Колко време може да се пие Лецитин?

  • 10 251
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте!
От два месеца и половина пия ежедневно лецитин 1200 мг заради десетки запушвания и два мастита. В момента съм на 2 капсули дневно, започна ли да пия по една и на следващия ден твърда гърда.... За пояснение - не ям маргарин и много рядко консумирам пакетирани храни в последно време! Бебето суче мнооого често, дори и нощем вече нямам пауза по-голяма от 3 часа...
Въпросът ми е - до кога мога да пия лецитин в тази доза, 2 капсули, безобидно ли е? От една седмица се опитвам да захранвам малкото, но той не е особено възхитен и кърмата си остава жизнено необходима!!!
Благодаря предварително на отговорилите Simple Smile

И честит имен ден на всички празнуващи днес !!!!!

# 1
  • Мнения: 2 376
Не знам колко време може да се пие лецитин, не вярвам да има ограничение, но бих те посъветвала да не бързаш със захранването докато не отшуми проблема.
Ти изцеждаш ли след кърмене? Според мен трябва да намалиш лактацията постепенно, за да не се получават запушвания, когато намалиш лецитина.  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Ели, не се притеснявай за продължителността на прием. Лецитин във високи дози и продължително се приема не само от кърмачки:), но и по други прични (неврологични например), а с времето, когато намалеят кърменията и вероятността от запушвания ще намалее (заради намаляващата кърма). Не пречи от време на време да опитваш да го намалиш на 1 капсула.
Между другото - пиеш ли достатъчно вода? Това също е важно.

Поздрави:).

# 3
  • Мнения: 1 174
Ето какво ми излезе с търсачката /копирам само част/:

В днешно време лецитинът е изключително популярно природно вещество. Той се намира в нашия организъм и има много различни положителни ефекти. Лецитинът е от групата на фосфолипидите, които са съставни елементи на всички живи клетки. Освен това, лецитинът е част от клетъчната мембрана и от някои белтъци, отговорни за транспорта на мазнини. Играе важна роля във функционирането на нервната система и да поддържа нормалното ниво на холестерола. Лецитинът допринася за правилното функциониране на жизнените процеси и подпомага нашето здраве.

Лецитинът е натурално вещество, което се намира в организма ни. Той е част от клетъчната мембрана и от някои белтъци, отговорни за транспорта на мазнини. Естествените му източници са жълтъкът, черният дроб, пълнозърнестото жито, различните видове бобови растения, особено соята.
Все още малко хора познават необикновените му предимства. Главните съставки на соевия лецитин са холин и инозитол. Холинът взема важно участие в изграждането на биологичните мембрани (клетъчната мембрана, менингеалните обвивки). Често се свързва с някои витамини и поддържа холестерола в лесно разтворима форма, предотвратявайки отлагането му в черния дроб и по стените на кръвоносните съдове. Поддържа кръвоносната система в добро здраве. Заедно с инозитолът предпазват черния дроб от мастна дегенерация. Инозитолът се намира в храните от растителен произход (например в соята). Голямо количество инозитол се складира в големи количества в човешкия мозък. Най-важната роля на холина и инозитола е разпространението и пренасянето на нервните импулси, но също така има данни, че те са субстанции “изгарящи мазнините”.
Тъй като активните съставки на лецитина подобряват кръвообращението, редовното му приемане се препоръчва особено при хора, които са физически натоварени (практикуващите спорт или тежка физическа работа), а също така и при ставни проблеми.
Продуктът Triple-Potency Lecithin е тройно подсилен лецитин, който съдържа концентрат от соево масло вместо обикновено масло. Какво означава това на практика? Действието на една такава капсула е равно на три капсули обикновен лецитин, то е по-силно и продължително. Който преди е вземал 1 капсула лецитин 3 пъти на ден, сега е достатъчно да приема само една капсула.
Досега няма данни за риск от предозиране с лецитин.

# 4
  • Мнения: 214
Брит, няма да бързам със захранването (по-точно с минаването на големи количества твърда храна), в предишна тема бях споменала как при дъщеря ми заместването на хранения към 10-месечна възраст се оказа фатално и кърмата ми спря. Аз определено нямам много кърма, т.е. няма какво да цедя след бебето, даже понякога се чудя как се наяжда... И въобще имам чувството, че скоро кърменията няма да намалят - заради предстоящи зъбки това дете яде нощем повече от денем и може би това ми поддържа лактацията! А пюретата май не му харесват.

Ива, успокои ме за лецитин-а Simple Smile Ще опитвам да го намалям от време на време, но за момента резултатът е винаги един и същ...
Вода и чай пия доста, поне 2 литра за денонощие. Мисля, че трябва да е достатъчно?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също имам подобни проблеми -при мен обаче млякото е повече и правя задръжка на млякото(диагноза на акушер гинеколога), в резултат  на това буци не се образуват , но вдигам температура и зачервяване на гърдата .И се получава един порочен кръг,ако се цедя  на всяко ядене става хиперлактация, ако не се цедя -задържам мляко и започвам с антибиотика  newsm78 newsm78 и незнам как да постъпя. Ще си взема   и аз лецитини ,  с надеждата малко да се оправят нещата

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Ох, и аз съм със същия проблем. Два месеца ходих с блистер на зърното и с големи болки, но температура и зачервено нямах. След като прочетох за лецитина веднага си купих и започнах - първо с ударната доза от 4 бр. на ден от по 1200 мг и намалявах постепенно до една капсула. Всичко се оправи - блистера и болките отминаха и кърменето ми стана песен, но ... след като започнах да пия по една капсула не минаха и две седмици и гърдата ми стана отново на бучки и този блистер се появи отново - и сега наново с ударни дози лецитин и т. н. Но в него ми е надеждата  Simple Smile Не ми се пият антибиотици, както предписват всички доктори.

# 7
  • Мнения: 2 376
Те антибиотиците проблема няма да оправят. Предписват ги от страх от бактериална инфекция, когато температурата е висока прекалено дълго време.

# 8
  • Мнения: 2 616
За Лецитина са ти писали вече доста.
Да добавя за захранването. Да, захранването в стъпка към  отбиването, но все пак се препоръчва то да става бавно и постепенно.  Храната, която бебето  приема между 6 и 12 месец служи по-скоро за опознаване на вкусовете и текстурите на храните, а не толкова за нахранване и изместване на майчиното мляко. Така, че не се притеснявай. Повечето бебета започват да приемат вода и да хапват "по-големи" количества едва след навършване на годинка   bouquet

# 9
  • Мнения: 214
Роси Боси, благодаря за хубавите обяснения! Излиза, че е полезно да се пие лецитин от всеки. Simple Smile

IvelinaAtanasova ,
вчера бяхме на консултация, малкото е качило за един месец само 40 грама. Педи каза, че не е притеснително, защото той изглежда прекрасно и е много жизнен. Но аз малко се впрегнах на тема хранене, защото от известно време изпитвам съмнения, че не му стига млякото. В момента нищо не правя по въпроса, в смисъл за кърмата не мога да направя нищо повече, а твърда храна ще пробвам не точно по плана ми с надеждата, че все нещо ще му хареса. Нямам намерения да го насилвам, колкото изяде толкова, но засега нито морков, нито тиква хареса... Вода пие с лъжичка по малко, явно не харесва шише - хем смених бибата с мек накрайник. Но нощните изпълнения ми идват прекалено много вече, а все пак бебетата имат нужда и от нормална и адекватна майка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 174
Може да опиташ с каша, безмлечна, безглутенова, ако не му хареса с вода, прави я с кърма, аз сега също съм в перипетиите на захранването  ooooh! и също като теб си правих сметките без кръчмар  Laughing Опитите ми да убедя детето, че картофа е нещо мно-о-о-го вкусно, се провалиха с гръм и трясък, но с моркова поне имам успех. Налучкай нещо, което му харесва, аз днес покрай морковеното пюре успях да пробутам и мъничко картоф  Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Момичета , ходих в аптеката за лецитин, но аптекарката ме пита   каква марка  искам и ми изброи няколко..Вие какъв сте си взели ?

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Понеже прочетох, че трябва да е от 1200 мг и такъв си купих - Лецитин на  Walmark - 1200 мг. 30 капсули са около 10 лв., а аз си купих 80 за 19 лв.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
dannyny, благодаря ти  Hug  bouquet.И аз ще направя така

Общи условия

Активация на акаунт