Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)

  • 88 876
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 478
Цитат
Делфина фон Ю.
  Re: Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)
« #684 Понеделник, 08 Юни 2009, 20:20 »  
--------------------------------------------------------------------------------
Леле, девойки, сега ме вкарахте в мисъл и за анемия.  Аз отговарям на профила на Аненка - е, не съм неграмотна, де, но вегетарианка и със кръвно заболяване .
Не знам вие как сте, но на мен днес ми е трудно и пръст да помръдна. Направо нямам капка сила.

Делфина фон Ю.,
Ако имате данни за анемия, но не е изяснена каква точно е трябва да ви изследват и да не сте пила мултивитамини с 'вит.B12' 'фолиева киселина' и 'желязо' над 20 дни за да ви ги премерят  тези биохимични показатели. Анемиите са сигурно 50 вида, разнообразни по първопричини.
За умората, пила ли сте някога ампуили 'сарженор', може да опитате, съдържа две аминокиселини които подобряват енергията.
От мен изпитана е комбинацията сарженор + вит. б комплекс + вит А+Е + шоколад = колоездене 20км!  Така както предната нощ се сковавах от артритни болки ..меки тъкани и ставни  и не можех да си пипна гърба ..будех се с изтръпнали крайници, на следващият ден с тази комбинация карах 20км колело, наистина се получи 'бял допинг', в един момент малко ми мигаше картината, повече не посмях да ги меся толкова.
Но за такава чак хард комбинация(при мен се получи случайно смесването на толкова добавки, просто ми беше много зле) е редно да се обсъди с док.
Само сарженор с вит А+Е(герикапс/геритамин).
Докато Б комплекс в комбинация с каквото и да е, се обсъжда с док.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 220
Аз пък в последно време кипя от енергия  newsm78. Не знам, просто имам в излишък вечер си лягам късно, а сутрин ставам кукуряк без проблем. Чудя се дали не е от режима на хранене и упражненията  newsm78 или нещо съм изчаткала пак. Laughing

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 11:01 от .◦♥Toche♥◦.

# 692
  • Мнения: 152
n ,
Благодаря за информацията. Вие с q 23l ми изглеждате много добре подготвени по спецификата на най-различни заболявания и с интерес чета посланията ви.  bowuu Казвам го без капка сарказъм и с искрено уважение. Дълбоко в себе си подозирах, че причините за желязодефицитна анемия за повече от 3. Предполагам ще намеря себе си в твоя списък, и силно се надявам причината да не е от най-страшните.Както пожелавам и на другите момичета.

Извинявам се, че продължавам да говоря на "ти", но мен са ме учили, че човек говори на "вие" с:
1.Хора, които не познава добре, но има тенденция да опознае ( вероятността с теб  да се срещнем не е изключена , но е в рамките на статистическата грешка)
2. С началиниците, респективно подчинениете си.
3. Със слугите си (аз такива нямам, за теб не знам)

# 693
  • Мнения: 187
Аз пък в последно време кипя от енергия  newsm78. Не знам, просто имам в излишък вечер си лягам късно, а сутрин ставам кукуряк без проблем. Чудя се дали не е от режима на хранене и упражненията  newsm78 или нещо съм изчаткала пак. Laughing
newsm10 Бравос!!! Хубаво е и такива неща да попрочитаме от време на време, че то май повечето тук сме се смърангясали яко.... Weary  Браво Toche  smile3501 Издай тайната, ако не е ..... тайна  Wink

# 694
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
n, много благодаря за информацията. Решила съм да се изследвам и ще натискам докторицата, щото тя не си дава много-много зор, а в наше село голям избор на ендокринолози няма.
  bouquet за всички, които споделят знания и опит! Ако не бяхте вие, кой знае още колко щях да се влача, без да знам какъв проблем имам.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 220
Sisaven, засрамих се чак  Blush
Не знам от какво е  newsm78 !Може да е от това, че ме чака море към края на месеца и нямам търпение да заминем. Laughing Другото което направих е да хапвам плод задължително през деня веднъж за закуска, веднъж към 16-17ч. и гледам да вечерям по-рано да не е след 20ч. Хапвам също 3 супени лъжици овесени трици всяка сутрин. Ограничих значително тестото, сладкото, мазното, картофите. Гледам да хапвам само черен шакалад над 70%, ако много приритам за сладко  Laughing. Тичам когато мога и правя коремни преси, бтв те като чели ми действат най-зареждащо със сила. Това е нищо кой знае какво не правя  Laughing.
Вчера си прерових гардероба и си изкарах всичките обувки на висок ток и съм решила това лято да ги нося здраво, иначе все ходех с ниски, че са по удобни  Laughing Трябва малко да се напъна и да не му давам на дебелия корем да тлъстее  Wink

# 696
  • Мнения: 87
Здравейте,

Аз най-после си видях дългоочакваните резултати, но още нямам час за лекар и ми се иска да споделя с някой:

FT 3    5.16   pmol/l    3.10-6.30
FT 4    23.04 pmol/l    11.00 - 22.60
TSH    1.640 mIU/l    0.35 - 5.00
ТАТ    98.40 IU/ml    до 34
МАТ 891.20 IU/ml    до 12
Prolactin    375.09IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
LH  7.95 IU/l    М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
FSH  8.01   IU/l    М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
Estradiol    272.51 pmol/l    М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,(фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
Testosteron 1.64 nmol/l    М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
DHEA-S 9.600 µmol/l    Ж:от10-19г.0.92-9.99;от20-34г.2.68-11.0;от35-54г.0.96-9.15;от55-75г.0.26-6.68;

Направих ги на осми ден от цикъла, защото ми бяха казали между трети и десети. Така като ги гледам само ФТ4 е извън референтните граници. Можете ли да кажее нещо повече?

Аз вече съм питала няколко пъти, но няма ли поне една от вас доволна от гинеколога си, за да ми го препоръча?

Благодаря много!
Усмихнат ден!  smile3503

# 697
  • Мнения: 195
привет MammaMmia, освен FT 4, антителата са ти също доста завишени, но предполагам че след като си в тази тема вече провеждаш лечение на Хашимото.

по отношение на половите хормони, не съм много сигурна дали резултатите могат да се интерпретират правилно след като изследването е правено на 8-ми ден от цикъла.., обикновено се изследват между 3-5 ден.

а за гинеколог, зависи в каква връзка ти трябва и от къде си..  Grinning

# 698
  • Мнения: 87
g23l Благодаря ти за отговора! Аз специално се поинтересувах кога се правят половите и ми казаха 3-10 ден, Аз щях да ги направя на 5-6, но се оказа, че направленията ми не били ОК. За това ги направих на 8, който все още е в интервала 3-10 и би трябвало всичко да е наред. Да ТАТ и МАТ са ми доста завишени заради Хашимотото, но ендокриноложката ми смята, че трябва да се влияе само на ТСХ. ТАТ и МАТ все пак са част от антителата на имунната система и при намеса при тях може цялата имунна система да се сбърка  Rolling Eyes Но ФТ3 и ФТ4 не съм си правила от много време и сега забелязвам, че ФТ4 е висок, а ТСХ в норма. Това ми изглежда наистиан странно  Cry

Иначе за гинеколога, бих се радвала да ми препоръчате някой в София - ще ми се да не съм му първа пациентка с Хашимото  #Crazy

Мерси предварително!  bouquet

# 699
  • Мнения: 195
g23l  Аз специално се поинтересувах кога се правят половите и ми казаха 3-10 ден..

ми не знам кой ти го е казал това, но половите хормони затова имат различни референтни граници, съответно за за фоликулярна, овулаторна и лутелна фази.,  защото нивата им се променят в хода на цикъла.  в твоя случай си ги изследвала между две фази и коя референтна стойност трябва да се гледа не е много ясно., особено ако си с ранна овулация .., но след като лекар ти ги е назначил по това време може би е имал нещо предвид ..  

съотношението между LH и FSH през фоликулярната фаза, се използва за установяване на СПКЯ., а това съотношение към овулацията вече е съвсем различно ..

# 700
  • Мнения: 87
Ох така се притесних пак Sad
Чакам от 100 години за тия изследвания - през май въпроснитре дни бяха официални почивни дни и не мойах да направя изследванията. Щях да отида на 5-6 ден, но от лабораторията ми казаха, че могат да ми ги пуснат по здравната карта ако на направлвнието има подпис и печат на лекар. И съответно ходих за ново с подпис и печат. Ама беше забравила да препише всичко от старото и за това пак се връщах. И така стана вторник - вчера, при положение, че ми беше дошло предишния понеделник вечерта Sad
Ще ги занеса на лекарите и ще кажа от кога са. Ако искат нови - другия месец пак...

# 701
  • Мнения: 195
според мен DHEA-S, Testosteron, Prolactin няма нужда ди ги повтаряш., но ако имаш съмнения за СПКЯ трябва да повториш LH и FSH между 3-5 ден. Estradiol се изследва и преди овулация -по стойностите му се съди за качеството на яйцеклетката .., но най-добре виж първо  какво ще ти каже лекаря ..   Hug

# 702
  • Мнения: 863
Бих искала да попитам какво означават завишените стойности на Anti - TG.Другата седмица ще ходя на ендокринолог,там ще задам въпросите,които ме притесняват,но бих искала да попитам и тук.TSH  е  в норма, Anti- TPO също е в норма,единствено  Anti - TG за завишени.Ето това са резултатите:
TSH- 2.11 mlU/ml(0.35-5.50 Референтни стойности)
Anti-TG 210.1(0-115)
Anti-TPO 27.49(0-34)
Благодаря на всички,които се включат 

# 703
  • Мнения: 87
rompecabezas , високите стойности на Anti-TG и Anti-TPO са показател за авроимунно заболяване. Аз съм с Хашимото, погледни какви високи ТАТ и МАТ имам. При теб стойностите на са фрапиращи, но се консултирай с ендокринолог. Тук всички споделят от собствен опит, не знам някой да е лекар. Ако има такъв да си каже де...  newsm78

# 704
  • Мнения: 863
Аз задължително ще се консултирам с ендокринолог, но ми се искаше да получа съвет и от препатили,благодаря за отговора  bouquet Това, което ме заинтригува ,е че само едните антитела са завишени, те по принцип не вървят ли в пакет-ако ТАТ е завишен,то и МАТ трябва да е завишен ThinkingИ(ли не е задължително Thinking

Общи условия

Активация на акаунт