''Велико Търново и региона''

  • 35 729
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
 Добро утро, банда!

 Честит имен ден на всички празнуващи!
 За мен този празник е изключително български (макар че светиня му си е с интернационален произход  Laughing) , така че си позволявам да позравя и всички родолюбиви българи и да ви призова да развеем байряците по балкони, прозорци и покриви  bg

 И ви пожелавам сили " с наш'та орис пак да се преборим".  yes

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
ЧЕРПЯ ВИ ВИРТУАЛНО ПО СЛУЧАЙ ИМЕННИЯ ДЕН НА "МОЕТО" ГОШИ!ЖЕЛАЯ МУ ВСЕ ТАКА ДА МЕ ОБИЧА И СЛУША Mr. Green

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ВСИЧКИ,КОИТО ИМАТ ПОВОД ДА ПРАЗНУВАТ!ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА СИ НОСЯТ ИМЕТО С КЪСМЕТ!

На прима виста се сещам за двамата мъже на Щастлива мама,ако има и други да ме извинят.
Днес пътувам и утре съм на преглед стиснете по едни палци Crazy

# 17
  • Мнения: 222
Честит празник на всички, които имат именник или военен в семейството   bouquet Peace Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 263
 Такааа... бързам да ви разкажа какво ми се случи преди броени минути, докато още ме тресе адреналина.  Rage

 Обядваме семейно на Теона (над Спортна зала) и блажено се препичаме на слънце. В следващият момент чувам детски писъци от ужас и болка, от които ти настръхва косата. Писъците продължават. Отчетливо се чува се мъжки глас, които крещи на детето таквиа безобразия, че съвсем излизам от контрол. Следват още по-жални писъци и репликата:" Ти си едно л..но!". Още писъци.
  Не издържам. Ставам от масата и хуквам да гледам по терасите къде е този изрод, които малтретира детето си. Не се налага да вървя дълго. На няколко крачки в посока парка на триъгълника, над книжарница мисля, на предпоследния етаж (има черни фенери на стената на терасата, източно изложение) виждам мъж, които продължава да вика. Моят мъж е до мен. Почваме да говорим от долу и им казваме да спрат с боя, защото е нечовешко. Отгоре (понеже не му стиска да слезе) ни се отговаря да си гледаме работата. Излиза и жена, която започва да защитава съпруга си и ме пита аз никога ли не съм си била детето. Отговарям, че съм достатъчно цивилизована и РАЗБИРА СЕ, че не си малтретирам детето. Тогава тя решава да ми каже, че понеже не мога да имам деца и затова се занимавам с тях. Започва люта караница. Наизлизат съседи по терасите. Показва се и детето, което може би дори няма и 2 годинки - още разплакано, но е твърде високо, за да видя за рани и белези. Съседите се застъпват за нас (явно това е често срещано явление в това "семейство"). След като видяха, че всички са против тях се опитаха да ни плашат с полиция. Аз предложих сама да я извикам, наред със социални грижи. След като се самоунижиха пред целия квартал, двойката се прибра.
 Разказвам ви това не само, за да споделя емоция, а за да ви приканя да не оставате безучастни към подобен род насилие, пък било то и на терасата в блока. Гледате ги на пръв поглед нормални човечета, а в главата им какво става... Момичета, бъдете нащрек! И два шамара да спестите на невинното детенце пак е успех! То не е виновно, че родителите му са умствено и емоционално осакатени изроди. В случая се радвам, че съседите ни подкрепиха и съм убедена, че сега ще им вгорчат живота. НЕ Е НОРМАЛНО дете да пищи от болка в продължение на повече от 10 мин. и ти да се правиш, че не забелязваш. Чувството за безнаказаност е опиянително и един Господ знае до къде ще се сстигне при следващия побой.
  Ако някоя от вас познава тези хора или ги е срещала в парка (този на триъгълника предполагам), нека при следваща среща да покаже отвращението си към подобен род псевдо-възпитание! И нека това се отнася до всички откачени комплексари, позволяващи си да жестоко да пребиват децата си! 

# 19
  • Мнения: 873
здравейте и честит празник!
първо за варицелата да кажа,че наскоро четох,че напук на всички майки,които умишлено се опитват да зарааят децата си с нея,тя дебнела дечицата с отслабен имунитет,а едно здраво детенце,което скоро не е боледувало от нещо,може и да се размине със заразата,дори и да контактува с болно дете Praynigинкубационният период,обаче,максимално е 21 дни,така че има да почакате,за да разберете дали сте се обзавели Mr. Greenаз лично смятам да проуча вариантите с ваксинирането срещу варицела Peace
и за кръщенетата да споделя-поради това,че времето захлади миналата седмица,се отказахме от Бачковския манастир и записахме Лили в Петропавловския.вчера беше,весело започна-на мъжът ми брат му ходи да вземе попа от Лясковец и имало опасност по едно време да докара не когото трябва,понеже се засекли 2 отчета на уреченото място Mr. Greenпочерпката беше вкъщи,скромно и от сърце,Лили получи много подаръци в карати-аз не го разбирам това нещо:на бебе да се подарява злато newsm78ако я питам нея,все едно нищо не са и подарили,ама както и да е Peaceвечерта завършихме в кабинета на д-р Кьорчева-Лили има алергия и в момента е с подута трета сливица и носна лигавица,едното и око е възпалено,както и ушичките ooooh!сега слагаме капки в оченцето,носленцето,ушичките,а и през устата пие Sad
щом се стабилизира,отиваме в София,в Правителствена болница,където имаме уговорка с д-р Кехайов,но ще изперкам дотогава,а и тя много се промени-не е вече моето спокойно и лъчезарно хлапе Cry
иначе се подвизавахме няколко дни в Русе-красота,чистота,страхотни паркове и детски площадки Partyпосетихме и скалният манастир в Басарбово-вълшебно мясо,което препоръчвам да посетите  Peace
ами,то това е май-весел ден и здрави дечица на всички Hug

# 20
  • Мнения: 873
мартеничка,много е възмутително това,на което сте станали свидетели,а сега аз ще ти кажа кое е по-възмутителното:в закона за закрила на детето пише,че всеки,който стане свидетел или му е известно,че дете е жертва на насилие,трябва да сигнализира за това съответните органи-полиция и както ти ги наричаш,социалните.дотук добре,Обаче,за да подадеш сигнал,ти трябва да съобщиш на Отдела имената на детето,евентуално имената на родителите и адреса,на който се намира детето,за да направят проверка.а кажи ми сега,как ти ще помогнеш на това дете-не знаеш как се казва и да речем ориентировъчно знаеш адреса Thinking
ето,затова българинът си възпитава децата чрез насилие-децата в парка,с които контактува Лили,ядат бой вкъщи-не виждам синини и рани,но виждам какви са агресивни тези деца и как се опитват да си го изкарат на моето дете.скоро две от тези деца набиха детето на моята приятелка,а то от своя страна си го изкарало на куклата вкъщи ooooh!един ден тези бити деца,ще шамаркат своите и това е ooooh!

# 21
  • Мнения: 141
Честит празник и от мен!

Деси, не само своите деца ще шамаркат, ами и родителите си. Тези родители не знаят ли че всичко се връща на този свят?!
Това с възпитанието на децата е много сложна тема и е много трудно да бъдеш родител, но затова пък е много хубаво. Между другото децата се променят. Няма да забравя класната на сина ми от пети клас като каза че след една две години няма да си познаем децата, които вече ще са в пубертета. Тогава не знаех за какво ми говори, после като го изпитах на гърба си, сега вече знам какво е искала да каже.
Моя мъж миналия месец се върна много възмутен от родителска среща на големия ми син, защото една от учителките казала "Радвайте се сега, защото следващите деца, които идат са много по-зле от тези!" един вид че учителите са се предали и нищо не правят относно възпитанието на децата ни. 
Тая епидемия от варицела не поотмина ли вече, че да си отдъхнем.

# 22
  • Мнения: 1 410
Нали може да ви следя темичката?Свързана съм емоционално с Търново ...

# 23
  • Мнения: 6
Честит празник на всички именници   bouquet   
Честити именници на Щастлива мама - да са ти живи и здрави и много да те радват и слушат   Hug   много хубава темичка - Благодаря   Hug 

леллелелел Мартеничка немога да повярвам какви хора има   #2gunfire   не,че незнам,че съществуват,но все още продължавам да се възмущавам - те заслужават публичен разстрел   #2gunfire    #2gunfire    #2gunfire 

Деси Енчева - е това със закона направо ме доразби - цялата ни държава такава - какви са тия малоумници,където са го измислили / и те с "родителите" на разстрел /    Crossing Arms

Татянка-бърборанка(DIM) - не само следи ами и пиши  Peace 

Поли - как е работата?Свикна ли вече?

Ей,момичета - ние с Надето нали знаете,че правим планове за след седмици  Crazy  та мисълта ми е,че на 16ти / събото/ ще ходим в Спайдърчето и ако някоя от вас иска да се обажда - да си спретнем една форумска вечер  newsm68

хайде лека и мека   Flutter 

# 24
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Честит празник на всички именници    bouquet

Симона, аз съм ЗА форумска вечер  Peace

Мартеничка, наистина това което се е случило днес е много неприятно. За съжаление не са малко родителите които си възпитават децата по този начин и агресията им избива върху връстниците им. Аз по тази причина още не пускам Вики на ясла, защото по-бойните деца го плашат а той ми е добричък и добронамерен към всички  Confused

хайде, лека и от мен  Hug

# 25
  • Мнения: 60
Добро утро   bouquet

нямам време за кафе - ама си го представете  Mr. Green

Симона, тъкмо свикнах с работата и дойде дългата почивка - сега наново ще свиквам  Crazy

Родителите, които бият децата си, и то с такава жестокост, трябва да се наказват публично и да им отнемат децата, дори и временно  #Cussing out 

Момичета, стискайте палци, че сега отивам пак при доктора, че ПАК има възпаление на гърдата, от което помните, ме оперириха преди около 2 месеца  Cry  Страх ме е не от нещо друго, а да не се наложи наново операция  Cry  Извинявам се, че така ви почвам деня...ама с вас ако не споделя, с кого иначе  Hug
Хубав ден   bouquet

# 26
  • велико търново
  • Мнения: 585
Добро утро,на всички.Вчера си направихме една сем. разходка до парка и по центъра едно такова спокойно и приятно ми се стори.Направихме на бързо снимки на децата в хепи фото и ключодържателче с две снимки на моите принцеси за 3,50 лв.Станаха много хубави.Малката още и никнат зъбки и много я боли какво да и дам ?чао и приятен ден  bouquet

# 27
  • Мнения: 927
Добро утро, девойки  bouquet

Поли, дано всичко е наред на прегледа  Praynig
Мартеничка, браво на вас!!! Правилно сте постъпили и сте оттървали малката душичка от боя, но следващия път дали ще има кой да спре този изверг.... Понякога се чудя как Господ дава деца на такива хора....
А за агресията при децата - не е признак, че са бити в семейството. На моя приятелка детето е свръх агресивно, даже от градината ги изгониха, но тя е много кротка и добричка и никога не му е посягала. По-скоро е на другата крайност, несъзнателно е станала един вид робиня на детето си. Според мен крайностите винаги водят до плачевен резултат.
И Тарик е страдал от агресивни деца в парка като по-малък, но сега в яслата май се е понаучил как да се защитава  Laughing Но не ми се мисли как ще е в училищата..
Деси, от какво е тази алергия при Лили?
Веси, радвам се ,че се запознахме  Hug
Усмивчица, сигурно сме се разминали някъде по пътя, защото и ние рано, рано бяхме по пътищата  Grinning
Щастлива мама, благодаря за темичката   bouquet
За варицелата не се плашете толкова. Аз я изкарах за 6 дена  Crazy, а Тарик за 10-ина. Важното е ,че мина. Деси, не те съветвам да натоварваш излишно организма на Лили с ваксини. Варицелата не е толкова страшна. Гадно е,но минава  Rolling Eyes
Слънчев ден на всички!

# 28
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Добър ден!
На мен ми се наложи да си удължа почивката - с някаква настинка съм - хрема, болки в гърлото и ми беше невъзможно да отида на работа и да се излагам в такъв вид пред клиентите  yu5.

Честит имен ден на всички празнували вчера!

Мартеничка, възмутително е това, на което сте станали свидетели  #Cussing out.

Vqqra, оправи ли се малката?

Деси Енчева, честито ви християнче!

Симонка, добра идея даваш за Спайдер...

Ferarra, отбивай се по-често!

Поли, дано всичко е ок с гърдата  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed!

И накрая относно варицелата  – може би има известна доза истина във факта, че е по-добре човек да не се заразява, ако може. Вирусът остава в организма и дреме до момента, в който, поради срив на имунната система или в по-късна възраст, след 60 години се проявява под формата на Херпес Зостер, а болките, след като се възпали нерва, по който върви херпесния вирус са силни и минават след повече от 6 месеца.

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
pepi111, наистина е така за варицелата и Херпес Зостера, само че аз с моя късмет се разболях от второто без да съм карала първото (поне според малйка ми). Много е болезнено и неприятно. А сега както съм бременна мъжо ми сервира, че си играл с едно болно дете преди седмици. Гледам да съм спокойна, ама с нетърпение чакам да си говоря с доктора.
polinita, стискам палци всичко да е наред, ти не се притеснявай излишно без още да те е прегледал доктора Simple Smile
Мартеничка, ужас направо, и най-лошото е, че никой не може да направи нищо. Нямам думи просто. Нека наистина не седим безучастни, живеем в гражданско общество все пак.

Общи условия

Активация на акаунт