Отговори
# 255
  • Мнения: 573
Здравейте, момичета!

Моя племенник днес има празник на градината и се готвим за довечера. Той ще танцува и е голямо вълнение, май ние повече от него Mr. Green 

Нашият празник на розата мина много вяло. Първо някоя умна глава беше решила да го направи в събота-работен ден. После беше голям студ и цял ден валя проливен дъжд, кралицата на розите беше много грозна, естествено се оказа някаква нагласена история. А бе, съвсем по нашенски. Crossing Arms

Ще ставам, че черешката нещо взе да мрънка!
 Heart Eyes

# 256
Здравейте мами от Турция! Извинете, че нахлувам така в темичката Ви, но имам въпрос Simple Smile Моята половинка често пътува в командировка в Турция и е влюбен в турската кухня /то и аз де/. При всяко връщане от Турция следват обяснения на непознати ястия, а от моя страна ровене в интернет и налучкване #Crazy Е, последния път ме затрудни и се надявам Вие да ме насочите къде да търся, а ако не Ви затруднявам ще се радвам да ми дадете рацепта.Стига да е достатъчно ясно обяснението ми, разбира се. Та става въпрос за някаква пилешка супа, която според неговите обяснения наподобява и на вид и на вкус на фрикасе, но рядко. Та това е, което ми обясни. Пак се извинявам и благодаря предварително! Желая Ви много светъл и щастлив ден на Вас и Вашите дечица!  bouquet  bouquet  bouquet

# 257
  • Мнения: 418
Здравей мило дневниче   Whistling Mr. Green  Wink :

...
...
...


Обама е страхoтен , беee, този човек ме кефи максимално, кърти мивки (както казват сега децата в БГ, а може и цели бани , не знам  Whistling), жесток е , интелигентен президент ..Евала, браво, машаллах, good job !!!!! Сладкодумен оратор ...(до сега оставам със впечателнието, че) винаги знае как, кога, какво и защо да каже, така че да има нужното значение и тежест...Пряко току що даваха речта му в Cairo (фенка съм му , знаете  Mr. Green Laughing):

http://blogs.wsj.com/washwire/2009/06/04/obamas-speech-in-cairo/
http://www.hurriyet.com.tr/english/world/11795597.asp?gid=244

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11795263.asp?gid=229


"...and a place for all of the children of Abraham to mingle peacefully together as in the story of Isra, when Moses, Jesus, and Mohammed (peace be upon them) joined in prayer. "

"Our daughters can contribute just as much to society as our sons, and our common prosperity will be advanced by allowing all humanity – men and women – to reach their full potential."

"But I also know that human progress cannot be denied. There need not be contradiction between development and tradition. "


Oприличават днешния му призив като "rock star reaction"  (acc.CNN)...  Whistling

# 258
  • Мнения: 44
Beбе НИколай е сладурско малко ангелче пу_пу, ще му Изям дупцата  Laughing  Heart Eyes Елена да вИ е здравИчко бебенцето И много да вИ радва  Hug междудругото ДенИз Има същИят комплект спално бельо  Laughing Mr. Green

Хаксев чудеснИ снИмкИ от бала, много сИ прИлИчате със сестра тИ, да не сте блИзначкИ  Laughing

ее Бз налИ се появИха И другИ хора, айде сега дневнИк бИло  Laughing Laughing Hug следИш Обама вИКаш, не се съмнявам че е Интелегентен човека И Има какво да каже, чакам да мИ се обадИш     bouquet

# 259
  • Мнения: 333
Лили погледни в тази тема...можеш да питаш там  Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373486.0;topicseen

БЗ Изпразни си пощата  Simple Smile не можах да ти изпратя отговора си  Hug

# 260
  • Мнения: 418
Лилито = привет Wink , ама и аз не знам каква ще е тая супа  newsm78 ...дай повече инфо  Peace .


Снеже - ми аз точно пишех за моя лубимец до дневничето  Mr. Green, и то взело се превърнало в чат  hahaha Whistling Hug ...


Кaigi-TY-- ко става с Прасковка..харесаха ли и розите  Whistling Heart Eyes Mr. Green...Що сте си избрали грозна кралица , бре ... hahaha Laughing Crazy


Хаки - верно сте много убави със сестрьонка ти  Hug Peace


DP =  Heart Eyes Hug Peace


Малко манджаре за сила  bowuu  chef Hug

# 261
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
БЗ, пък аз днес излязох по-рано от работа ( имах ходене по задачки) и за пръв път ми се случи да гледам цяла серия на  "1001 гече" . Извинете, че се намесвам така в любовта ви към моят любимец  Обама, но те знам,че я следиш тази приказка , та да споделя  Hug. То големи драми, голямо чудо!
Кайги, аре, елате ни на гости бре! Индианското име на малкото дете е "плодов червей" , а съседите имат череша....ще ги пуснем двамата диверсанти !
Лили, това да не е юртраяна? Те момичетата по-знаят, ама може да е някаква модификация на юртраяната с пиле?...
Цвете, ако разбереш нещо за къщи за семейства в Турско -свиркай!
Айде, аз да си гледам работата, пък с едно око - и вас!

# 262
Благодаря Ви момичета!
BZ за съжаление нищо повече не мога да дам, като обяснение. Обясни ми, че има фиде и пилешко месо, а самият сос на супата е бил нещо като рядко фрикасе Mr. Green Голямо обяснение Ви дадох, но предавам дословно.
Sahreweya Hug Много благодаря за линка, който ми даде. Сега имам рецепти за месеци наред Wink Ще готвя и ще те благославям Hug  bouquet
Angelina за съжаление не знам какво точно е това ястие, за което си писала Embarassed
И все пак намерих нещо в Youtube,което ми прилича на супа-фрикасе, Laughing но дали е то............. Ще Ви пусна линка и на Вас
http://www.youtube.com/watch?v=6i9VYPe6Knw&feature=PlayList& … om=PL&index=3
Още веднъж благодаря! Лека и спокойна вечер!  bouquet

# 263
  • Мнения: 745
Пфуу цял ден не ми остана време да седна да ви прочета. Ники много плака днес - колики ли какво ли не знам. Бяхме и на разходка обаче времето е много странно - пече и е жега, после изведнъж руква дъжд Shocked добре че бяхме наблизо.
Каката и тя ме ядоса днес - чуди се какво да прави, а като й кажа да сяда да си чете книгите от списъка - не искала Thinking
bz мдаа и аз го харесвам Обамата - голям сладкодумник е наистина Peace
 Снежи1  Hug
Я споделете вие в ТР с какво борите коликите??
А Дризето къде изчезна????

# 264
  • Мнения: 418
Пфуу цял ден не ми остана време да седна да ви прочета. Ники много плака днес - колики ли какво ли не знам. Бяхме и на разходка обаче времето е много странно - пече и е жега, после изведнъж руква дъжд Shocked добре че бяхме наблизо.
Каката и тя ме ядоса днес - чуди се какво да прави, а като й кажа да сяда да си чете книгите от списъка - не искала Thinking
bz мдаа и аз го харесвам Обамата - голям сладкодумник е наистина Peace
 Снежи1  Hug
Я споделете вие в ТР с какво борите коликите??
А Дризето къде изчезна????


Ленче, бе сърце, Ленче бе душо  Mr. Green Laughing  - вие кърмите ли се  newsm78..ако да ,то тогава ти ша трЕбе да не хапваш зелени зеленчуци - никакви зелета, броколи, марули, кромид, чесън etc....Aз бях така 3 месеца на такава диета ..само домати моркови, много ябълки (плюс там всичко др. дето си 'апBaш). Знам ,че дават Da се пие чай от анасон, но на мен лично ми мирише на хвойна(демек на мастика  Sick) и го нещаа тоз чай . А за каката, що са караш на детето бе, жена  Mr. Green, те тамън свършиха даскалото. Подкрепям ,че ТРЯБВА да се прочетат книжките, ама дай и малко ваканцийка първо, и после по система --> всеки ден 20 страници или там колкото си решите.  Hug Hug  bouquet


# 265
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
С Дризевата чета може би - Иншалла! - ще се видим тумороу морнинг сабаалем Simple Smile Още сме на етап организация, да видим. Аз и Кайгеви затуй ги ръчкам да додат....

# 266
  • Мнения: 418
Ангелино моме, 3aбравихте, sorry душице  Mr. Green Wink Hug ...забравихда та изкоментирам - да гедже-манията ми държеше 3 години hahaha Whistling #Crazy  ..сега откакто свърши всеки втоPник гледам BTV  Flutter...Ама стига само на БГ земя се организирате, или не ... организирайте се там и елата с Една кОла насам , де...лятото ша мине, а срещи... йок  Thinking Whistling Wink

# 267
  • Мнения: 247
Добро утро моми убави  Hug

И аз най-накрая да се разпиша в дневника на адаша  Wink...тя си  ме провери онзи ден по телефона де...  Heart Eyes...

Приключих картините,взех парите и ги харча  Grinning...ей най-ми е кеф да си харча изкарани лично от мен пари...нали не работя постоянно...затова е тъй сладко...
За срещата през юни мислите ли вече  newsm78,дестинация имам в предвид...

За днес съм планувала голямото чистене newsm28 newsm79 newsm75.. да видим..дано пък ми се размине  Laughing
цвете,изкуши ме с поканата за гостуване под черешката.. И без това още съм на вълна холидей.Добре ,че няма морски транспорт Истанбул-Варна ,че като нищо щяхме да дойдем на съкрушак   Simple Smile с Ати..

Айде муцки,чао и колай ми гелсин!

# 268
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Добро утро!
Нещо се заформя по истанбулско, гледам...ша ли се събирате? БЗ, говори ми още така и съм се метнала скоропостижно на некой автомобил да дофтасам! Да видите вие  хубаво ли е!:) Исках да споделя с теб изказването на мой приятел-Хамериканец  по повод речта на Обама :  Encouraged and shocked to hear an American President quoting the Koran...
По повод на "Гече- манията" , една приятелка ми разказа,че заварила децата в групата на щерка си курдисани пред телевизора барабар с лелките да гледат серията, която дават следобед.Е това вече не го разбирам! Аз бих вдиганала скандал , че изобщо в това хубаво време децата гледат телевизия, нежели такъв труден филм, ама тя милата не знаела за какво става въпрос...Български нрави....

# 269
  • Мнения: 418
Привет форумски другарки  Hug


Адаш - а, така , разписа се, да знаем к'о става  Whistling Crazy. И колай ТИ гелсин  Mr. Green...А за срещата -- където кажете, навън с децaта разбира се...а ако имаше такв'з ферибот и аз щях да пътувам редовно мaрмара--> кара дениз ---> ВАРНА  Party Sunglasses hahaha
 

Анджи - 1) чак п.к шокорани  Whistling Mr. Green ,... изненадани, ок, ...ами след такъв ***** като Храст 1 и 2 (a.k.a. Bush  Joy hahaha Mr. Green)  хората наистина не са очаквали такова отношение. Обамата е черен, мюсюлманин по рождение(по баща), евреин по майка, християнин по собствен и3бор и убеждение, epyDupaH, американец oT малцинствена социологическа група (то вече не са останли чистокръвни хамериканци, голямо тюрлю е Америката, и всеки е от някаква малцинствeнa група --> като се има предвид ,че в щатите има 31 ancestry groups (не знам как да го превда Hа BG -- http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/Census-2000-D … unty-1396x955.png ).. ...всеки американeц може да се види в него...Ooooxx, дано мога да гласувам на следващите избори  Whistling Praynig Wink...На вc9к.де има избори този месец - за европейския пaрламент, Iran, Lebanon ...явно идва ред на нов световен ред  Whistling Praynig Peace... Tа така , направихме му разбор на човека, пу пу пу да не са му урорки  hahaha Mr. Green  Flutter  2) това за ТВ в градините/яслите не ми се коментира  Naughty. В щатите и в Германия в детските нямаха никакво ТВ, и тук нямат -- имат ДВД-то ,на което гледат неща от discovery channel, или някое детско ДВД , за да си упражняват езика, когато времето е лошо и не могат да ги изкарат навън ....Аз бих казала на директорката на градината...



И малко храница към кайвето на колежката  Mr. Green Laughing Hug Peace  bouquet

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 10:48 от bz

Общи условия

Активация на акаунт