Свински пържоли

  • 25 980
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 271
Правя марината-майонеза, сос песто, малко сол и олио, да стане нито течно, нито много гъсто.Пържолите престояват 12 часа в маринатата, добре покрити с нея и след това на скара или барбекю-тази рецепта я знам от един беларус , страхотни стават

# 16
  • Мнения: 711
Аз ги пека с прясно мляко,лук и черен пипер. Много крехки стават. А понякога вместо млякото слагам бяло вино. Не ги мариновам преди това.  Peace

# 17
  • Бургас/София
  • Мнения: 411
Преди време бях правила по една рецепта от нета. Помня, че се мариноваха със соев сос, горчица, черен пипер и лимон, а после върху тях се редеше лук на шайби. Станаха много вкусни. Сега обаче не успявам да я открия. Виното при печенето ли би следвало се добави?

# 18
  • Мнения: 22
Пържолите от врат са по-вкусни. Непременно поне няколко часа да са били мариновани,но не в оцет,а във вино,вода,подправки има готови,аз слагам малко риган,мащерка,черен пипер на зърна,лук.С гъби и кашкавал стават вкусни.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
ще копирам една рецепта, която намерих в Нета и пържолите наистина стават уникално вкусни!  Peace

Пържоли по сливенски


ПРОДУКТИ
1 кг свински пържоли
50 г моркови
150 г лук
3 скилидки чесън
200 г домати
20 г керевиз
1 лимон
сол

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Пържолите се начукват, наръсват се със сол и черен пипер и се изпържват. Отделно се задушават лукът, морковите, керевизът, чесънът, доматите с малко бяло вино. Тази смес се изсипва върху пържолите, като върху всяка от тях се поставят филийка домат и лимон. Така приготвени, пържолите, наредени в тавичка, се слагат във фурната за 15 мин. Любителите на по-силни подправки могат да гарнират пържолите с по две люти чушки.
черен пипер

Аз обаче не ги пържа, а ги слагам в тава, задушената смес изсипвам върху тях. Покривам с алуминиево фолио за 30 мин (да се задушат) и после го махам и оставям още малко, съвсем леко да се запекат (но се внимава да не е прекалено, че да се изсуши месото.  Peace

# 20
  • Мнения: 10
Казват, че комбинацията от магданоз и чесън е силен афродизиак. Магданоза засилва либидото – оказва влияние на хормонално ниво, а чесъна – за него се смята, че подобрява циркулацията и някой учени твърдят, че съдържа ензим, който участва в ерекцията. Така, аз искам да ви предложа, любима на нашето семейство рецепта.

ПЪРЖОЛИ С ЛИМОНОВ СОС

Продукти:
4 свински пържоли
½ ч.л. сол
¼ ч.л. смлян черен пипер
1 лимон
½ ч.ч. пилешки бульон
2 скилидки чесън (може и малко повече)
½ ч.ч. нарязан пресен магданоз
масло
Начин на приготвяне:
   Подсушете пържолите, посолете ги и ги наръсете с черен пипер. Пържат се в загрят тиган  с тефлоново покритие по 4 мин от всяка страна до златиста коричка. Наредете ги в съд за сервиране и ги покрийте с фолио. В тигана където сте пържили месото, налейте бульона прибавете чесъна (нарязан на ситно или счукан), малко настържете от кората на лимона и сложете сока от лимона (от ½  до цял). След като соса кипне, варете соса около една минута, като се бърка непрекъснато. Дръпнете го то огъня и добавете малко масло (½ ч.л) и магданоза. Преди сервиране залейте пържолите със соса. Може да ги украсите с клонка магданоз и резен лимон

# 21
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Пържоли в бързоварна тенджера

      4-5 свински котлета
     1 буркан кисели краставички
     2-3 моркова от туршия или пресни сварени
     малко горцича-10 грама
     малко соев сос-10 грама
     1 глава лук
     кетчуп-10 грама
     1 кафяна чашка бяло вино
     100 грама олио
     чер пипер и сол на вкус

Начуквате пържолите и държите в марината съставена от соевият сос,малко бяло вино и горцича, около 4 часа.След това ги потапяте в брашно и леко запържвате.Само да се запечатат.В бързоварна тенджера на дъното слагате нарязани на дребно кисели краставички,моркови,изсипвате и маринатата в която са били пържолите с една настъргана глава лук.и много малко вода ако сместа е почти гъста.Поставяте върху тази смес приставката на тенджерата за задушаване и върху нея нареждате пържолите.
Затваряте тенджерата и завирате в продължение на 20 минути.Стават като мозък и са много вкусни.По желание се сервират с различна гарнитура.А сосът който се е получил може да се прецеди или пасира и да се използва при поднасянето

# 22
  • Мнения: 4 785
Снощи главен готвач ни готви пържоли с марината от портокал и мед, имаше и други неща (според мен и чесън, вино малко...обаче оттам нататък тъмна Индия)... ще го изнудя да си каже, защото беше нещо умопомрачително  Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
   В тази темичка съм дала много хубава изпитана рецепта за приготвяне на свински пържоли.Виж я ,ако искаш. Simple Smile
Това е най-вкусното свинско, което съм яла. Препоръчвам ти го!

# 24
  • Мнения: 9 441
Ами правя си марината.
Уни сос и подправка за месо.
Киснат така около 30-40 мин и после ги мятам на скарата.

# 25
  • Мнения: 1 236
Здравейте, моля Ви да ми дадете идеи за приготвянето на свински пържоли но по начин по различен и вкусен LaughingБлагодаря предварително!

Мяташ пържолите в тиган с капак, лисваш олио и соев сос на вкус, запържваш. Като се зачервят веднъж, добавяш един пръст вода, дафинов лист на вкус и затваряш капака да се готвят. Гледаш водата да не се изпари и добавяш да има по половин сантиметър около пържолките.
Сваряваш картофки и ги смачкваш на пюре с прясно мляко и много малко масло.
Нарязваш на тънки полумесеци една и половина глави червен лук, слагаш в купа, добавяш сол, черен и червен пипер, пъхваш ръка в купата и го понамачкваш. Добавяш пресен магданоз и омешваш добре.
В чиния за сервиране разстилаш малко лук, отгоре поляга една пържолка и покрай нея слагаш пюренце.
Поднася се с червено домашно вино и телевизия Планета  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 4 052
   В тази темичка съм дала много хубава изпитана рецепта за приготвяне на свински пържоли.Виж я ,ако искаш. Simple Smile
Това е най-вкусното свинско, което съм яла. Препоръчвам ти го!
Тази рецепта съм си я запазила от много време и съм я забравила. Май е крайно време да я спретна. Мерси, че ме подсети.

Майка ми ги накисва в прясно мляко  Peace стават много вкусни. Според мъжа ми същото важи и за киселото мляко, но не сме го пробвали.

а в прясното мляко ли се пекат или само се накисват в него предварително?

Само се киснат - за крехкост  Peace След това се поизмиват Hug
А, колко време се киснат? Има ли някакъв минимум?

# 27
  • Мнения: 2 382
Потвърждавам за прясното и киселото мляко.Стават много сочни и крехки, дори и котлетите, които са по-сухи по принцип.
Вчера ги накиснах за 40 мин в смес от кисело мляко, една с.л. горчица и малко бяло вино.После само отстраних излишното количество от сместа и ги метнах на грил тигана.Станаха мозък.

# 28
  • софия
  • Мнения: 2 140
Вкъщи на почит са вратните пържоли,приготвени по
най-елементарния начин.Изпичам ги с масло в тефлонов
тиган.Стават разкошни.  food002

# 29
  • София
  • Мнения: 4 052
Ох, олигавих клавиатурата... eat

Общи условия

Активация на акаунт