Добавяме няколко леко разбити яйца и объркваме. Накрая добавяме и натрошено сиренце, а след свалянето от огъня и накълцан чесън.
Карчита - страхотна тематична торта си направила за рожденика си - рибар, но риболовния сезон май не е открит още. Laughing newsm78
Между другото тези дни сме основно на риба на скара, а опитах и страхотна морска рибена чорба - бях хапвала само дунавска-никополска преди години.
Дидка - и аз се пробвах да направя питка. Lina dm - честита племенница лельо, и ти си се отчела с питка.

Избягвам да поглеждам прекрасните сладкарски изкушения, но ми е интересно как е приготвен Дидкиния домашен сладкиш, а и Канеления сладкиш на Мариета и Тарталетите на Milika изглеждат страхотно Hug

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 653
Пак вкусно тук (и в края на старата тема Simple Smile)

Пепика, да ти е жив и здрав синът и много радост да ти носи!
Честита племенница и на Лина!

Аз исках да питам Пеп-4о за панираните сиренца с орехи (20-та страница от миналата тема) - на кой етап от панировката идват орехите и с какви сирена ги правиш? Че откакто ги видях, мине не мине, все за тях се присещам  Grinning

Похвали и за канелените сладкиши от Мариета и Labrex, супата на Диди (страхотна чиния, между другото), брауниса на Nordinа и шницелите от тиквички на Линдита (подсещат ме, че имам 5-6 тиквички в храдилника Simple Smile)

От мен днешната вечеря (пак отворих книгата на Гордън Рамзи Grinning) - ньоки с рикота (малко размера им го докарах XXL, тъкмо като моя Laughing) и топла салата от грах :


Последно въпрос към Мамето - как изкарахте уикенда? Направо ми събра очите с всички вкусотии, които беше приготвила! (Даже посъбрах някои идеи, че може и на мен да се наложи в скоро време да защитавам кулинарна чест на един тукашен празник  Grinning).

# 21
  • Мнения: 769
Нордина,страхотен браунис! Heart Eyes Рецептичката? Rolling Eyes
Селма,заповядай
Шоколадов браунис със сушени вишни   
¨¨*:•. Диди .•:*¨¨ ,благодаря newsm51
didibu страхотно ти изглеждат ястията Naughty
Лина,да ти е жива и здрава племеничката


# 22
  • varna
  • Мнения: 676
Дидибу,страхотна салатка.Не ми е хрумвала такава комбинация newsm78

# 23
  • Мнения: 92
Lindita  много вкусно изглеждат тартата с кайма и мъфините с портокал  моля дай рецепти

# 24
  • Мнения: 1 523
NovaTema ,домашния сладкиш е много лесен и икономичен.
Необходими продукти:1 кофичка кисело мляко+1ч.л. сода бикарбонат,1ч.ч. захар,1ч.ч. олио,3ч.ч. брашно,1 ванилия,мармалад и орехи.
Всичко,без мармалада и орехите се смесва до хомогенна смес,пече се на 2 пъти в малка тавичка.Така получените 2 блата се слепват с мармалад,отгоре също се намазва с мармалада и обилно се поръсва със смлени орехи.Много е вкусен,особено на следващия ден,когато мармалада хубаво попие в блатовете.

# 25
  • Мнения: 1 352
Канеленият сладкиш на Танита.

Моят стои кафяв, защото имах само кафява захар.

# 26
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita  много вкусно изглеждат тартата с кайма и мъфините с портокал  моля дай рецепти

Заповядай Close  Wink

Солена тарта с кайма и гъби
Отдавна и бях хвърлила око Mr. Green

Портокаловите мъфини са тук по рецепта на Умбра  bouquet

Закуската от тази сутрин с виртуално кафе с пожелания за приятен ден  Simple Smile




# 27
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 441
   На мама Пепика честито за рожденника и пожелание за много здраве!
   А леля Лина да почерпи за бебока с нещо по-завъртяно /като за леля/!
   
   Тези дни момичета похапнахме доста и смятам да минем вече на нещо по-леко,че то с тези празници...развалихме си фигурите....хи-хи-хи...
     
    ето пиленце с лапад, гъбки,ориз и много пресен лук и магданоз

 

     парченце от лека тортичка с бишкоти,кисело мляко и мнооооого лимонова кора за аромат

 

     а това са кюфтета от телешка кайма на  фурна с пълнени гъбки,скрити под парченце    то
пено сиренце
 

   в компанията на една салатка

   

   



# 28
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета аз се разписвам с една школадова торта крема е по тази рецепта дадена отКотка 
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1357/decadent-chocolate-truffle-torte#

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 15:50 от kar4ita

# 29
  • Мнения: 22 867
kar4ita, какво правиш, момиче! Сега и торта ли да хукна да правя? newsm78 Толкова добре изглежда, че искам парченце Embarassed.

А у нас зрял фасул


и баница с праз с домашно точени кори.


Ама и торта искааам! Heart Eyes Ей сега ще ходя да го проуча тоя декадентски трюфел. smile3529

Общи условия

Активация на акаунт