Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)

  • 88 822
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
Миг незабравим ето защо съм толкова запалена по всички морски твари.

denik и аз смятам около 30лв.

Момичета днес давах пак кръв и ми се случи нещо много интересно-преди10 дни ТСХ-то ми беше 0,02, а сега/ в друга лаборатория / е 0,21.Другите ми стойностти - например на левкоцитите беше
8000, а сега е 11000.И двете лаборатории са големи-не са случайни а такава разлика не може да се получи само за 10 дни и то без да съм предприела лечение,  защото още ме изследват.
 Направо не знам на какво да вярвам вие имате ли такива случки? newsm12

# 31
  • Мнения: 902
това с диетата... на едно място пише: Не яжте орехи, защото съдържат йод, както и йодирана сол; на друго - обратното....
Просто не знам...

# 32
  • Мнения: 776
Добро утро,
за храненето и най-вече за орехите , ендото ми каза, че може, но много по малко, примерно само по няколко ядки и то не всеки ден. Някой тук беше писал, че жлезата трудно се справя с преработването на йод , може би беше Птица.
Аз да споделя нещо любопитно, което ми направи впечатление. Помните ли , че ви се оплаквах от отоци под очите - тип подпухнали торбички и цялостно усещане за подуване? Всичко това изчезна след като спрях да постя и не мога да си го обясня. Сега хапвам месо със зеленчуци , без да прекалявам, от време на време и риба със зеленчуци, но рядко и все пак отоците изчезнаха  Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро!
Мацки,хайде кафето е сервирано!
Аз съм болна от вчера,духна ме и гърлото веднага готово,абе нещо много кекава съм станала..... Сега да ви питам мога ли да пия аспирин,фервекс и тем подобни??И като навик...обвинявам хашимотото Wink
Да ви споделя отслабнала съм два килограма,но не знам дали е от елтирокса или е от храненето/изключила съм тестено и сладко/Ям много мляко, извара,яйца,пиле,риба ,телешко месо,и всякакъв зеленчук. Не знам на какво се дължи,но съм 46кг. Ако така продължава ще трябва да променя храненето, за да разбера коя е причината. Не, че не ми харесва,но трябва да знам,а нали си споделяме да съм полезна и за вас.А и има пределни граници и на ниско и на високо тегло за здравето.
Мислех,че кантара се е развалил,защото детето е 46 и аз/реших,чее зациклил/,но мъж ми се премери и кантара си работи...
Мисля си че дозата ми е висока,затова отслабвам,а и си спомням,че един доктор това го беше споменал/преди време,но съм го запомнила/
 За лабораторийте- има разлика даже в един и същи ден да си правиш изследванията.И моите бяха различни от Бодимед и Рамус.Хубаво е в една и съща да се следят стойностите.
А кога се приема йод,когато е хиперфункция ли,нещо не ми е ясно?
Хайде отчетете се и вие?! И хубав слънчев ден на всички!!!  bouquet  bouquet

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Здравейте!
мм, разбира се, че ще отслабнеш като спреш тестените и сладкото - дори и без специална диета. Но може и ТСХ-то ти да спада и това да улеснява свалянето на килограми. Не знам колко си висока, но 46 кг са си направо кльощавост.
Аз нали симпатизирам на алтернативните методи за лечение, ще споделя, че отскоро започнах пречистване с олио - т.е. всяка сутрин се жабуря със зехтин 15 мин.- твърдят, че има много добър ефект. Отстраняват се разни вредни вещества от организма, дори се твърди, че така се лекуват много заболявания. Може да прочетете, има статия на някакъв чужденец по въпроса. За тези и подобни процедури чета в един сайт - ето линк: http://www.zemianazaem.com/?p=176 .
Кой знае колко е вярно, но това с олиото не е трудно и нищо не пречи да опита човек. Аз го правя от 10-на дни и определено мисля, че ми влияе добре на устната кухина-венците ми са по-добре, зъбите по-лъскави и т.н. Много се радвам на такива простички неща, които носят някакво подобрение.
Приятен ден!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 312
Това с олиото съм го правила преди години,имах едно семейство познати,които жабуреха и имаха страшни бели зъби.Бях се запалила ,но после ми омръзна....но ефекта беше поразителен.
Pepvaneva, 161 sm  съм,и не изглеждам слаба,защото костите са ми тънки и месцето си личи.....но може найстина ТСХ то да пада,а дано де...... Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 111
Това с олиото е интересно,може да го пробвам  Simple Smile
Аз искам да питам какво е тиреотоксикоза-хиперфункция на щит.жлеза ли е или някаква разновидност на Хашимото,обърках се нещо от толкова четене?

# 37
  • Мнения: 433
Това с олиото е интересно,може да го пробвам  Simple Smile
Аз искам да питам какво е тиреотоксикоза-хиперфункция на щит.жлеза ли е или някаква разновидност на Хашимото,обърках се нещо от толкова четене?
Хиперфункция ,но при Хашимото самата структура на  жлезата е различна.Базедовата болест и струмата са видове тиреотоксикоза.

# 38
  • Мнения: 36
Mlyna и didikeh благодаря ви за отговорите. Мисля да пробвам с Енгистол, но докъто си го купя ще почна с алоето което имам в къщи. Защото от 3-4 дена ми се случва нещо, което изпитвам за първи път. Вечерта след 19.00-20.00 ме тресе един студ  Shocked. Не мога да излязя от леглото. Имам чуството, че буквално замръзвам. Студ до болка чак #Crazy. Случвало ли ви се е и на вас ?

# 39
  • Мнения: 371
Mlyna и didikeh благодаря ви за отговорите. Мисля да пробвам с Енгистол, но докъто си го купя ще почна с алоето което имам в къщи. Защото от 3-4 дена ми се случва нещо, което изпитвам за първи път. Вечерта след 19.00-20.00 ме тресе един студ  Shocked. Не мога да излязя от леглото. Имам чуството, че буквално замръзвам. Студ до болка чак #Crazy. Случвало ли ви се е и на вас ?
Да и то много пъти. Крайниците ми винаги са студени, но за това си има обяснение - Студова алергия е при мен. В момента има доста вирус-чета.  Ще се оправиш СПОКО, не винаги е от Хашимото, понякога е от друго. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 111
Хиперфункция ,но при Хашимото самата структура на  жлезата е различна.Базедовата болест и струмата са видове тиреотоксикоза.
Мерси   bouquet
Четох в сайта на д-р Емилова,че лечебното гладуване с плодове и чай не се препоръчва при тиреотоксикоза и затова се чудех.
А няма противопоказания при заболявания на щит.жлеза,но не е уточнено какви точно.

# 41
  • Мнения: 153
Mlyna и didikeh благодаря ви за отговорите. Мисля да пробвам с Енгистол, но докъто си го купя ще почна с алоето което имам в къщи. Защото от 3-4 дена ми се случва нещо, което изпитвам за първи път. Вечерта след 19.00-20.00 ме тресе един студ  Shocked. Не мога да излязя от леглото. Имам чуството, че буквално замръзвам. Студ до болка чак #Crazy. Случвало ли ви се е и на вас ?
asuper и на мен ми се случва същото, само, че сутрин. Слава Богу, не е нетърпим студ, но определено е нещо за което се замислям и трябва може би да питам и ендокринолога. Освен това, когато времето става студено (миналата седмица, например) на мен като че ли ми е по-студено от нормалното. Моля, Хашимотки дружки споделете, какво мислите - дали пък дозата от 50 мг (1 хапче дневно) не ми пък недостатъчна?  newsm78

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Хиперфункция ,но при Хашимото самата структура на  жлезата е различна.Базедовата болест и струмата са видове тиреотоксикоза.
Мерси   bouquet
Четох в сайта на д-р Емилова,че лечебното гладуване с плодове и чай не се препоръчва при тиреотоксикоза и затова се чудех.
А няма противопоказания при заболявания на щит.жлеза,но не е уточнено какви точно.
Преди много време едно момиче сподели, че е гладувало при д-р Емилова и после изследванията му бяха много лоши- много високо ТСХ и антитела. Така че с гладуването по-добре да не се захващаме.
Относно студа, и на мен тази зима ми беше по-студено, отколкото всяка друга. Определено не е нормално за мен. Но ТСХ-то ми беше ОК.

# 43
  • Мнения: 13 774
Привет!

Това за жабуренето и аз го бях чела някъде навремето и дори пробвала, ама много гадно ми се видя. Как така на вас ни ви пречи Shocked Аз ли нещо неправилно съм правила newsm78

За храната - отдавна съм вдигнала ръце и си ям всичко. Е, не излапвам по кило орехи наведнъж, гледам зелето (суровото на салата) да не е всеки ден, но иначе... Водорасли не обичам, суши съм яла 2 пъти в живото ми, така че там проблем няма Laughing
По едно време пиех алфабетик с благословията на ендото, въпреки че те съдържат и йод.
А и да си призная, когато се порежа, одраскам и въобще нараня - слагам йод. Много го уважавам като лекарство и нищо не може да ме убеди, че от едно мазване ще ми се влоши ТСХ-то Naughty Да не говорим, че преди време бях попаднала на един руски сайт, където лекуваха Хашимото с йод - мазане под формата на решетка. И там едни се обясняваха, че не трябвало и колко вредно било за нас, а други твърдяха, че са се излекували така.
 

# 44
  • Мнения: 187
А аз обожавам маслини, а някой беше казал, че и те не са много полезни за нас май? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт