''Велико Търново и региона''

  • 35 738
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 96
Моето лично мнение е- Плевен, но всеки сам решава за себе си.Аз поне до седица-2 ще съм там! Crazy

# 286
  • Мнения: 113

 От доста време съм във форума, но никога до сега не съм писала в Търновската тема. Това е една от причините, вечните караници и обсъждания на лекари. Не може така с лека ръка да се говори, този е убиец, онзи е еди какъв. И все непотвърдени неща. "Наскоро чух", какво означава това, не е потвърдено със сигурност. Сега явно сте подхванали д-р Паньова.
 Не защитавам лекарите, не ме разбирайте погрешно, но всички само ги плюем, а не предприемаме нищо. Ами съдете ги, не само да руптаете срещу тях.
Сегаааа.....
искате ли да ви разкаже поне 1001 истории на "великия" ви д-р Хаджирадев???? и не само с пукнати ребра,ами и със смъртни случаи!!!!
искате ли да ви разкажа 1001 истории с разкъсвания при раждане, при който и да е доктор???

За пореден път ще кажа, че за всеки доктор може да се чуе какво ли не! И при положение, че не сте били там, за да видите какво е било и как е било, моля да не охарактеризирате и давате определения за професионализма на когото и да е!!! нито ви приляга, нито имате достатъчна квалификация, за да се изказвате!

Не знам който иска да ражда в Плевен, който иска в ГО....Аз не мога да си представя, ако почнат контракциите как ще издържа да стигна до Плевен, без да родя по пътя....но явно може. Последната мода е търновки да се насочват (по свое усмотрение), да раждат в Пловдив в частна клиника...нямам думи....И все си мисля, че "каквото ти е писано, това ще стане"....

СЪжалявам за бебенцето  Praynig

Грозното Пате, мисля, че имаме такава пералня на Картала. тя е до един бебешки магазин, ама ако искаш на лични ще ти обяснявам...





Peace

# 287
  • Мнения: 263
 Ааайде пак на хорото с караниците...  smile3555

 Мама на двама, файдата от "рУптаенето" във форума е да се сподели лично мнение и факти, като така се спомогне за по-информиран, следователно по-осъзнат и правилен избор. За съдилищата те подкрепям  напълно  Peace

 Поли, не съм съгласна за "достатъчната квалификация" относно изказванията. Убедена съм, че всяка от нас има професионални качества в едно или друго направление, което я прави своеобразен експерт по темата. А за изказването - нали за това е форума  newsm78 Колкото до "модата" за раждане извън ВТ, по-скоро бих я нарекла тенденция и бих поставила актуалния въпрос: защо, аджеба, се налага. Може би "професионализмът" тук не е на нивото, което би ме накарало комфортно да предоставя в ръцете на един или друг капацитет живота на детето си и своя собствен. No hard feelings  Peace

 Грозно пате, сещам се, че имаше химическо в Мола. А за пералнята на Картала също имам чудесни отзиви (15 ризи - изпрани и изгладени безупречно - 8лв.)  Wink

 Ками, домът за дечица без родители на Триъгълника е филиал на този в Дебелец и е от 0 до 3г. Била съм там, но не забелязах децата да са с увреждания. И все пак това беше преди време, възможно е нещата да са се променили.

 Използвам "сцената" да благодаря сърдечно от името на "Работилница за надежди" на всички отзивчиви мами, които дариха дрешки и обувки, по време на акцията ни в детските градини. В момента транспортираме даренията и не мога да дам конкретни данни, но ще го направя при първа възможност. Още веднъж: благодаря ви за големите сърца!   bouquet  bouquet  bouquet

# 288
  • Мнения: 6 442
Благодаря ви много за информацията!  Hug

# 289
  • Мнения: 60
Щастлива мама, приготвяш ли новата ни тема  Hug

Мартеничка, no more drama! моето образование е в областта на Маркетинга и рекламата...Не виждам с какво съм компетентна по темата, ама нищо....

Знаете ли дали след училище Патриарх Евтимий е детска градина или ясла??


# 290
  • Мнения: 276
Поли още не съм се захващала но довечера малкия като заспи ще я направя.
Предложете заглавие за новата тема

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 16:49 от Щастлива мама

# 291
  • Мнения: 295
Все си мълча за докторите,но и аз ще се изкажа-не познавам нито един доктор достатъчно добре за да се изказвам за него!Със сигурност при всеки лекар има и добре минали раждания и проблемни случаи.
Аз съм една от майките следила "модата" да се ражда в частна  клиника в Пловдив и сега ще ви кажа защо не съм си и помилсяла,че следя мода,когато тръгнах да раждам.
В началото на бремеността си лежах 15 дена в нашата болница и чак на 3тия ден благоволиха да ме прегледат,нито един от докторите там не ми обърна внимание да ми каже за какво изобщо съм там,да ме прегледа първо преди да ми изпише лечение,единствено Цочева долу горе ме прегледа по-обстойно и дори се конслутира с хирург защото имаше съмнения за апандисит.
Още тогава категорично реших,че няма да родя при същите тези специалисти тук,за ГО и Плевен не знаех нищо за никой лекар.
Изчетох десетки страници теми,статии+ говорих с майки за клиниката в Пловдив и започнах да си мисля,че познавам лекарите там ,повече от нашите,освен това бях решила да прекарам в Пловдив отпуската преди раждането,та си беше логично да родя там.
Страшно съм доволна и второто си дете там пак бих родила.Всяка майка с добре минало раждане в някоя болница би се върнала пак там,дори при същия лекар.
За това моля не говорете за моди-това не е мода,това е избор!!!!Това е проучване,информираност.Интелигентни хора сме.Познавам майки,които в най-големите снегове са пътували до Плевен,защото са искали да родят там.Има майки,които се чувстват сигурни в ръцете на определен доктор и му имат доверие само на него.
Аз до последно доверие нямах на никой за това реших да родя при когото се случи.
Вярно,че е въпрос и до пари,но със сигурност има мами от вас,които така или иначе са си платили на лекаря за раждането.
И аз имам споделени от приятели един куп случки с гинеколози,но няма да ги споделя,защото аз лично тези доктори не съм срещала.

# 292
  • Мнения: 263
Ками, страхотен пост! Поздравления  Peace
 
 П.С. Аз съм от онези мами, дето пътуваха в най-големите снегове, защото исках да съм сигурна, че съм направила най-доброто, което съм имала възможност  Blush

# 293
  • Мнения: 686
Щастлива мама, приготвяш ли новата ни тема  Hug

Мартеничка, no more drama! моето образование е в областта на Маркетинга и рекламата...Не виждам с какво съм компетентна по темата, ама нищо....

Знаете ли дали след училище Патриарх Евтимий е детска градина или ясла??



Детска градина Peace

# 294
  • Мнения: 276
Момичета ето я новата тема   ТУК

Посветила съм я на децата.Все пак наближава техния празник.Довечера ще я пооправя.

# 295
  • Мнения: 41
Здравейте на всички участници! Аз съм въпросната мама с бебето, което лекарите убиха. Ето и цялата история накратко: преди 2 месеца родих по нормален начин. Имах много лека бременност и никакви данни за секцио. Всъщност лекарката ми каза, че бебето е голямо, но ще го помъчи да се роди по нормален начин и ако не тръгне тогава ще прибягва към цезарово сечение. И уж за щастие то тръгна да се ражда много бързо и лесно, но проблемът дойде в последния момент, когато вече бях в родилна зала... Час и половина продължи моето същинско раждане. Оказа се, че има някакъв проблем и бебето не може да излезе. Започнаха да ме натискат по корема. Настана и едно адско рязане и бебето пак не можеше да излезе. Аз вече нямах сили за нищо. Но те казаха, че няма връщане назад и бебето трябва да излезе "по някакъв начин". Накрая двама лекари ми скочиха едновременно на корема и малката изхвръкна точно като тапа и ме дораздпра. Отнесоха я някъде и нищо не ми казаха. Чух я само че изплака много леко и то не в самото начало. В продължение на 6 часа никой не дойде да ми даде информация за състоянието на детето. Накрая се появи една лекарка от неонатологияката и ми каза, че дъщеря ми е в много тежко състояние. Тя не можеше да си движи крайниците, липсваха й гълтателен и сукателен рефлекс, също така дишаше повърхностно и много трудно, поради което през повечето време беше включена на кислород. Диагноза не получихме, но ни казаха че прогнозите за нейния живот не са добри. Вероятно има счупване на черепа, от което са нарушени и функциите на мозъка й. Дъщеря ми се казваше ВЕЛА и раждах във ВЕЛИКОТЪРНОВСКАТА БОЛНИЦА при д-р Паньова. Аз БЯХ майка само за 5 седмици - моята дъщеричка почина в следствие на родова травма...Има много случаи, при които децата остават увредени физически и психически след нормалното раждане и се мъчат цял живот. Лекарите в подобни случаи препоръчват детето да се даде в дом за отглеждане...Другият вариант е да те обучат как да посветиш живота си на един осакатен и безнадежден живот...В нашия случай ни казаха, че се е случило най-доброто за детето и за нас...Къде видяха доброто в това да погребеш детето си?!

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 09:18 от M0NIQUE

# 296
  • Мнения: 263
Ooo, мила Моник, не знам какво се казва в такива случаи. Желая ти много сила и вяра, за да успееш, ако не да преодолееш, то поне да се научиш да живееш в една стая с болката. Ще се моля за малкото ангелче!  Praynig Praynig Praynig
А на тази убийца не само трябва да й вземат правата на лекар, а и да я пратят в затвора! Как можеш да живее със съзнанието за такава вина!!!!

# 297
  • Мнения: 1 410
Съжалявам ,че пиша в тази тема ,но нямам сили да сдържа сълзите си и да плача с мама Моник.Съжалявам ,миличка,наистина .....

# 298
  • Мнения: 135
Моник, искено съжелявам!!!! Ще се моля за бебчето,но знам, че няма как да спра сълзите ти! За подобно нещо трябва да има съд! Преди няколко месеца срещнах една бивша съученичка- тя се е радвала на момченцето си няколко месеца, кумицата ми е с дете с генетично заболяване и знае какво е да гледаш РАЗЛИЧНО дете, една друга позната не знаеше дали да се радва-отново поради лекарска грешка имаше син за няколко седмици....Много ми е гадно, че се случват такива неща, а искаме живота да бъде розов и да не плащат беззащитните дечица с живота си, заради нечии грешки!

# 299
  • Мнения: 350
Моник,  Flowers Rose за малкото ти ангелче! Няма думи, които да опишат колко ти съчувствам, но мисля, чу нашия форум, нашите думи не трябва да оставят на мира тази жена и дано да успеем да предпазим повече бъдещи мами от среща с нея. denitcheto е права, няма съд за такива.

Общи условия

Активация на акаунт