Помогнете как да обясня на 5г.дете че трябва да не се страхува от зъболекарката.

  • 2 366
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Пожелавам ви успех. Дано всичко да е наред.

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен. Моя син  имаше голям проблем със зъбите ,но не искаше да седне на стола.Бягаше около стола.Сменихме няколко зъболекарки докато попаднахме на една млада и със усилия от нейна страна само приказки и подаръци(тя му купуваше подаръци )..той се съгласи. Сега живеем в друга държава и историята се повтаря, не иска да седне на стола,иска при неговата зъболекарка.Чакаме да дойде ваканцията, за да отидем при нея.Приказки за червейчета в зъбите,наистина действат.

# 17
  • Мнения: 60
Много благодаря на всички за съветите днес ако зъболекарката ни е на работа ще ходим дано всичко да е наред ,ако не мисля наистина да пробвам при друг.Синами много харесва нашата но всеки има вкус може дъщерями да нея харесва.Ще стане ясно и ще ви пиша непременно за резултата. newsm47

# 18
  • Мнения: 835
Според мен зависи от зъболекарката.Има някои които така "омайват" децата, че изобщо не разбират, че са на зъболекар.И аз имах същият проблем, но вече го решихме като сменихме 3-4 стоматолога.

# 19
  • Мнения: 2 622
Съвсем скоро голямата дъщеря за пръв път посети зъболекар.Имаше два кариеса,вече са пломбирани.Не съм я подготвяла нещо специално,аз самата се тресях от нерви   #CrazyЗаведох я при моята зъболекарка,която за щастие има две дечица на възраста на моите и подходи много умело.Първо направи преглед, след това започна да работи по единия зъб.Аз излязох от кабинета по молба на зъболекарката-бях много нервна и притеснявах детето допълнително.Дори не разбрах кога точно е задействала машинката,много бързо мина всичко.Детето беше страшно въодушевено,разгледа  кабинета,опипа всички шишенца и рекламни листовки и се убеди,че няма нищо страшно.За втората пломба отиде  с баща си и пак се държала много смело.Като цяло възприе посещението при зъболекаря като нещо специално,още повече,че два дена не ходи на градина( сестра й ходи без нея  Laughing)и от този факт се почувства още по-важна.А аз се тревожех защото принципно си е глезла,склонна е да драматизира и преиграва нещата и се опасявах,че може да ми направи някоя истерична сцена.Слава богу,всичко мина повече от добре Hug

# 20
  • Мнения: 60
Eni_ba много благодаря за добрия съвет Чук и Пук свършиха голяма работа.Предималко се прибрахме от зъболекарката и всичко мина много добре.Словихме и лекарство и другата седмица ще го пломбираме.Благодаря на всички и ви пожелавам лека вечер. newsm44

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
помага често да идва с теб на зъболекар и да гледа,нищо че вече е идвало детето,води го пак като можеш.
много,много,много е важен зъболекарят и подхода му!може би това е най-важното. Peace
книжки и разговори.
споделен положителен опит на други деца,които ходят без проблем,ако познавате такива.
филмчета.
награда след това.
похвала какво голямо дете е,как търпи,как се гордееш с него и т.н.

# 22
  • Мнения: 93
Eni_ba много благодаря за добрия съвет Чук и Пук свършиха голяма работа.Предималко се прибрахме от зъболекарката и всичко мина много добре.Словихме и лекарство и другата седмица ще го пломбираме.Благодаря на всички и ви пожелавам лека вечер. newsm44



smile3501

Общи условия

Активация на акаунт