Кога и как започва да сяда бебето

  • 29 235
  • 32
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Ами дъщеря ми все още не може да сяда. На седем месеца е вече. Синът ми на шест вече можеше, но дете с дете не си прилича.
Съгласна съмс всичко казано от Ескарина.

# 16
  • Мнения: 8 999
Моите деца започнаха да се надигат в количката в началото на 6тия месец. До края вече можеха да седят, но ако имат облегалка отазд и нещо да ги подпира отстрани, защото отвреме-навреме се килваха и тупваха. Към средата на 7мия месец вече сами сядаха от легнало положение /в леглото например/ и си седяха доста дълго време, без да им е нужна почивка.
За пълзенето - дъщеря ми никога не пропълзя, но синът ми започна да обикаля лазешком цялата къща между 9тия и 10тия месец.
В проходилка съм ги слагала след 8мия месец.

# 17
  • Мнения: 1 740
Моят син започна да се надига в количката на 6 месеца и половина, на 7 месеца вече можеше да стои седнал сам.
В проходилка го сложих след 7 месец, не е пълзял направо си проходи на 9 месеца и половина.

# 18
  • Мнения: 8 242
Бебето може да седи самостоятелно от 9-ия месец.
Синът ми седна сам на 5.5м. .. По това време вече пълзеше и нищо не можеше да го спре да не седа - обръщаше се от пълзене в седнало положение за секунди без никакви усилия и клатушкания..
Никога не съм го подпирала с нищо.. защото изпълзяваше под "загражденията"  Laughing
Проходилка не е ползвал, проходи сам на 10м. стабилно.. На 9 обикаляше вкъщи по мебелите, макар че с пълзене му беше по-готини и по-бързо  Crazy

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми беше точно на 6 месеца , когато я сложих за пръв път , но не самостоятелно , а я подпирах с възглавници . не помня кога точно започна да стои седнала самостоятелно newsm78
В проходилка я сложих за пръв път на около 6 месеца и половина .

# 20
  • Мнения: 215
За сядането:Дъщеричката ни започна да сяда самостоятелно към края на 7мия месец. Започнах да я слагам седнала към края на 6тия месец.

За лазенето:Започна да лази в осмия месец. В момента тича лазейки:) Знам,че лазенето е много важен етап от развитието на детенцето. Когато лази се изправя гръбначето и се придобива добра стойка, заради раменете.

За ходенето:От средата на 8мия месец започна сама да намира предмети, на които да се набира и да се изправя.

За проходилката: Нямаме такава, решили сме да не си купуваме, поради по-горе споменатат причина - искаме да започне да ходи след преминаване през всички етапи на развитие (това, разбира се, не означава, че всички деца преминават през този етап, някои започват направо да ходят). Имаме уолкър, който за сега, служи за помощно средство за изправяне, още не право крачици с него. Имаме и бънджи. Сложихме я след 6тия месец - много му се радваше тогава, но беше до време. В момента не й е интересен.
 

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 22:25 от Анастасия_Morskafeia

# 21
  • Мнения: 2 015
Като му дойде времето бебето само ще се изправи от легнало положение и ще седне. Обикновенно след като навърши 6 месеца.
Не насилвайте предварително децата си !
Аз се бях притеснила, защото моя на 7м. още не беше стабилен http://www.vbox7.com/play:0db6962d.Ама, то все ми натякваха, че еди кое си на 5м. вече сядало, а моето още не.Ама, сега да ме пита човек, защо съм го насилвала детето Cry.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Моята дъщеря от 4-тия месец беше в непрестанна коремна преса и това ме навеждаше на мисълта че иска да сяда вече. Като стана на 6 месеца започнах да я слагам седнала без да я подпирам, но тя много се клатушкаше и очевидно не беше готова. Започна да сяда на 7 месеца стабилно, но за това си мисля, че помогна много проходилката  Peace . Ортопед ми препоръча, да я слагам в проходилка след 6 навършени месеца. Така и направих. Не мисля, че се е отразило зле, както много от мамите тук са на мнение. Не забавя и прохождането. Дъщеря ми проходи на 10 месеца  Peace

# 23
  • Мнения: 9 776
От 3-5, че и 9-я месец ooooh!...Не може така категорично да се изказвате Stop. Много ясно, че всяко дете е с различни двигателни възможности. Като му се седи от 3-я месец, никой не може да го спре. Да го чакаш пък да стане на 9 месеца, че тогава да го слагаш, защото преди това не трябвало и направо си било опасно даже Naughty - такива правила няма. Детето само си показва кое кога да направи.
Дъщеря ми седна сама на 5 месеца, подпирала съм я с възглавници и не намирам нищо лошо в това. Сина ми сега не го подпирам с нищо. Държа го в кошницата за кола от новороден, седнал в мен също, в проходилка го сложих преди седмица, но сам все още не седи. Нещо подобно е като на клипчето по-горе Laughing, мерси за идейката да го снимам и аз. Така че когато-тогава. Като виждаш, че иска да сяда - помагаш му и това е. Срокове няма.

# 24
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Различно е за всяко дете. Моята седна сама малко след като стана на 6 месеца. Не съм я подпирала. Когато се измори, си полягва.  Grinning Постепенно започна да седи по-продължително.

В проходилка я слагам от 8-ия месец.

Вече е на 10 месеца, не пълзи. Изправя се сама и се придвижва хваната за мебелите. Може би няма и да пропълзи.  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 334
Започнах да слагам дъщеря ми на 5 месеца и половина и от самото начало беше мнго стабилна.Не съм я подпирала никога с възглавници  Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
От няколко седмици се напъва да се вдига , не я подкрепям , нито я спирам .Когато е готова ще седне.

# 27
  • Мнения: 282
Настина детето само си показва,кога е готово за сядане.Доколкото си спомням при момченцата е хубаво да се изчака до края на 6 месец,за да им заякнат кръстчетата.

# 28
  • Мнения: 2 013
Боже моето е на 3 месеца и най-редовно я слагам в мен да посяда. ooooh!Май съм поизбързала.

Спокойно,ние също сядаме от 3 месеца.Слагала съм я на краката ми за по 10 мин. да поседи.Много и харесваше.
Вече сме почти на 5м и я слагам седнала на спалнята като я подпирам с възглавници от ляво,и от дясно.А в количката вече се вози в полуседнало положение (междинното),слагам я легнала само когато и се доспи  Wink

# 29
  • Мнения: 252
Моята дъщеря седна сама преди около половин месец(около 4 месеца и малко) ,като се беше държала за решетките на кошарата.От тогава  не беше посягала.Онзи ден от коремна преса се изправи и пак седна.Не я поощрявам ,нито я спирам.Но това с подпирането не ми допада,нали трябва сама да поиска и да се научи.
В проходилка няма да я слагаме ,а ще я оставя сама да се развива на земята.Според мен Децата трябва да се научат на принципа с проба-грешка.Да се научи да пада,да се пази и т.н.Подготвила съм дебел килим и предпазители за ръбове и чакам...

Общи условия

Активация на акаунт