КАНАДА – още една пролетна тема № 36

  • 19 411
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 743
Честит рожден ден на Виктор и на всички малки и големи рожденници и от мен!Пожелавам им щастливо и безгрижно детство( на малките Simple Smile )и много незабравими моменти на големите,и разбира се много търпение и здрави нерви на майките им  Mr. Green newsm59

Ще има ли среща и в Торонто,стигна ли се до решение?
Четох уж,но не се ориентирах много в картинката  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 1 199
Честит рожден ден на патерици на Ввиктор!
Саня2, съжалявам за мълчанието по твоя въпрос, просто в момента мога да ти дам повече информация за хотели в Ню Йорк, отколкото в Монреал ooooh! Просто тук не ми се е налагало да търся хотел.
Момичета, мен това положение за храната и срещата много ме устройва (нали съм от мързеливите домакини) Simple Smile

# 62
  • Мнения: 313
Честит рожден ден на патерици на Ввиктор!
Саня2, съжалявам за мълчанието по твоя въпрос, просто в момента мога да ти дам повече информация за хотели в Ню Йорк, отколкото в Монреал ooooh! Просто тук не ми се е налагало да търся хотел.
Момичета, мен това положение за храната и срещата много ме устройва (нали съм от мързеливите домакини) Simple Smile


Дай малко инфо за хотели в НЙ, много ще съм благодарна.

# 63
  • Мнения: 120
  Здравейте,момичета!На всички -весели майски празници,рождени дни и празнични моменти. Извинявам се за деловото си питане на фона на вашата празнична подготовка за детски градински купон- но всеки с грижите си. Кажете,ако някой знае- възможно ли е да се наеме апартамент за по- малко от 1 година.С допълнително предплащане на повече от  първи и последен наем или на някой,който се мести в друг град и го преотдава или някой ,който ще отсъства за дълго време от града ,пък трябва да плаща наем.Има ли изобщо такава практика?Питам за Торонто.

# 64
  • Мнения: 1 199
Уебмама, първо кажи дали ще ходите с кола или с нещо друго. Нали знаеш че в НЙ е по-специално с паркирането, та ако сте с кола и сте готови да се ходите до центъра с публичен транспорт или такси, се избират определени хотели.

# 65
  • Торонто
  • Мнения: 837
Момичета от Монтреал, моля дайте ми съвет къде можем да отседнем за 1-2 дни (хотел, мотел на прилични цени). Планираме да се разхождаме до Монтреал 16-18 май,гледах из разни сайтове, но не можах да се ориентирам нещо с нощуването. Ще съм ви много благодарна за съветите!

Питай нас дето не сме от Монтреал, монтреалки не ходят по хотели Simple Smile
Ние миналото лято отседнахме в Holiday Inn в Downtown, много сме доволни. 80$ на стая платихме с 2 големи легла, на които идеално се побрахме.

# 66
  • Мнения: 191
kambanka, аз лично не бих рискувала да искам американска виза от БГ. Вероятността да ви я откажат е много по-голяма, отколкото ако подадете от тук. И колко са ти казали, че ще спестите? Аз лично виждам само недостатъци, като най-големия е 3 полета, в комбинация с висене по митници и много излишни нерви.


Kambanka и аз съм на същото мнение като Снежи - има огромна вероятност да ви откажат туристически визи. За тях вие сте си бг граждани и сте потенциални емигранти, особено ако сте цялото семейство. Хората измислят какви ли не варианти да отидат в САЩ (ясно, че на вас не ви е това целта, но как ще ги убедите тях?).

Ако ви откажат US виза, след това 1 година не може да кандидатствате отново, а и този отказ винаги ще си остане в досието ви и може да имате проблеми в бъдеще. Ние също обмисляхме подобен вариант при идването ни в Канада, но се отказахме, има твърде много неизвестни (билетите бяха наполовина по-евтини). Като се устроите тук и работите, може да подадете и ще ви дадат много лесно туристическа виза (обикновено 10 годишни). Ако живееш в БГ никога няма да получите цялото семейство такава виза! И разбира се смяната на самолети е излишно губене на време и нерви, особено ако за първи път идвате в Канада с огромни куфари и деца (дори и без деца е сложно, само с куфари  Grinning).

# 67
  • Мнения: 21
За срещата в Торонто - засега вариантите са една от двете идни недели - на 10 май или на 17 май.

За тази неделя прогнозата е доста гадна - хладно и дъжд, а за следващата хората могат да имат планове за другия уикенд. Все пак можем да си заплюем една от датите като начало на сезона за срещи. 

Гаргамелчо, Каролина, МамаМарго и другите - кой ден последно предпочитате? Аз лично мога и двата, но леко клоня към 17 май, заради неразположението на малката.

И разбира се - честит рожден ден на Виктор  newsm59 и Честит Гергьовден на всички и на именниците!  bg

# 68
  • Мнения: 753
Pops F,благодаря за поясненията,има логика в това,което казваш,така че ще преглътнем разликата в цената.

Весели празници на всички празнуващи,без значение какво!

И се надявам в близките месеци и аз да се присъединя на някоя ваша среща Hug

# 69
  • Мнения: 919
на 17ти ни поканиха на РД от 4 следобед.. пак ще дойдем ако решите да е за тогава но сигурно ще си тръгнем по рано

хайде да направим така, копирате и пействате като добавяте вашия глас, ако ви е все едно може да добавите и на двете, някой ако не може в някой от дните да си каже

за 10ти +1
за 17ти
за 23/24

# 70
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Като гледам времето навън и се опасявам че нашата среща ще се разсъхне. За неделя обещават дъжд и студ.

# 71
  • Мнения: 319
Като гледам времето навън и се опасявам че нашата среща ще се разсъхне. За неделя обещават дъжд и студ.

Май тъй ще стане Thinking

# 72
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Искате ли да уговорим и резервен вариант - в някое закрито помещение, много ми се иска да посетим този Кидназиум, ако има желаещи ние сме ЗА.  Hug

# 73
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Пак съм спала някъде та да попитам къде е това чудо?
Нещо уеб-сайт, адрес, други детайли има ли?

# 74
  • Мнения: 449
за 10ти +1
за 17ти +1
за 23/24 +1

Общи условия

Активация на акаунт