BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 383
  • 575
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Хайде и аз да се запиша в темичката, макар че като гледам май ще си пишем само с cybercat. От два дни сме тук и вече ми се връща в БГ. Днес излизахме пеша навън и май ще ни обяват за луди Embarassed Бяхме единствените бели. cybercat в кой квартал си, аз съм в сандтон.

# 31
  • Мнения: 593
tiina, добре дошла!  welcome  Hug

Ти си била голяма експериментаторка, пеша ще ми излиза на втория ден!  #Crazy Laughing
Аз се престраших на втория месец, ама след няколко дена бързо ми мина мерака.

Е, това е. Вече не съм най-новото форумско попълнение в Африка.  Mr. Green

Ами... разкажи какви са ти първите впечатление от Йоханесбург? Какво ти хареса в града, какво - не?
За първи път ли си тук?

Ако имаш някакви въпроси, с удоволствие ще ти отговаряме, колкото можем.
На първо време не ми вярвай много (конкретно на мен), защото без да искам мога да те пратя за зелен хайвер.
Но останалите момичета са благонадежни и също много отзивчиви.

Take care!

# 32
  • Мнения: 407
Zdraveite na vsichki. Vse oshte ima bg mami v Johannesburg , niama strashno. I nie za sledvashtata godina sme zaplanuvali po dalga liatna vakancia kam rodinata no za sega shte triabva da hibernirame tuk Simple Smile.
Priatna i uspeshna sedmica na vsichkii!!!

# 33
  • Мнения: 920
Здравейте, ами за излизането какво да кажа хич не ме свърта в този затвор и който питах всички ми казаха , че до 5 следобед няма проблем, ама то няма тротоари Shockedи като минавам покрай оградите тока пука ли пука. За първи път съм тук, стоим си вкъщи, имаме някакъв проблем с кабелната и имаме само една телевизия Shockedна която говорят на африкански. Впечатления засега други нямам. Освен да предложа среща, да си поиграят и децата, моето няма с кой да играе.  Какво ще кажете?

# 34
  • Мнения: 806
tiina Добре дошла при нас  Peace и добре дошла в Африка.  Сигурно ти е много трудно да свикнеш сега и ти се струва, че никога не можеш да живееш така. (аз така се чувствам в БГ) Свиква се, 1-2 години и няма да е проблем вече.  Защо се преместихте тук?

# 35
  • Мнения: 920
venus1 не мога да ти пратя ЛС, кутията ти е пълна.
Албена13  Благодаря за посрещането, тук всъщност сме за малко, за 4 месеца, мъжа ми е командировка.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 21:25 от tiina

# 36
  • Мнения: 806
Оооо тогава не се притеснявай за нищо.  Peace

# 37
  • Мнения: 593
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Venus на мама venu1 !!!

Да расте здраво, щастливо и усмихнато дете, за радост на мама и татко!

# 38
  • Мнения: 593
Честит 1 юни на всички
малки, големи и още по-големи момичета и момчета!


# 39
  • Мнения: 0
Здравейте  весели майчета от ЮАР. Така вече звучи мн по добре и оптимистично темата , особено за такива като мен . При мен нещата стоят по следния начин . Семейството ( и по специално мъжът ми ), сме решили да емигрираме в ЮАР. Не е на 100 % , но е много вероятно и сега проучвам , как стоят нещата , а по добър вариант да разбера освен от вас , живеещите там- няма. 1 - ще разполагаме със средства за купуване на приличен дом , но аз адски се колебая между Порт Елизабет и Кейптаун. 2-Имайки в предвид ,че и аз съм мама Wink на 11 годишна госпожица , къде според вас е по добре ,от гледна точка на образование ? Също така ужасно се тревожа за престъпността...Изчетох толкова статии, доста  е сериозно положението явно , дори са мислили да отменят световното по футбол Shocked. Много ми допадна спокойствието на Порт Елизабет и големите къщи с дворове. Има ли мами които да живеят там? 3-Имаме желание да се занимаваме със собствен бизнес - трудно ли става това ? Имам в предвид регистриране на фирма , търговска дейност? Охххх , толкова въпроси имам , че... направо ще запълня темата ooooh! Предварително ви благодаря . Дори и да не успеете да ми помогнете , доста научих от вече публикуваните ви съобщения. Бъдете здрави Вие и семействата Ви и УСПЕХ !!!  bouquet Ще продължавам да ви чета с удоволствие Hug

# 40
  • Мнения: 593
poly7001, добре дошла!  welcome

Какво да ти кажа... ние всички сме в Йоханесбург, има само една мама в Кейп Таун.
Лично аз съм сравнително нова в тази държава, така че се въздържам от коментари, за да не кажа нещо, което не е вярно.  Laughing

В момента темата ни е в застой, тъй като повечето съфорумки са във ваканция извън страната.
Разгледай предишната ни тема (има линк към нея на първа страница), там ще откриеш интересна информация специално за Кейп Таун, а някой беше писал и за Порт Елизабет.
Собствен бизнес... по принцип има възможност за това навсякъде по света, но аз съм човек, който цени личното си време и предпочитам да работя за някого с фиксиран работен ден. Така че, не мога да ти дам съвет.  Laughing
Засега мога само да ви пожелая успех във всички начинания.

dyvaromi, съжалявам че на 24 май пропуснах да отбележа рожденния ден на Дилън в темата, тази година съм много разсеяна. Надявам се да сте го изкарали много весело, да ви е живо и здраво момчето!

Останалите - надявам се всички да сте в добро здраве и да сте заети само с приятни занимания!
Липсвате ми! Обаждайте се!  Hug

# 41
  • Мнения: 666
Здравейте нямахме нет и чак днес ни го оправиха, нещо модема се беше развалил. При нас новото е че чакаме бебе в края на 3-ти месец съм и не казвах до сега защото имам проблеми аз винаги първите три месеца, но вече според док нещата са сигурни  Simple Smile Много съм доволна от лекарите тук, страшно са отзивчиви и в същото време не ме тъпчат с един куп лекарства. В началото ми беше малко странно как оставят нещата на природата, но сега вече се убедих че наистина когато има нужда изписват необходимото лечение, а когато не е необходимо се борят с естествени методи. Да отговоря на поли, аз по принцип съм пристрастна разбира се към Кейп Таун, но в много отношения е по-добре тук. Има спокойни квартали, престъпност има, но не в такива размери като в други градове на Южна Африка, ние проблем с разходките нямаме по цял сме на вън. Бизнес се регистрира много лесно може и по интернет дори, данъчната им система е страхотно устроена и достъпна за всички, така че и там няма да имате проблем с регистрацията. Друг е въпроса че световната криза се усеща и тук и икономиката в момента е в рецесия. Банките дават доста трудно кредити поради тази причина, но ако си добре обезпечен и кредитното миналo ти е чисто не е проблем. Зависи много и какъв бизнес искате да правите. Има много българи в Кейп Таун с успешни бизнеси и живеят добре. Предимството на Кейп Таун също е че е по-голям и след йоханесбург е втория по отношение на възможности за развиване на бизнес и работа. Тук също има много хубави къщи и квартали ако решите да идвате ще ти пусна повече инфо.

# 42
  • Мнения: 0
Много ви благодаря за светкавичните отговори Bibi2202 и cybercat. Пък толкова хубава новина като за начало ехееее !!!!  bouquet за Bibi2202! пожелавам една лека и щастлива бременност !!!
Аз наистина не съм решила окончателно къде бъх си харесала повече. Всичко ме води към избора на Кейптаун , защото е супер динамичен и развиващ се град.Мнението на повечето хора е че това е най добрият град за живеене в ЮАР...Само че си мислех , че като е по - малък Порт Елизабет , дали не е по безопасен? Това е единственото , което ме кара да се колебая Thinking А иначе ще съм мн благодарна ако Bibi2202 и други дами , ми споделите , кои са добрите квартали за живеене в Кейптаун. Намерих си една търсачка на имоти и разглеждам от няколко дена , но това че на мен ми харесва , не означава че е добро? И пак ви благодаря  bouquet и дано не досаждам Embarassed

# 43
  • Мнения: 666
Поли ти кажи към кои си се насочила и ще ти кажа дали са добри. Общо взето има много хубави места за живeeне, зависи също до каква цена търсите къща. Питай без да се притесняваш затова сме тук. Ние живeeм в Паркландс например, добре развит район е и тепърва много ще се развива. Има идеална мрежа от магазини, болници и едни от най-добрите училища в Кейп Таун са близо. Хубавото е че е близо до океана също.

# 44
  • Мнения: 0
Ето това е страницата , която ми се стори най- подробна и удобна : http://www.capepropertyguide.com/cape-property-map.php .Ами поне аз разбирам че най-добрите райони са Atlantic Seaboard  , със съответните под райони , или не знам как се наричат? А за цена, мисля че около 300 000 Е , може да се намери нещо добро? Но да не би да е добре да купуваш там имот за ваканция? А на нас ни е нужно да изберем дом в добър квартал , безопасен до колкото може и близо до добри училища ( най-  вероятно частен колеж , всъщност ) Thinking В никой сайт няма да прочета това, което ще ми кажете вие... smile3525 smile3525 
 А не ,че не припаднах като видях спалнята с огромните прозорци към океана.... А в момента какъв курсът към USD? В България започна леко да пада. Надявам се глобалната криза да е започнала да преминава при вас?

Общи условия

Активация на акаунт