BG-Мamma форумки в ЮАР - една весела компания!

  • 49 395
  • 575
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 0
ot godina sam v Cape town i se chudq tezi koito sa po ot odavna kakvo rabotite i kakvi ste po profesiq,imam chuvstvoto che ako  nqmash sobstven biznes ne mojesh da si namerish rabota ili pone cvetnite sa s predimstvo,ili se barkam,az oshte si gledam deteto no se zamislqm kakvo pravqt drugite

# 556
  • Мнения: 593
Здравей Lilia Ninova

Ние повечето сме в Йоханесбург.  Този хотел е много близо до нас и даже зад него има бар който се държи от Българи.  Хотела е на добро място и няма смисъл от притеснения.


Какъв е тоя бар? Хайде да ме водиш?

# 557
  • Мнения: 0
lele,hora ot 1 godina sam v Cape Town i shte se pobarkam v toq apartament,nqma li mami ot tuk,sreshtate li se ponqkoga vse oshte po za edno kafe

# 558
  • Мнения: 593
lele,hora ot 1 godina sam v Cape Town i shte se pobarkam v toq apartament,nqma li mami ot tuk,sreshtate li se ponqkoga vse oshte po za edno kafe


Срещаме се. Ама сме в Йоханесбург.

Как може да се побъркваш в Кейп Таун? Там е толкова красиво, блазе ти!
И пеша можеш да излезеш на разходка.

Моля, пиши на кирилица.

# 559
  • Мнения: 407
ot godina sam v Cape town i se chudq tezi koito sa po ot odavna kakvo rabotite i kakvi ste po profesiq,imam chuvstvoto che ako  nqmash sobstven biznes ne mojesh da si namerish rabota ili pone cvetnite sa s predimstvo,ili se barkam,az oshte si gledam deteto no se zamislqm kakvo pravqt drugite


Ниско платена работа лесно се намира. Квалифицирана и и по- високо платена работа е трудно. Ако нямаш резидънс почти невъзможно. За да вземеш работна виза тряба да имаш предложение за работа. А трудно се намира работодателел или агенция да ти предложи работа ако нямаш тукашно ИД. За резидънст дори и да си женен пак се чака с години. Поне 2 години от подаването на молбата и още половин година да вземеш паспорт. А и дори да ги имаш всичките изисквания без връзки работа трудно се намира. Просто безработицата е голяма, има много черни които са с предимство и подбиват заплатите за по- ниско квалифицираните професии. Моя съвет е да си гледаш детето и да му се радваш. Ако нямаш кола и не можеш да караш те разбирам че се побъркваш в апартамента.

# 560
  • Мнения: 104
ot godina sam v Cape town i se chudq tezi koito sa po ot odavna kakvo rabotite i kakvi ste po profesiq,imam chuvstvoto che ako  nqmash sobstven biznes ne mojesh da si namerish rabota ili pone cvetnite sa s predimstvo,ili se barkam,az oshte si gledam deteto no se zamislqm kakvo pravqt drugite

От седмица съм тук и вече броя дните докато се прибера... тези 2 месеца и половина ще са ми от най-дългите в живота май Simple Smile Аз съм само на гости тук (за втори път), уж с идеята да остана за постоянно, но това не мисля, че ще се случи. При първото ми идване бях много приятно впечатлена от природата, градът и разните природни паркове и плажове. За съжаление изгубих този ентусиазъм ... Ти пак имаш детенце да си гледаш...а ако нямаш? Представи си пощуряването тогава...Приятелят ми е до 18:00 на работа, с колата е, връща се в 19:00. Тук в квартала освен да отида до P&P, друго няма какво. Центърът е далече, плажът също-абе всичко!  Laughing Просто мисълта да остана тук за постоянно вече ми е абсурдна- по думите на момичетата това се равнява на поне 3 години без работа  #Crazy не съм нито инженер, нито лекар, нищо високо-квалифицирано. А всяко прибиране до дома ще е свързано с доста пари, които няма да ми паднат от небето. Но да, колко песимистичен става човек щом отмине първоначалната любовна еуфория  Whistling Иначе -много е хубаво тук, но явно вече и много по-трудно за чужденците, отколкото е било преди.Не че в Европа е много лесно, просто някак усещам начина на живот и самия бит по-близо до мен и представите ми за живот. Радвам се за всички вас, които сте стъпили здраво на краката си толкова далеч от дома, и успех на всички, които тепърва ще го правят  Hug    bouquet

# 561
  • Мнения: 0
Здравейте,приятелят ми иска да замине за ЮАР но има условна присъда,това може ли да му попречи.Дано да има компетентни по този въпрос.Благодаря предварително.Ако някой може да ми каже нещо може и да ми пише на имеила.  .

# 562
  • Мнения: 407
По принцип искат свидетелство за съдимост. Питай в посолството най добре. Знам че наличието на присъда е проблем при имиграция, но нямам представа нали е абсолютха пречка.

# 563
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз съм нова във форума и ме интересува начина на живот в ЮАР в днешно време. Въпросът ми е следният: Добро ли е заплащане в размер на 2700 EU , месечно за 1 член от семейството? Много благодаря, предварително! /И приемам всякаква информация за стандартите и особеностите на живота там/  Simple Smile

# 564
  • Мнения: 0
lele,hora ot 1 godina sam v Cape Town i shte se pobarkam v toq apartament,nqma li mami ot tuk,sreshtate li se ponqkoga vse oshte po za edno kafe



Здравейте,
не знам дали все още някой чете темата.Виждам ,че отдавна никой не е писал в нея  Sad
Аз живея в Кейп Таун и ако има и други скучаещи може да ми пишете за кафе  Laughing

# 565
  • Мнения: 0
Здравей Габи! Казвам се Мима и съм в Кейптаун от 2 седмици и също си търся компания за кафе.Живея в Century City. Все още не познавам Кейптаун. Ще бъда много радостна ако се видим.

# 566
  • Мнения: 0
lele,hora ot 1 godina sam v Cape Town i shte se pobarkam v toq apartament,nqma li mami ot tuk,sreshtate li se ponqkoga vse oshte po za edno kafe


Срещаме се. Ама сме в Йоханесбург.

Как може да се побъркваш в Кейп Таун? Там е толкова красиво, блазе ти!
И пеша можеш да излезеш на разходка.

Моля, пиши на кирилица.




Мами,помогнете и на мен!В Йоханесбург съм от близо 3 месеца и съм си като вид затворник.Никого не познавам тук.По цял ден съм сама и колкото да се опитвам да оплътнявам време с домакинстване..."Проблемна" съм и с крайно лимитирания ми английски.Живеем в Берарио,Гаутенг.Много е спокойно и красиво около нас,но не може да компенсира липсата на комуникация...Ще съм много благодарна ако някоя от вас се свърже тук с мен.

# 567
  • Мнения: 593
Здравей, analema6, добре дошла в Йоханесбург.

Погледнах картата, това Берарио май е в Рандбърг.
samuin e най-близо до теб.


Поздрави и на Кейп Таунските мами.
Ние мислехме тоя януари да минем към Кейп Таун, но вместо това се озовахме с новородено в ръцете и на никаква почивка не можахме да отидем. Другия януари обаче ще дойдем и ще ви се обадя за по кафенце!  Grinning

# 568
  • Мнения: 0
Здравейте! Казвам се Мима и съм в Кейптаун от 2 седмици и също си търся компания за кафе.Живея в Century City. Все още не познавам Кейптаун. Ще бъда много радостна ако се видим.

Здравейте!  Казвам се Емил и съм вече от 1 месец тук. Ще се радвам много да се видим, защото през последните 5 дни отчаяно имам нужда да общувам с някого на роден език Grinning Това са ми контактите: facebook:Emil Dimov, skype: emo1232229
Чакам с нетърпение отговор! Simple Smile

# 569
  • Мнения: 17
Здравейте мами, току-що попаднах на очарователната ви компания и реших да се присъединя. И аз като вас имам проблем със самотата тук в Кейптаун, нямам приятелки по едно кафе да изпием. Аз също се опитвам да започна нов живот тук със съпруга си, който е местен, но още нямам работа и не знам как да си намеря. Сега ще почвам шофьорски курс да видим как ще е хаха! Ако някоя има време и желание за кафе-аз съм на разположение Simple SmileАз съм в Лейксайд

Общи условия

Активация на акаунт