Децата ви носят ли слънчеви очила?

  • 3 506
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 447
Нито очила, нито летни шапки.

Да,и моят син не носи.Нито аз.
И ние така.

# 16
  • Мнения: 3 484
Затъмненото стъкло най-простичко казано подлъгва окото, което разтваря широко зеницата си. Тя пък се свива на силна светлина , за да предпази очето. И когато няма защита, всичко вредно нахлува свободно в тази широко отворена зеница Peace

Не знам как са детските, но един прост Полароид работа няма да върши. Майка ми е с фотосоларно покритие на очилата и най-евтиния вариант е към 100-на лева...

Шапка лятна слагам задължително, когато е САМО на слънце обаче. Не забравям не просто силното слънце и претопляне, но и все още отворената голяма фонтанела Peace, еле пък ако бебето няма повечко коса.

Каката има 1-2 чифта уж със защита, но ги е носила само няколко пъти за по десетина минути от щуротия. Купувани от бабите, аз не бих дала пари за такова нещо.
Друго нещо - страшно много възрастни с очила се оплакват от главоболие. Доказано е, че окото се стреми да отхвърли това чуждо тяло.  Защо с бебетата да не е така?!?

# 17
  • Мнения: 2 011
Не носи и нямам намерение да купувам.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Не мисля, че 8-месечно бебе би търпяло слънчеви очила. Доколкото виждам на толкова е детенцето ти. А и слънчеви очила за 26 лева ми звучи направо супер съмнително. Thinking
Дъщеря ми носи шапки в топлото време. Синът ми обаче се налага да носи или шапки с голяма козирка или слънчеви очила, но задължително качествени и истински. Просто миналата година установихме, че има синдрома на светлооките - тоест светлочувствителни очи, макар да е с тъмни очи. Направо ни беше кошмарно лятото, защото той шапка на главата не търпи. В крайна сметка и с лекарска помощ оправихме очите, но за това лято сме подготвени какво да правим. Засега ще се спасяваме само с шапка - за момента я търпи. Очила не мисля да купувам на този етап, тъй като изобщо не съм убедена, че ще ги носи, а не ми се дават маса пари за единия експеримент. Не говоря за тези от 26 лв, които изобщо не броя за слънчеви очила, а за тези, които струват много повече. Да се надяваме, че шапката ще свърши работа. Некачествените слънчеви очила са по-опасни от слънцето, тъй като наистина лъжат лошо окото и могат да нанесат куп увреждания и проблеми. Преди мен са го обяснили вече достатъчно ясно.

# 19
  • Мнения: 542
Моята кукличка е почти на 2 и не мога да я накарам да носи тя си ги слага в къщи за няколко минути и после ги маха!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283


 На дете под годинка очила не бих сложила на своя глава.Още повече някакви уж на чико за 26лв NaughtyМайка ми работи дълги години в оптика и знам какви боклци и ментета се продават навсякъде.Повечето "фирмени" стоки идват от Илиенци и увреждат доста очите вместо да им помагат.За това ще се задоволя с чадърчето на количката.

 Големият ми син е със слънчеви очила, но изписани от лекар.Направихме го фотосоларни, скъпи са, но съм сигурна в качеството им и знам, че не му увреждат очите.

Чикото е чико, от Китай е не от Илиенци.
Ценат им не е съмнителна (преди бяха 20лв. )
Очила слънчеви има и по оптиките за 12 лв.(хубава такава) или поне толкова струваха на дете на приятелка, когато на 1,5 г. взех на синът ми. Солното беше 30 лв.тогава, Полароида 30-40 лв.
Децата рядко носят очила. Синът ми е от малкото изключения (предизвиква/ше всеобщ смях). Когато му ги купих ги слагаше, но не бих казала носеше. Започна зимата да ги носи около 2 годинка, може би под влияние на баща си (той е непрекъснато със слънчеви очила ако има слънце)
Дъщеря ми вече е на 2 г. и отказва да носи/слага, има от миналото лято.
Скоро пак гледах за очила. Соланото е около 40 лв. - леки, меки(дръжките), но са добри като за нас, много е малка беба ...
Ако искаш й вземи може пък и тя да е изключение  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 4 668
Моят син носеше такива , когато стана на годинка . Даже при нас бяха наложителни , защото му сълзяха очичките .
Търпеше ги , не ги е махал .
Само от време на времзе му се искаше да ги свали да ги гризе  Laughing , ама му мина бързо.

# 22
  • Мнения: 2 376
Освен, това, което е обяснила НИНА, очилата като нищо могат да имат диоптър просто, защото са направени как да е.
Аз не бих си правила експерименти.

# 23
  • София
  • Мнения: 606
До годинка носеше такива... Сега е на почти две и не може да търпи с тях повече от 2 мин, само ги слага и маха...

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Не само не бих сложила очила на толкова малко дете, но не бих допуснала да "докопа" такива. Че ще ги махне е предварително ясно - не е сигурно само дали ще си бръкне в очите след това с тях, в ушите или в носа.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 097
Да, синът ми носи понякога, но той е почти на 6 години. На дъщеря ми не мисля да купувам, ще бъде просто комична гледка.
Повече от комична  Wink
Отпуснете се бре, хора - децата ще пораснат въпреки нас  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми носи слънчеви очила от около година и то от келешлък. Laughing
На толкова малко дете не бих купила слънчеви очила.

# 27
  • Мнения: 2 236
Ех,момичета разубедихте ми - отказах се да й вземам.Просто като ги видях и си я представих колко ще е сладка с тях,но пък въобще не се сетих че може да си бръкне в очите с тях.... smile3555

# 28
  • София
  • Мнения: 44 127
не, нямам и намерение да носи скоро....

# 29
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да,голямата носи.

Общи условия

Активация на акаунт