Стара къща на село?

  • 8 376
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 035
Не бих се захванала с такава авантюра.
Не може ли лятото да наемете вила с детето за отпуската? Колкото и да е скъпа цената - пак ще излезе по-евтино от целогодишна поддръжка на къща. За набезите на мангалите не ми се говори.

# 16
  • Мнения: 4 380
И аз да кажа - направи си добре сметката колко ще платиш за възстановяването на къщата и пивеждането й във вид, годен за живеене. Това обикновено включва нов покрив, пона дограма, подови настилки, изолация, евентуално санитарни помещения, ако няма вътре...
Това е изключително важно да го вземеш впредвид.Миналата година и ние си купихме бленуваната къща в едно китно подбалканско селце и до този момент не съм успяла една вечер да остана заради постоянни ремонти.Не си направихме добре сметката и дотук разходите (още не са свършили) са над два пъти от цената,която заплатихме.

Ако добре си си направил сметка, цената на ремонта би трябвало да е доста над двойната цена, която си платил за имота. Wink

Моята къща на село е дадена под наем. Вярно само за 100 лв./мес., но се поддържа и охранява. Когато някой си ходи, наемателите се задоволяват само с втори етаж, който им е даден под наем официално- останалото ползват на добра воля докато няма никой.
Честно казано проблеми с паяжини и прахоляци, или пък с мокри чаршафи или ръждива вода не помня и във времената когато беше празна.
Ако имах къща в близките села до София, там бих си и живяла повечето време.

# 17
  • Мнения: 4 380
Маалиии, каква красота! Crazy Crazy

http://www.icbproperties.com/bg/bulgaria/bulgarian_properties/Ho … 4371/more_photos/

Живял ли е някой в етнографски музей? Flutter Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 2
Взехме си къща в едно селце преди около година. Имаме приятели там, които случайно са попаднали в селото, отидохме им на гости, и се влюбихме в спокойствието. Къщата е страхотна строена е 1920г, с каменен покрив...и т.н. Вярно е че даваме доста пари за ремонт, но до ден днешен все още не е готова........Няма майстори, мързи ги , мислят си че като си от някой голям град имаш мноооооого пари и се чудят как да те излъжат с материали и работа. С покрива е една одисея..вече трети път го пререждат и пак тече.....Мисълта ми е, не е зле наблизо да има голям град от който можеш да докараш майстори, защото местните ...........не разчитай Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 20:58 от heliana

# 19
  • France
  • Мнения: 726
Взехме си къща в едно селце преди около година. Имаме приятели там, които случайно са попаднали в селото, отидохме им на гости, и се влюбихме в спокойствието. Къщата е страхотна строена е 1920г, с каменен покрив...и т.н. Вярно е че даваме доста пари за ремонт, но до ден днешен все още не е готова........Няма майстори, мързи ги , мислят си че като си от някой голям град имаш мноооооого пари и се чудят как да те излъжат с матерали и работа. С покрива е една одисея..вече трети път го пререждат и пак тече.....Мисълта ми е, не е зле наблизо да има голям град от който можеш да докараш майстори, защото местните ...........не разчитай Simple Smile
Вярно е. Ние купихме къща на село, и беше цяла одисея докато я оправим. Освен че не работят качествено, местните си мислят, че имаш пари и те цицат както си искат: купи им бира, направи им обяд....
За тези пари може да се купи апартамент.... или да се пътува всяка година, поне по 2 пъти, в чужбина.

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Вода с приятно жълтеникав цвят тече доста често и от чешмата в централно-софийското ми жилище - просто водопреносната мрежа е стара, в селата е още по-трагично положението, има и чести аварии. Проблеми има и с напрежението на тока, по-слабо е от 220 в., по-чувствителните уреди отказват да работят, при токови удари може и да изгори нещо... Всичко това го изпитах на гърба си, живеейки няколко години в извънградската къща, едва ли тези проблеми са единични за Панчарево, споменавала съм и друг път къде се намира. След този опит някак не искам да разбирам какво се случва и по другите, по-отдалечени места, съсредоточила съм си усилията да ги отстраня поне частично, за да може поне за уикендите да си я ползваме къщата. Но съм далеч от мисълта, че ще се разминем с грандиозното изваждане.
Пък ако спечеля от някоя лотария (освен, че ще стегна всички налични имоти) с голям кеф бих си купила и една къща в Black Sea Rama Wink

# 21
  • Мнения: 4 916
Вода с приятно жълтеникав цвят тече доста често и от чешмата в централно-софийското ми жилище - просто водопреносната мрежа е стара, в селата е още по-трагично положението, има и чести аварии. Проблеми има и с напрежението на тока, по-слабо е от 220 в., по-чувствителните уреди отказват да работят, при токови удари може и да изгори нещо... Всичко това го изпитах на гърба си, живеейки няколко години в извънградската къща, едва ли тези проблеми са единични за Панчарево...

Абсолютно същите проблеми имахме в Бояна - слабо налягане на водата, особено през лятото, ниско напрежение на тока - пералнята не искаше да върти, улиците - бейрутски...

# 22
  • София
  • Мнения: 16 035
Заради изброените проблеми + постоянни разбивания от крадци продадох къщичка във вилната зона на Симеоново. С парите си купих обзаведен апарт., дадох го под наем. С наема винаги мога да платя за почивка където и да решим.

# 23
  • Мнения: 3 634
Моя приятелка купи подобна къща в с. Драгуил (на около 40км от София). Нещо ми разказваше, че имало човек, който купува стари къщи и ги реставрира и тя от него я купила. Не си спомням подробности, но къщата е много симпатична вила с 4дка двор и приятелката ми е доста стисната.  Laughing

# 24
  • Мнения: 299
Ние наследихме къща в едно село над Лакатник. Природата е зашеметяваща , но си е балкан и климата е суров. Няма цигани , но като на всякъде стават кражби. Хубавото е , че има съседи  а тяхното забавление е да наблюдават. Има къщи които се продават, но подробности не знам.

# 25
  • Мнения: 1 749
Ние наследихме къща в едно село над Лакатник. Природата е зашеметяваща , но си е балкан и климата е суров. Няма цигани , но като на всякъде стават кражби. Хубавото е , че има съседи  а тяхното забавление е да наблюдават. Има къщи които се продават, но подробности не знам.
Лакатник е страхотно място.Ходила съм в Темната дупка(пещерата),беше...неописуемо преживяване.
Знаеш ли на каква цена горе-долу вървят къщите(да кажем,двуетажна, с малко дворче) при вас?КОе е това село над Лакатник ?Заинтригува ме много.

# 26
  • Мнения: 299
Знаеш ли на каква цена горе-долу вървят къщите(да кажем,двуетажна, с малко дворче) при вас?КОе е това село над Лакатник ?
  Селото се казва Миланово и се намира точно над пещерата . За цени не мога да ти дам информация. Освен за една къща , която е съседска на два етажа с огромен двор и искат за нея 20 000 лв. Но тази информация я имам от съседи не от собствениците. Мога да се поинтересувам.

# 27
  • Мнения: 1 749
 Shocked 20 000 с огромен двор??? Ще хвана да обсъдя с половинката някои неща.....
Местността е....великолепна.В Лакатник съм направо влюбена.Ще потърся инфо за това селце.
Виж,ако имаш време ,желание и възможност,ще съм ти благодарна за някаква информация.Когато имаш възможността.  bouquet

Спокойно ли е ?Как са хората там?

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 20:58 от Китана

# 28
  • Мнения: 4 380
Shocked 20 000 с огромен двор??? Ще хвана да обсъдя с половинката някои неща.....
Местността е....великолепна.В Лакатник съм направо влюбена.Ще потърся инфо за това селце.
Виж,ако имаш време ,желание и възможност,ще съм ти благодарна за някаква информация.Когато имаш възможността.  bouquet

Не бързай да се радваш, няма там такива цени. Имам братовчеди в Лакатник-доста скъпо местенце.

# 29
  • Мнения: 1 749
Недей да ми убиваш надеждите  Grinning . Според мен е съвсем възможно да има такива цени.Виж,в моето село(където живее  баба ми)цените са...Но това е ,защото е страшно близо до столицата.Чудя се...строежите скоро ще стигнат и до там. Laughing Само на 40 км.
Сега гледам офертите.Има такива цени!

Общи условия

Активация на акаунт