Падане на главата от около метър?!

  • 11 227
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом виждаш промяна в поведението на детето го заведи на лекар. Нямате ли спешен кабинет там?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Винаги ще има и такива , които ще те обвинят!Не обръщай внимание особено на обобщени изкази от една ситуация започващи с  "редовно ви се случва" .
Както и другите потребителки са казали , винаги има първи път , да лошо е, че детенцето е мъничко все още и не сте изградили навика да бъдете нащрек , тъй като то не е толкова активно все още.Аз бих поискала направление за специализиран преглед или консултация с педи къде е необходимо да го заведа дори и на частно.Не бих се доверила само на прегледа от педи , колкото и добър да е той.Успех и дано всичко да е наред  Praynig

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Ами той нашият лекар всъщност никога до сега не ни е отказвал направление, така че  смятам,, че и сега няма да го стори.  Определено дори и да ми откажеу ще питам какво мога да направя на частно, наистина искам да взема всички нужни мерки.

А иначе - промяна в поведението - май малко плачливи станахме. Ще изчакам още час два и ако наистина ми се затвърди мнението ще тръгваме по лекари още днес. Иначе мисля да го направим след празниците, че като знам иначе дежурните колко изгарят от желание да работят нямам думи! А лекари в Пловдив- слава Богу колкото искаш.

а иначе - ами най-голямата грешка, която някой може да направи е да обобщи. А аз не се крия от истината - факт е, че от нея боли, но тя и освобождава.

Благодаря за съветите и подкрепата.

# 18
  • Мнения: 349
Миличка  Hug, сега всеки симптом, ще ти се струва вследствие от падането, но за да си спокойна - потърси лекарско мнение. Не се обвинявай, както прочете дотук, на всяка мама й се е случвало.

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Заведи детенцето при детски невролог.Без да те плаша ще ти кажа какво се случи при нас.Беше миналото лято-синът ми падна и се удари от зад по главата,не е губил съзнание изплака веднага.Отидохме в спешното и там ни казаха да не се притесняваме-случва се на всяко дете,всичко било наред.Детето нямаше никакви признаци за нещо сериозно,но след консултация с педиатърката на детето направихме скенер на детето.И представиси докъто всички в спешното казваха ,че нищо му няма се оказа,че детето е с хематом.Дано при вас всичко да е наред и наистина да няма нещо сериозно на детенцето,но за твое спокойствие направете консултация със специалист. Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Заведи детенцето при детски невролог.Без да те плаша ще ти кажа какво се случи при нас.Беше миналото лято-синът ми падна и се удари от зад по главата,не е губил съзнание изплака веднага.Отидохме в спешното и там ни казаха да не се притесняваме-случва се на всяко дете,всичко било наред.Детето нямаше никакви признаци за нещо сериозно,но след консултация с педиатърката на детето направихме скенер на детето.И представиси докъто всички в спешното казваха ,че нищо му няма се оказа,че детето е с хематом.Дано при вас всичко да е наред и наистина да няма нещо сериозно на детенцето,но за твое спокойствие направете консултация със специалист. Hug

Аз затова искам да минат празниците и да отидем при специалист., че и аз не се доверявам много на спешните, особено по празници. Нашата цицина беше горе вляво на главичката, а не отдолу, но това не е успокояващо за мен.  А как се лекувахте после?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А от спешното не може ли да се изиска препращане при специалист. Мисля, че те трябва да те препратят.

# 22
  • Мнения: 64
На вас редовно ви се случва а? Хубаво е да внимавате.

Ами истината е, че това се случва за първи път (надявам се и за последен) и то е в такъв кратък интервал. Определено ни заостри вниманието и едва ли малчуганът ще остане без надзор някога отново.

Никак не мога да избягам от отговорността си, так че колкото и да ме критикувате ще сте прави - това и аз го съзнавам.

Въпросът е дали преглед четвъртък - петък е късен или е по-добре? Все пак търся и друго мнение, а както забелязвам има и други преминали през подобни неща, но може би не всеки има смелостта да признае грешките си и да поеме отговорност за тях. Най-много съжалявам само за това, че детето ми е обект на моята грешка и дано Бог е милостив към нас, както винаги до сега и наистина като по чудо да се разминем само със стряскането!
Не се обвинявай!Историята помни и по-трагични случаи...Моята кака се е размазвала къде ли не...Още като бебе ме изненада и се свлече една нощ от количката,а нямаше още 4 м.Едвам го преживях,но не знаех какво ми предстои...Тя и сега си е по-темпераментна и безстрашна-абе авантюристка!Тогава се мислех за най-неспособната майка на света...Сега знам ,че не съм Бог и някои неща не могат да се предотвратят,каквото и да правиш.Хубаво е да споделиш,та да знаеш ,че има и други подобни случаи.Просто наблюдавай детенцето и майчината ти интуиция ,ще ти подскаже дали се е разминало този път или да настояваш за обстоен преглад.Аз не разбрах веднага ли изплака ,като тупна на земята?Ако -да,можеш да поуспокоиш съвестта си!Но все пак ,за да си спокойна,потърси компетентна помощ...А нервниченето може да е от уплахата и да го преживява дечко,а сигурно го и боли,милото.Пиши как сте в следващите дни

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 14:53 от loritka

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Ами те от спешното би трябвало там да имат специалист, ако не наистина те препращат, но вече след почивните дни (поне съпругът ми когато му влезе частица в окото така беше - препратиха го за след 3 дни да отиде на специалист да видят дали всичко е отминало нормално).

Иначе аз току що говорих с личния лекар. Той каза, че е нормално от травмата малчуганът да е сънлив. Препоръча ми да отидем в Детска травматология, където са единствените дежурни детски лекари. Та, чакаме таткото да се върне довечера и ще опитаме да ги обезпокоим. Надявам се само да погледнат сериозно, че малкият на "пръв поглед" е много добре. Не знам колко сериозно ще им прозвучи това, че е сънлив и плачлив. А пък нямам идея колко много ще навреди една снимка или ехография. А личният каза, че те ще кажат дали е нужно.

Ами, това е май за сега от нас. Дай Боже да ни обърнат внимание и да излязат компетентни!

Да - веднага изплака след като тупна и то си поплака хубаво около 5 минутки, след кратката ни разходка из апартамента се поуспокои и заспа.

# 24
  • Мнения: 2 908
Бих те - на мен ми се случи на 2.5 месеца,като беше бебето-изпуснах я от кошницата за кола,в която спеше и у нас,защото имаше кошмарни колики и само така,люшкайки я можеше да спи,аз обаче една нощ,сънена, вдигнах кошницата да се изцедя в кухнята,понеже тя ядеше само цедена кърма и да не будим татито в спалнята,кошницата се люшна,поради незастопорена дръжка и се обърна-а бях права вече-бебето изтупа на земята по очи и ревна-такъв шок не съм изживявала-мислех,че го убих това бебе-не заспах после,плаках до сутринта,отидохме на лекар,тя ни прати на ренген,нищо не показа ренгена,не ми е повръщала после,оправи се-имаше само лека цицина на главата,която спадна...Късмет и на вас!!!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Бих те - на мен ми се случи на 2.5 месеца,като беше бебето-изпуснах я от кошницата за кола,в която спеше и у нас,защото имаше кошмарни колики и само така,люшкайки я можеше да спи,аз обаче една нощ,сънена, вдигнах кошницата да се изцедя в кухнята,понеже тя ядеше само цедена кърма и да не будим татито в спалнята,кошницата се люшна,поради незастопорена дръжка и се обърна-а бях права вече-бебето изтупа на земята по очи и ревна-такъв шок не съм изживявала-мислех,че го убих това бебе-не заспах после,плаках до сутринта,отидохме на лекар,тя ни прати на ренген,нищо не показа ренгена,не ми е повръщала после,оправи се-имаше само лека цицина на главата,която спадна...Късмет и на вас!!!

Ох, това наистина звучи успокоително. Долу горе от една и съща височина са се изтупкали до колкото разбирам. Само дето вие по очи, а ние по главичка и гръбче (аз го видях вече по гръб, но от положението на цицината съдя, че е паднал по главичка). Е, то и аз не спрях да рева вчера, а и днес все още.

# 26
  • Мнения: 2 908
Ами аз я видях вече по очи,но цицината излезе отстрани на главата.  Wink Лекарите се смяха,че не са виждали по-малко бебе,изпуснато от родителите...демек бих класации. Crazy Случва се,само човек,дето се изживява като голям моралист може да те осъди,това специално може да се случи на всеки абсолютно-всички внимават,но в един момент може да се случи-дано всичко да е наред.  Praynig

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 15:51 от огнена стихия

# 27
  • Мнения: 1 004
Според мен, след като падне бебето, в никой случай не трябва да се оставя да заспива!
И това с Нурофена...2 пъти сме ходили до Пирогов заради падания и 2 пъти сме правили снимки. Не съм чула да ми казват за нурофен.
Детето трябва да изплаче, да не повръща, да не е сънливо. Лекарите са ми казвали, 2-3 дни да го наблюдавам и през това време да му давам по-малко храна от нормалното количество, точно с цел да не повръща от храна, за да се направи разликата.
След падането веднага трябва да се провери дали следи с очите някакъв предмет примерно, дали се обръща по звука. Ако е по-голямо се оставя да стои, ходи да се види дали пази равновесие...но за вас това не важи  Stop
Успех! Мисля че нищо няма да му има. Най-страшни са паданията на тила, ударите в ръб...
И не се обвинявай. Всяка майка знае какво е чувството! И аз първия път плаках часове и си мислех, че не ставам за майка. Но това са нормални майчини чувства  Hug

А, също лекарите обикновено питат на какво е паднало, т.е. килим имало ли е, плочки ли са били и така..

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
valiva когато отидете на лекар не казвай, че детето ти се вижда добре, защото няма да ти обърнат внимание. Кажи, че е повърнало, че мрънка, че е сънливо за да направят снимка.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Ух, оказва се, че нашият татко няма да може да се върне навреме днес (тоест очаквах вече да си е в къщи, но уви) та мисля други варианти. Лошото е, че тази болница е на другият край на Пловдив, а ние сме в Тракия и това доста усложнява нещата, а и таткото е с колата, което съвсем ми вързва ръцете.

А иначе - аз също си мислех да не им казвам, че ми се струва добре, защото иначе ще омаловажат всичко останало.

А иначе - не съм му намалявала храната, кърмя си го нормално. Дори има доста голям апетит, но пък не е повръщал. Само снощи в 3 часа повърна, но причината май беше, че беше сънлив и явно не беше преглътнал хубаво млякото и аз като го разместих и той го повърна - абсолютно бистро както си го е изсукал.

А падането беше на ламиниран паркет, за съжаление не сме купили още килими.
А нурофена до колкото прочетох е противовъзпалително, което би трябвало да помогне. Знам ли. Само да видим как ще разрешим въпроса с отиването до болницата. Търся сега някой познат даме закара, но .... нещо не се получава. В най-лошият случай ще отида утре, а ще накарам мъжът ми да остави колата.

Благодаря ви за насърченията и споделеният опит. Определено е добре когато човек може да поговори с някой, който е преминал през подобна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт