Децата ви носят ли слънчеви очила?

  • 3 519
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 254
Здравейте!Много искам да купя на моята кукла слънчеви очила (по-точно съм се спряла на тези на Чико за 26 лв) ,но се чудя дали ще ги носи защото е само на 8 мес ?Споделете при вас как беше като им ги сложиште?Имаме чадълче на количката ,но все ще се случи да й пече в очите и започва да плаче.Затова като видях случайно в един детски магазин много ги харесах ама все се чудя дали ще ги търпи?..... Благодаря ви за отделеното време!  bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв NaughtyМайка ми работи дълги години в оптика и знам какви боклци и ментета се продават навсякъде.Повечето "фирмени" стоки идват от Илиенци и увреждат доста очите вместо да им помагат.За това ще се задоволя с чадърчето на количката.

 Големият ми син е със слънчеви очила, но изписани от лекар.Направихме го фотосоларни, скъпи са, но съм сигурна в качеството им и знам, че не му увреждат очите.

# 2
  • Мнения: 8 999
Нито очила, нито летни шапки.

# 3
  • Мнения: 349
Защо пък не. Стига да ги носи, защото е много малка и разбира се да са хубави очила - със защита и т.н., а не от Илиянци  Peace.

# 4
  • Мнения: 1 924
Нито очила, нито летни шапки.

Да,и моят син не носи.Нито аз.

# 5
  • Мнения: 4 297
Да, синът ми носи понякога, но той е почти на 6 години. На дъщеря ми не мисля да купувам, ще бъде просто комична гледка.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Вече втора година носи слънчева очила и вече сама си ги търси,но са хубави.

# 7
  • Мнения: 1 237
Да, носи.

# 8
  • Мнения: 1 817
Имат, но не носят.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте!Много искам да купя на моята кукла слънчеви очила (по-точно съм се спряла на тези на Чико за 26 лв) ,но се чудя дали ще ги носи защото е само на 8 мес ?Споделете при вас как беше като им ги сложиште?Имаме чадълче на количката ,но все ще се случи да й пече в очите и започва да плаче.Затова като видях случайно в един детски магазин много ги харесах ама все се чудя дали ще ги търпи?..... Благодаря ви за отделеното време!  bouquet

Не, не е носил, не мисля, че ще ги търпи изобщо.

# 10
  • Мнения: 2 254


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв Naughty
Защо мислиш,че може да фалшиви?На мен ми изглеждаха оригинални - бяха си в твърдо калъфче с надпис Chicco.Заради цената ли?

# 11
  • Мнения: 1 107


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв Naughty
Защо мислиш,че може да фалшиви?На мен ми изглеждаха оригинални - бяха си в твърдо калъфче с надпис Chicco.Заради цената ли?
за съжаление не може да се вярва на българските търговци, а ако знаеш какви хубави имитации има направо ще те е страх да си купиш нещо.
Важното е в случая да имат много добра защите- Polaroid i RayBan мисля имат детски серии, и внимавай от коя оптика ги купуваш Wink

# 12
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дъщеря ми носи слънчеви очила със соларна защита категория 3.
На 8 мес. бебе мисля е излишно все още да купуваш очила, чадърчето е достатъчно засега.

# 13
  • Мнения: 2 616
Мартин има очила от миналата година, но започна да ги носи  и да ги търси едва сега - та мисля, че слънчевите очила преди годинка-годинка и половина е неоправдана инвестиция.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Има 1-2 чифта очила, които слага за по десетина минути навън. Обикновени, пластмасови. На този етап не мисля, че би могла да носи очила постоянно през лятото, както го правя аз.

# 15
  • Мнения: 2 447
Нито очила, нито летни шапки.

Да,и моят син не носи.Нито аз.
И ние така.

# 16
  • Мнения: 3 491
Затъмненото стъкло най-простичко казано подлъгва окото, което разтваря широко зеницата си. Тя пък се свива на силна светлина , за да предпази очето. И когато няма защита, всичко вредно нахлува свободно в тази широко отворена зеница Peace

Не знам как са детските, но един прост Полароид работа няма да върши. Майка ми е с фотосоларно покритие на очилата и най-евтиния вариант е към 100-на лева...

Шапка лятна слагам задължително, когато е САМО на слънце обаче. Не забравям не просто силното слънце и претопляне, но и все още отворената голяма фонтанела Peace, еле пък ако бебето няма повечко коса.

Каката има 1-2 чифта уж със защита, но ги е носила само няколко пъти за по десетина минути от щуротия. Купувани от бабите, аз не бих дала пари за такова нещо.
Друго нещо - страшно много възрастни с очила се оплакват от главоболие. Доказано е, че окото се стреми да отхвърли това чуждо тяло.  Защо с бебетата да не е така?!?

# 17
  • Мнения: 2 011
Не носи и нямам намерение да купувам.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
Не мисля, че 8-месечно бебе би търпяло слънчеви очила. Доколкото виждам на толкова е детенцето ти. А и слънчеви очила за 26 лева ми звучи направо супер съмнително. Thinking
Дъщеря ми носи шапки в топлото време. Синът ми обаче се налага да носи или шапки с голяма козирка или слънчеви очила, но задължително качествени и истински. Просто миналата година установихме, че има синдрома на светлооките - тоест светлочувствителни очи, макар да е с тъмни очи. Направо ни беше кошмарно лятото, защото той шапка на главата не търпи. В крайна сметка и с лекарска помощ оправихме очите, но за това лято сме подготвени какво да правим. Засега ще се спасяваме само с шапка - за момента я търпи. Очила не мисля да купувам на този етап, тъй като изобщо не съм убедена, че ще ги носи, а не ми се дават маса пари за единия експеримент. Не говоря за тези от 26 лв, които изобщо не броя за слънчеви очила, а за тези, които струват много повече. Да се надяваме, че шапката ще свърши работа. Некачествените слънчеви очила са по-опасни от слънцето, тъй като наистина лъжат лошо окото и могат да нанесат куп увреждания и проблеми. Преди мен са го обяснили вече достатъчно ясно.

# 19
  • Мнения: 542
Моята кукличка е почти на 2 и не мога да я накарам да носи тя си ги слага в къщи за няколко минути и после ги маха!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 288


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв NaughtyМайка ми работи дълги години в оптика и знам какви боклци и ментета се продават навсякъде.Повечето "фирмени" стоки идват от Илиенци и увреждат доста очите вместо да им помагат.За това ще се задоволя с чадърчето на количката.

 Големият ми син е със слънчеви очила, но изписани от лекар.Направихме го фотосоларни, скъпи са, но съм сигурна в качеството им и знам, че не му увреждат очите.

Чикото е чико, от Китай е не от Илиенци.
Ценат им не е съмнителна (преди бяха 20лв. )
Очила слънчеви има и по оптиките за 12 лв.(хубава такава) или поне толкова струваха на дете на приятелка, когато на 1,5 г. взех на синът ми. Солното беше 30 лв.тогава, Полароида 30-40 лв.
Децата рядко носят очила. Синът ми е от малкото изключения (предизвиква/ше всеобщ смях). Когато му ги купих ги слагаше, но не бих казала носеше. Започна зимата да ги носи около 2 годинка, може би под влияние на баща си (той е непрекъснато със слънчеви очила ако има слънце)
Дъщеря ми вече е на 2 г. и отказва да носи/слага, има от миналото лято.
Скоро пак гледах за очила. Соланото е около 40 лв. - леки, меки(дръжките), но са добри като за нас, много е малка беба ...
Ако искаш й вземи може пък и тя да е изключение  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 668
Моят син носеше такива , когато стана на годинка . Даже при нас бяха наложителни , защото му сълзяха очичките .
Търпеше ги , не ги е махал .
Само от време на времзе му се искаше да ги свали да ги гризе  Laughing , ама му мина бързо.

# 22
  • Мнения: 2 376
Освен, това, което е обяснила НИНА, очилата като нищо могат да имат диоптър просто, защото са направени как да е.
Аз не бих си правила експерименти.

# 23
  • София
  • Мнения: 606
До годинка носеше такива... Сега е на почти две и не може да търпи с тях повече от 2 мин, само ги слага и маха...

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Не само не бих сложила очила на толкова малко дете, но не бих допуснала да "докопа" такива. Че ще ги махне е предварително ясно - не е сигурно само дали ще си бръкне в очите след това с тях, в ушите или в носа.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 115
Да, синът ми носи понякога, но той е почти на 6 години. На дъщеря ми не мисля да купувам, ще бъде просто комична гледка.
Повече от комична  Wink
Отпуснете се бре, хора - децата ще пораснат въпреки нас  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми носи слънчеви очила от около година и то от келешлък. Laughing
На толкова малко дете не бих купила слънчеви очила.

# 27
  • Мнения: 2 254
Ех,момичета разубедихте ми - отказах се да й вземам.Просто като ги видях и си я представих колко ще е сладка с тях,но пък въобще не се сетих че може да си бръкне в очите с тях.... smile3555

# 28
  • София
  • Мнения: 44 246
не, нямам и намерение да носи скоро....

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да,голямата носи.

# 30
  • Мнения: 1 740
И аз мисля ,че толкова малко дете няма нужда от очила.
Чадърчето си е напълно достатъчно.

# 31
  • София
  • Мнения: 978
Синът ми от 9месечен е със слънчеви очила по лекарско предписание. Ако нямаше проблем пак бих му купила, но задължитено качествени, без значение от цената. Не става въпрос за мода, а за да предпазя до очите на детето си. Поне това зависи от мен.

# 32
  • Мнения: 2 651
Не, очила не носят.Имат по един чифт,подарен им от някой,но по-скоро само в къщи играят с тях.За навънка не ги търпят.Шапки носят под мое влияние,аз съм им голям фен и като ме гледат  мен искат GrinningИмаме много модели и ги носят с удоволствие.

# 33
  • Мнения: 9 973
не мисля за сега да купувам

# 34
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не търпи нито шапка нито очила. Но лятото на морето ще бъда по-настоятелна  Peace

# 35
  • Мнения: 252
Не бих сложила на детето си слънчеви очила дори и след годинката.Особено такива от 26 лв.Има чадър,сеник...

# 36
  • Мнения: 2 334
Не мисля че засега има нужда да купувам  Peace

# 37
  • Мнения: 2 090
Не,не е носил.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Няма да купувам за сега.

# 39
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми носи.
Синът ми е на 2 годинки и още  сякаш му е рано за такива "екстри".
Скоро обаче моя приятелка купи за сина си някакви готини очила-та може и аз да се замисля ..иде лято ,иде плаж..на морето трябва с очила.

# 40
  • Мнения: 571
Купих на сина си но ги носеше само в ръка или като диадема.

# 41
  • Мнения: 3 491
Освен, това, което е обяснила НИНА, очилата като нищо могат да имат диоптър просто, защото са направени как да е.
Аз не бих си правила експерименти.

Аз имам такива едни, които ми качват бордюра с една стъпка Sick

# 42
  • Мнения: 5 183
Носи
От 3 годишен
Тук слънцето е много силно
Предлагат да се въведат като задължителни в междучассието в училище през лятото в двора, както са задължителни шапките с периферия.

# 43
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
 Laughing Много е малка още, едва ли би ги търпяла...

# 44
  • Мнения: 4 335
Моето не би ги тьрпяло,но и аз го смятам за излишно на тази вьзраст.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 529
Моята мацка нито ще ги търпи, нито пък ще я карам да го прави  Laughing

Като се замисля, такова малко детенце със слънчеви очила само в сериала "Клъцни-срежи" съм виждала. Ама то нормално, даже и ботокс му инжектираха в устничките на детето - за да спечели кастинга  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 3 883
Нито единия нито другия имат. За да не им пече слънцето носят шапки с козирка.

# 47
  • Мнения: X
Миналото лято купих на дребната.
Слага ги от време на време,но не и постоянно.
Не ме притеснява,защото носи шапки с голяма периферия.

# 48
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв NaughtyМайка ми работи дълги години в оптика и знам какви боклци и ментета се продават навсякъде.Повечето "фирмени" стоки идват от Илиенци и увреждат доста очите вместо да им помагат.За това ще се задоволя с чадърчето на количката.

 Големият ми син е със слънчеви очила, но изписани от лекар.Направихме го фотосоларни, скъпи са, но съм сигурна в качеството им и знам, че не му увреждат очите.

Чикото е чико, от Китай е не от Илиенци.
Ценат им не е съмнителна (преди бяха 20лв. )
Очила слънчеви има и по оптиките за 12 лв.(хубава такава) или поне толкова струваха на дете на приятелка, когато на 1,5 г. взех на синът ми.

И това, ако не е съмнителна цена...  ooooh! Лошото е, че има хора които с радост биха купили подобно нещо и с кеф биха го сложили пред очите на децата си. Confused Качествените слънчеви очила няма как да струват толкова малко. Дори 100 лв е ниска цена за качествени слънчеви очила, какво остава за 26 или 12 лв. ooooh!

# 49
  • Мнения: 11 025
Дъщеря ми има слънчеви очила, но нищо не е в състояние да ги задържи на лицето й. Постоянно си ги маха, иска да си играе с тях и да им чупи дръжките.  Tired

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята има слънчеви очила, но обикновенно стоят като аксесоар по главата. А едните и слънчеви очила са от оптика.

# 51
  • София
  • Мнения: 843
Мммм да и ние ги ползваме за диадема.

# 52
  • Мнения: 4 434
Очила не,но шапка задържа за малко.
Като се усети и я хвърля.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
нe,не ги трае.

# 54
  • Мнения: 6 713
Аз не обичам слънчеви очила и не мога да ги нося, не ме свърта. Whistling Представям си за дете! Shocked

# 55
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми не носи.Аз също не мога да търпя.

# 56
  • Мнения: 9 905
досега не съм видяла тук дете със слънчеви очила, а определено тукашното слънце е по-жестоко от нашето.

# 57
  • Мнения: 626
Миличка аз за мен си купих какви ли не сас защити и така нататак и пак ме болат очите. За детето не бих рискувала , да му се развалат очите  Peace

# 58
  • Мнения: 239
Не .Те шапки не искат, какво да говорим за очила

# 59
  • Мнения: 7
Намерих сайта на официалния вносител на Полароид и там има много магазини, където се продават техните очила - www.vipeyewear.bg
От там намерих един нов магазин на Шишман /май беше срещу руското училище/, който много ми хареса. Изглежда лъскав, но цените са като в другите магазини, а има голямо разнообразие и на детски и други очила, че даже оптични. От там взех на малчо много хубави очила. Засега им се радва, но дано да не ги затрие.

# 60
  • Мнения: 998
Не съм му купувала очила ,даже не знаех ,че се предлагат такива за дечица на такава крехка възраст Simple Smile
Заинтригувах се и сега ще потърся в Гугъл да видя очилата на Чико.

# 61
  • Мнения: 764
Купих на сина ми слънчеви очила на Чико миналото лято преди да змаинем на море - беше на годинка и 7-8 м. През зимата също му ги слагам, когато го качваме по-нависоко в планината. Носи си ги и си ги търси сам.
Но мисля, че дъщеричката ти е все още малка за очила. Изчакай да навърши годинка и нещо.

# 62
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Че няма да ги търпи, няма.
На Чико не бих купила за сина си. Работила съм в оптика и ако искам да предпазя очите на сина си бих му поръчала хубави стъкла, когато може да ги понася разбира се.

# 63
  • Мнения: 3 929
Мисля, че на 8 месеца детето е твърде малко, за да слага очила, още повече такива, които не са закупени от оптика. Моят син е почти 4-годишен, но още не мога да се престраша да му купя слънчеви очила. Когато решим да купуваме, ще се обърнем към някоя оптика определено след предварителна консултация.

# 64
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Детето ми има слънчеви очила, слага си ги сама, стоят максимум 2 мин., после ги сваля, за да ги сложи на друг.Инструмент за игра са, не носят практическа полза и затова ги скрих, за да не си бръкне в окото с тях.

# 65
  • Мнения: 805
На 8 мес. мисля, че е рано за очила.
Моята Изабела носи слънчеви очила от около тригодишна.

# 66
  • Мнения: 1 322
Почти на 3 години е, но не носи.

# 67
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
И аз съм работила в оптика и не бих сложила какви да е очила,само не мога си представя как 8 месечно бебе ще търпи очила щото моя синковец като докопа очилата на някои вкъщи независимо сънчеви или на баба си за четене,с най-голям кеф ги разкрачва за няма и една минута,а той да ги носи ми се струва "мисия невъзможна"

# 68
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Нито детето ми ще ги търпи на носа си, нито бих му купила. Пластмасовите доколкото знам се жулят и могат да развалят зрението, а за стъклени е малка.

# 69
  • Мнения: 5 026
Не носи, но все се каним да идем в някоя оптика да му вземем.

# 70
  • Мнения: 3 932
Първите очила купихме около 3-тата годинка.

# 71
  • Мнения: 4 200
Големият ми син поиска слънчеви очила. И поръчах и за него и за брат му. Да видим дали ще ги носят. Досега си бяха само с шапки.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми поиска тази година, на 5 е

# 73
  • Мнения: 830
Носи, носи много съм доволна.

# 74
  • Мнения: 1 107
Беше станало дума за марките- аз не бих взела Чико, но тук има доста модели на Ray Ban детски очила- така че всички могат да са едновременно модерни и с защитени очи Grinning

# 75
  • Мнения: 1 484
Не  носи,той  нищо  не  търпи  и  ги  маха.

# 76
  • Мнения: 929
Моята носи, не излиза без тях като е слънчево.

# 77
  • Мнения: 1
Аз си купих от фирмения магазин на POLAROID очила и те ми подариха за моята кукличка детски.
Имали някаква промоция. Останах много доволна. Магазина им е на ул.Шишман.

# 78
  • Мнения: 9 461
Цитат
На дъщеря ми не мисля да купувам, ще бъде просто комична гледка.
Именно.  Peace
Мисля,че на 8 месеца е твърде рано за очила.

# 79
  • София
  • Мнения: 5 079
Досега синът ми не е носил и не съм смятала за нужно да настоявам. В жегите е с шапка с козирка, която пази очите.

# 80
  • Мнения: 568
Миналата година купихме на каката такива (по-скъпички,проверени),слага ги и точно десетина минути и се свалят.За дете на такава възраст е просто лудост,ти ще го измъчиш.

# 81
  • Мнения: 239
На нас ние трудно шапка да сложим какво да говорим за очила .

# 82
  • Мнения: 711
Синът ми е на 1,9 г в момента и много обича навън да е със слънчевите си очила.  Peace

# 83
  • Мнения: 1 341
Вече втора година носи слънчева очила и вече сама си ги търси,но са хубави.
И при нас е така! Peace

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Малко ранко ми се вижда слънчеви очила за 8 месечно бебе  Thinking
Ама, ако ги търпи и са качествени, защо не?!

# 85
# 86
  • Мнения: 4 434
Днес му сложих едни,учудих се,че стоя с тях.

# 87
  • Мнения: 1 919
На нас ние трудно шапка да сложим какво да говорим за очила .

да и ние така направо с тия шапки чудоооо

# 88
  • плевен
  • Мнения: 644
Все още е малък за по-нататък незнам

# 89
  • Мнения: 328
Теди все вземаше нашите и си играеше с тях и вчера и взех на Чико и постоянно си ги търси и постоянно си ги слага,ако може и с тях ще спи  Party Crazy

# 90
  • Мнения: 1 372
Не носи слънчеви очила, но и от трима офталмолози съм чувала че не е хубаво за малки деца до пет годишна възраст да носят слънчеви очила тъй като водят до астегматизъм.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 296
Малко ранко ми се вижда слънчеви очила за 8 месечно бебе  Thinking
Ама, ако ги търпи и са качествени, защо не?!
Peace Чадърчето + широкопола шапка са напълно достатъчни,според мен.
Моите рядко носят слънчеви очила,и на двамата са "истински",но нямат навика просто.

# 92
  • Мнения: 2 807

Моите не носят слънчеви очила.

Дани имаше желание преди около 2 години, ама много голямо, купихме му - "истински"  Grinning, да си ги има, но го убеждавах, че не е добре да се носят очила от малки човечета...
Детенце се съгласи с мен. Мина му и мерака вече.

Тази година и Ива така - иска очила и това е Simple Smile
Взех и на нея, но през повечето време ги носи на косата си, вместо диадема Wink или върху шапката, или в чантичката си  Flutter
И тя разбра, че без очила е по-нормално  Grinning

Но познавам и много родители, които сами агитират децата си    Confused
Ако детенце няма проблеми с очите и не е препоръчително да носи слънчеви очила, защо ние да ги стимулираме?!?

# 93
  • Мнения: 245
Не, но шапки- да.

# 94
  • Мнения: 5 393
Взех му слънчеви очила миналата година. Носи ги от време на време, но не постоянно.

# 95
  • София
  • Мнения: 521
До сега не съм и слагала слънчеви очила и ако не се налага май няма скоро да и купя.

Общи условия

Активация на акаунт