Как се обръщате към децата си?

  • 8 306
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Обръщам се по име, често напоследък се обръщам с "ела, мамо", "хайде, мамо" и той започна да се обръща съзнателно към мен с "мамо", като ме вика за нещо.
Не ме дразнят тези обръщения "бабо", "лельо" и подобни. Съзнавам, че не са правилни, но съм свикнала да ги чувам навсякъде около мен.

# 16
  • Мнения: 2 587
 Понякога добавям и "мамо",но най-често по име или с "Кики"(преработка от Вики,първо беше "Вики-кики",после стана само "Кики").Ако е направила беля обаче я викам с цялото име.

# 17
  • Мнения: 1 669
Аз пък мамосвам на всяка дума. Иначе се обръщам към дъщеря ми с производни на името, както и спроизводни на слънце, никога с цялото име. Не зная защо  newsm78

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Към децата си се обръщам по име или с разни - слънчице, мишенце и т.н.

# 19
  • Мнения: 537
И аз много мамосвам, в резултат малката понякога ми вика и тя маменце,маме.. Mr. Green Иначе я наричам с галеното на Виктория - Вики, цялото име само като й се карам използвам. Когато говоря за нея - малката, Вики или бръмбъра.  Laughing Не ми се струват странни обръщенията "мамо", "бабе" или "лельо". Когато пораснат ще има да ги наричаме по име.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Към детето си се обръщам по име. Но понякога и аз мамосвам Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 967
С името му най-вече, но доста често и с "хайде/ела/дай, мамо". Доста го мамосвам, да, даже и чуждите деца отнасят по някое "мамо" по инерция.


 Joy И аз така правя, но не с всички деца, а само двете момиченца на братовчедка ми, защото са на възрастта на моите слънца и много си помагаме.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Най-често по име или слънчице.

# 23
  • Мнения: 156
Най-често по име.

# 24
  • Мнения: 613
Всякак. Понякога и казвам с "маме", най-често използвам най-различни умалителни от типа на слънчице, котенце и др. или използвам умалителните на името й.
Когато съм ядосана ползвам цялото име.

Нямаме никакви роднински деца, но към деца на познати или нейни приятелчета се обръщам само по име. "Ела леля" например, не ми звучи добре в този случай.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 14:40 от Зукини

# 25
  • Мнения: 2 149
С цялото й име.

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Обръщам се с него по име, или "миличък", "сладък", "сладкишко"...
Ако ме ядосва го наричам 'маймун"  Rolling Eyes

Много ми е смешно като се замисля да кажа "Ела маме тук"... все едно той е майката  Laughing Старая се да избягвам такива коминации.

# 27
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Използвам имената и разни техни шантави форми, някой път така изкилифинчени, че едва ли някой би разбрал истенските им имена - примерно Бубалишъс. Мамосвам чат-пат, но по ми идва "Ела, слънце/пиле/любов моя."

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 130
 по име или по измисленото от нея в рана възраст Нана

# 29
  • Мнения: 2 011
Най-вече по име,понякога я "мамосвам",често й викам и "дзверо".Не използвам думи от сорта"слънце,зайче,коте,...и т.н."  Просто ми звучи твърде глезено за възрастен човек.Племенника ми често го "лельосвам"  Laughing  Когато трябва да ги скастря,използвам целите имена.

Общи условия

Активация на акаунт