забременяване по време на бременност ?????

  • 22 400
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 211
Разбира се, че няма овулация! Цветната бременност може да се дължи на недостиг на хормоните, които са отговорни за запазването на бременността, както и на куп други причини, но не и на овулация!
Еми да, и аз така мислех. Тогава как било, макар и рядко, възможно в някои случаи? Как ще се зачене пак, ако няма яйцеклетка за оплождане.. Confused
Както и да е Simple Smile

# 106
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не е толкова рядко срещано. Разнояйчните близнаци се получават точно така. Те дори могат да бъдат от двама различни бащи. Еднояйчните се срещат по-често, разбира се, но аз познавам няколко двойки брат и сестра близнаци, което може да стане само при разнояйчни. Значи не е толкова рядко срещано.
Чувала съм и за деца, заченати с повече от месец разлика, но понеже не познавам такива, не знам доколко може да е вярно.

Четох за случай, в който момиче забременява по време на купон от двама мъже и има близнаци. Това се случва в Хърватия преди около 6 години.  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 2 132
Много странна работа, малко фантасмагорично звучи.

# 108
  • BG
  • Мнения: 2 217
Ако визираш това, което съм написала - чиста проба истина е! В статията обясняваха как единия баща не искал да се грижи за детето си, а другия го е припознал и се грижил за своето.
Аз бях много шокирана, защото не вярвах, че може да се случи такова нещо.  Shocked

# 109
  • Мнения: 11 607
Весела тема......

Моля, девойките, които пишат за филми, които са гледали на подобна тематика, ако име  възможно да дадат оринтировъчно или заглавие, или линк.......

Бях чувала за подобно нещо, не съм изненадана, но ми е много любопитно.....

# 110
  • Мнения: 329
Не е толкова рядко срещано. Разнояйчните близнаци се получават точно така. Те дори могат да бъдат от двама различни бащи. Еднояйчните се срещат по-често, разбира се, но аз познавам няколко двойки брат и сестра близнаци, което може да стане само при разнояйчни. Значи не е толкова рядко срещано.
Чувала съм и за деца, заченати с повече от месец разлика, но понеже не познавам такива, не знам доколко може да е вярно.
smile3521 точно такъв случай имаше в един от епизодите на Анатомията на Грей или д-р Хаус беше  newsm78 не съм сигурна, но там майката беше забременяла от двама различни мъже едновременно и по различно време, децата бяха с различни термини и извадиха само едното....та и аз тогава се чудех възможно ли е това  smile3556

# 111
  • Мнения: 211
Да, де - Анатомията на Грей. Ама кой сезон, кой епизод.. Laughing Аз лично само там съм гледала такъв случай. И дори не го приех насериозно, все пак това е сериал и има доста неща, които не са точно така. Гледат да пускат разни случаи, които иначе може би съществуват само на учебник. За създаването си тези лекарски сериали, а и филми, се консултират с истински лекари. Това означава, че не представят нещо, което никога не може да се случи. Това пък означава, че такова нещо като зачеване два пъти за един период..... може би съществува. Колко го има иначе е др. въпрос, но на учебник е възможно. Само не разбрак как, след като нямаш овулация newsm78, което и обсъждахме по-горе.

# 112
  • Мнения: 4 915

При много близнаци са открили второто бебе по-късно, при повторни прегледи. Това не означава, че майките са забременели втори път. И при много близнаци едното бебе е по-развито от другото. Има и близнаци, при които едното бебе умира още в началото на бременността и остава само едничко. Има и бременности, при които доста дълго единият близнак се "крие" зад другия, късно се открива и късно се установява полът му примерно.

За забременяване от двама бащи по време на един цикъл е възможно - овулацията обикновено трае няколко дни.

При две матки с месеци разлика ми звучи малко като фантастика. Хормоните са си едни, независимо от броя матки.

Би трябвало наистина да е патология бременна жена да продължи да има овулация. Пък и развитото вече бебе в корема как не "подяжда" новия зародиш? То при еднояйчни близнаци се случва "канибализъм" в ранна бременност, или пък единият е "разположен" по-добре в матката и се развива по-добре.


Знаете, че при миома дори в началото бебето може да е застрашено, ако миомата е разположена в близост до кръвоносни съдове и отнема от постъпващата кръв за бебето. Не мога да си представя как ще оцелее нов зародиш при развиващото се вече бебе, което е окупирало всички постъпления от майката от храна, кислород и кръв.  Wink

Бременност и нова овулация след месец/и - бебе и нов зародиш - всичко това не ми се връзва.

# 113
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Аз пък чух за реален случай. Съобщиха го по новините, някъде преди 6-7 години. Някаква италиянка, бременна в 3 или 4 месец забременява с второто. Изродили първото в седмия месец за да дадат шанс на второто. И двете деца живи и здрави. Обясниха го с "хипер овулация" или нещо подобно.

# 114
  • Мнения: 329
Чакайте сега...четох, четох и нищо не разбрах  Mr. Green
Не са ли две различни неща...в смисъл..в единия случай се говори за двуплодна бременност, прия която се раждат разноячни близнаци, а при втория раждане в интервал от няколко седмици на 2 бебета  newsm78 С първия случай съм съгласна, ама с втория...нещо не ми го побира главата Shocked
Може би чрез секцио  newsm78
Да, де - Анатомията на Грей. Ама кой сезон, кой епизод.. Laughing Аз лично само там съм гледала такъв случай. И дори не го приех насериозно, все пак това е сериал и има доста неща, които не са точно така. Гледат да пускат разни случаи, които иначе може би съществуват само на учебник. За създаването си тези лекарски сериали, а и филми, се консултират с истински лекари. Това означава, че не представят нещо, което никога не може да се случи. Това пък означава, че такова нещо като зачеване два пъти за един период..... може би съществува. Колко го има иначе е др. въпрос, но на учебник е възможно. Само не разбрак как, след като нямаш овулация newsm78, което и обсъждахме по-горе.
Ами точно то и аз не го взех ан сериозно тогава и сега като видях темата се сетих, но трябва да се поровя да видя кой сезон точно беше Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 4 915
Аз пък чух за реален случай. Съобщиха го по новините, някъде преди 6-7 години. Някаква италиянка, бременна в 3 или 4 месец забременява с второто. Изродили първото в седмия месец за да дадат шанс на второто. И двете деца живи и здрави. Обясниха го с "хипер овулация" или нещо подобно.

А ражда ли се или секцио, нещо не разбирам и аз...Като започнат контракции при нормално раждане, как не се ражда и второто бебе?

А при секцио като разрежат матката, не намаляват ли шансовете за оцеляване на второто бебе? Какво се случва с неговата плацента? Не се ли засяга...Много чудно.

# 116
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Със секцио извадили първото. Предполагам че е нямала контракции. И предполагам че е имало риска за второто бебе по време на секциото. Чак такива подробности не съобщиха.

# 117
  • Мнения: 4 915
Жалко, точно подробностите са любопитни.  Wink

# 118
  • Мнения: 112
леле, как ми ангажирате и любопитството, и  въображението...  bouquet

# 119
  • BG
  • Мнения: 2 217
Весела тема......

Моля, девойките, които пишат за филми, които са гледали на подобна тематика, ако име  възможно да дадат оринтировъчно или заглавие, или линк.......

Бях чувала за подобно нещо, не съм изненадана, но ми е много любопитно.....

За съжаление не успях да намеря статия за случая за който говоря, но намерих статия с обяснение на Хърватски.
Превеждам и добавам линк:

Двояйчните близнаци могат да бъдат създадени по два начина. Първия се казва суперфекундация и се случва често - когато едновременно узряват две яйцеклетки и се движат заедно по маточните тръби. Втория се казва суперфетация - когато две яйцеклетки узряват в рамките (дори) на 24 дена. Това е много рядък случай, но тогава технически погледнато вероятността яйцеклетките да бъдат оплодени от различни мъже е по-голяма.

Бременна от двама едновременно

Общи условия

Активация на акаунт