забременяване по време на бременност ?????

  • 22 276
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 097
Както вече са ти казали - възможно е! Гледах документален филм и в него се споменаваше вече споменатия случай за жена, родила близнаци - бяло и черно бебе  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 12 138
За пръв път чух за това от биографичната книга на Вера Мутафчиева. Тя е забременяла с второ дете, когато е била в трети месец на бременността и въпреки лошите прогнози е родила две живи и здрави момиченца. За забременяване дни след първото съм чувала по- често. Сега се надявам бременните, които четат да не решат, че това ще се случи и на тях- повечето хора не са чували за това, защото е сравнително рядко явление. Wink

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
 Преди време гледах документален филм за близнаците и там единият беше заченат по-рано от другия, така че е възможно.

# 18
  • Мнения: 645
Не ми се вярва много,но ако е възможно трябва да е в ранна бременност

# 19
  • Мнения: 626
И аз съм чувала за подобни случаи , но май не е доказано как точно става  newsm78

# 20
  • Мнения: 9 814
Има научно доказани такива случаи, но стават прекалено рядко.

# 21
  • Мнения: 826
Макар и много рядко, според мен е възможно.
 Това го бях чела някъде и беше обяснено доста логично и научно.
Термина е суперфетация. Ето и какво изрових сега:
"...Защитниците на хипотезата свръхзачеване(superfoetatio) смятат, че е възможно оплождане на яйцеклетка в различни овулационни периоди- настъпване на нова бременност при наличие на вече съществуваща бременност."
и също:

http://mysticolors.com/?p=343
http://www.zdrave.bg/?c=y&a=t&d=1227

# 22
  • Мнения: 2 495
Чакайте сега...четох, четох и нищо не разбрах  Mr. Green
Не са ли две различни неща...в смисъл..в единия случай се говори за двуплодна бременност, прия която се раждат разноячни близнаци, а при втория раждане в интервал от няколко седмици на 2 бебета  newsm78 С първия случай съм съгласна, ама с втория...нещо не ми го побира главата Shocked

# 23
  • Мнения: 5 539
Пък аз се чудех защо докторът ми забрани секса през първите 3 месеца от бременността Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 12 138
Чакайте сега...четох, четох и нищо не разбрах  Mr. Green
Не са ли две различни неща...в смисъл..в единия случай се говори за двуплодна бременност, прия която се раждат разноячни близнаци, а при втория раждане в интервал от няколко седмици на 2 бебета  newsm78 С първия случай съм съгласна, ама с втория...нещо не ми го побира главата Shocked

Този пример го бях пропуснала, но ми се струва, наистина абсурдно Shocked. Нека някой лекар да обясни дали технически е възможно.
 В случая Вера Мутафчиева двете бебета са се родили  по едно и също време, но едното е било недоносено, защото е заченато два- три месеца по- късно. Самата тя разказва, че лекарите са и обяснили, че това е тежка патология е най- вероятно да завърши ужасно, но всичко е завършило с живи бебета, и жива майка. Книгата се казва "Бивалици" и не виждам причина сериозен човек като авторката да си измисля подобна история, при положение, че животът и е бил достатъчно наситен и интересен за разказване.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Чакайте сега...четох, четох и нищо не разбрах  Mr. Green
Не са ли две различни неща...в смисъл..в единия случай се говори за двуплодна бременност, прия която се раждат разноячни близнаци, а при втория раждане в интервал от няколко седмици на 2 бебета  newsm78 С първия случай съм съгласна, ама с втория...нещо не ми го побира главата Shocked

Този пример го бях пропуснала, но ми се струва, наистина абсурдно Shocked. Нека някой лекар да обясни дали технически е възможно.
 В случая Вера Мутафчиева двете бебета са се родили  по едно и също време, но едното е било недоносено, защото е заченато два- три месеца по- късно. Самата тя разказва, че лекарите са и обяснили, че това е тежка патология е най- вероятно да завърши ужасно, но всичко е завършило с живи бебета, и жива майка. Книгата се казва "Бивалици" и не виждам причина сериозен човек като авторката да си измисля подобна история, при положение, че животът и е бил достатъчно наситен и интересен за разказване.

Абсолютно технически възможно е. Просто жената е имала две матки
Румънка е и е родила близнаци през 2 месеца.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 365
В "Анатомията на Грей" даваха такъв случай- жена с 2 матки, бебет заченати през 6 седмици, бащи- 2 броя, първо изваждат едното, за да се доразвие другото,  лудница  Laughing Та на мен това ми се струва единственият възможен начин да стане такова нещо, но представете си колко "често" се случва жена да има 2 матки....да не дава Господ  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 138
Благодаря за обясненията! Hug Не подозирах, че една жена може да има две матки. Shocked

# 28
  • Мнения: 9 776
Благодаря за обясненията! Hug Не подозирах, че една жена може да има две матки. Shocked

7 сутринта е, а аз се смея с глас и дъщеря ми ме гледа ей така Shocked hahaha Joy.
Боби, това е капака след последните страшно сладки бисери Laughing. Нищо лично към никой Hug - наистина се развеселих щото от 4 часа съм на крак.
Сега по темата - според мен на теория всичко е възможно. Но на практика - Thinking...По-скоро клоня към не. Това, че са дадени някакви евентуални примери - ами никой от тях не е достатъчно категоричен, че да му повярвам.

# 29
  • Мнения: 84
 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked :thinking:nee

Общи условия

Активация на акаунт