Разходи за храна?

  • 4 531
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
Грубо, сигурно 400-500лв на месец. Мога да приготвя вечеря и за 3 и за 30 лв, според случая и възможностите в момента.
О ,определено всеки си се разпростира според чергата ,която при дадени обстоятелства често се оказва изненадващо разтеглива Laughing

# 16
  • Мнения: 534
За храната не пестим.Никога не сме правили смететка.Но  пазарувайки за вкъщи на ден не по-малко от 30-40 лв. само за вечеря.През деня мъжът ми хапва на вън,не знам по колко и по какво не му държа такава сметка.Когато продуктите са на свършване не плащаме по-малко от 100 лв.Пазаруваме от магазини,тук няма супери.Често ходихме в метро ,но напоследък няма време,а там плащаме най-малко по 300-400 лв.(като пазаруваме предимно храна )

# 17
  • Мнения: 2 388
мисля че вс зависи от  приходите и броя гърла(човешки и домашни любимци) Wink
всеки отделя колкото му е по джоба.... и сумите са мн различни....
много зависи дали се яде  повече готвено или повече сухоежбина....
дали се храниш в къщи или на вън....
според мен колкото повече  печели човек, толкова повече харчи...за всичко.....
щото например сигурно вс ядат сирене....ама едни си купуват от 3 лв килото, други от 13 Wink и т.н. от сорта....

Да. Много точно написано.
Между другото преди няколко месеца имаше подобна тема, която навъртя ХХ страници.
Накрая вече беше страшно в нея.

# 18
  • Мнения: 2 132
Никога не сме си правили сметката за храната!Но, ако се смятат и вечерите навън, бая пара ще са Laughing
Което ме подсеща, че сега е времето да си записвами накрая на месеца ще видим под чертата какво ще е Joy

# 19
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Като разделиш сумата на броя на дните в един месец,трябва да яде за по 100 лв на ден  ShockedИ аз се какво ще да е това newsm78.Да не спамя че това ми е болната тема и се увличам

Има една съседна тема за дребнавите хора.
Какво толкова интересно пък има да се гледа в паницата на другия? И то в буквалния смисъл на думата...
Колкото иска и може да си позволи- толкова да харчи.

Иначе по темата- харчим за храна толкова, колкото си искаме.

# 20
  • Мнения: 721
не сме си правили никога сметка колко харчим за храна.предполагам много пари отиват въпреки че в къщи редовно се готви.сама за вечеря сме събрани на масата през останалото време всеки е нанякъде.четиричленно семейство с две подрастващи деца на 14 и 15. основно зареждане на продукти правим от Метро и Била всяка седмица, от магазина до нас предимно хляб, мляко и цигари

# 21
  • Мнения: 2 030
3-членно семейство - точно не знам, но около 500 лв.

# 22
  • София
  • Мнения: 604
около 400

# 23
  • Мнения: 166
Всеки според чергата си ,съпругът ми взема 450 лева заплата ,250 ни е заема другите за ток,вода ркабелна и храна ,за дрехи и други глезотии няма да говорим.Радвайте се на това ,което имате.

# 24
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не съм си правила точна сметка , но около 1000 лв.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Никога не сме си правили сметката за храната!Но, ако се смятат и вечерите навън, бая пара ще са Laughing
Което ме подсеща, че сега е времето да си записвами накрая на месеца ще видим под чертата какво ще е Joy

Аа, вечерите навън ги броя към глезотиите, не към храната. 50лв ни излиза прилична вечеря в кварталната кръчма, която не е супер евтина, но не е и скъпа. Вкъщи с толкова ще нахраня поне 7-8 души! И за виното ще стигнат. Wink

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...На моята снаха не и стигат около 3000 лв. ...Снаха ми е сама с 2 деца...
Да не си изтървала някоя нула в бързината? Shocked То бива ядене, ама.....


А по темата - зависи от гърлата и от приходите. Ако нямаш, как да харчиш?

# 27
  • Мнения: 4 405
Може би по-коректно е да се спомене и за колко човека.Дори възрастта на децата има значение.
Моето дете на 2 г има значително по-ниски разходи за храна от колкото на 1 г.Може би наполовина.
Ние сме трима,мъжа ми обядва на вън/не си носи от тук/.
Събота и неделя обикновено всички сме някъде на вън поне за обяд.През другото време 600-800 без ограничения.Обаче тия дни попаднах на една тема,която ме притесни.Оказа се че май ядем много като количество  Shocked.Не сме с наднормено тегло,но май 4 кюфтета със салатка ,пържени картофки и биричка се водело за много  newsm78.
При това положение наистина съм твърде нерентабилна Rolling Eyes .

# 28
Ъъъ може би трябваше да конкретизирам в началото но не се усетих, грешката е моя Simple Smile под разходи за храна имах предвид разходи за храна за семейството, обяда на всеки влиза към джобните хехехе поне според мен де.

# 29
  • София
  • Мнения: 35
не съм правила точна сметка,но все ми се струва, че доста пари отиват за храна.Но от нищо не сме се лишавали и ние,каквото ни се яде-това.

Общи условия

Активация на акаунт