"По модата?"

  • 4 285
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 076
Щом някоя се чувства гола и нещастна,ако не е по фолк модата,по-добре да я следва и да не си мъчи душичката.Важното е да се чувства добре в кожата си.Има жени,които без професионално облекло за под червените фенери,не се чувстват жени.Не ми пречат.
На мненията на dodyniki и Glimmen съм,но поначало южните страни имат по-изявено отношение към модата.Което не е най-страшното,стига да не изпадаме в крайности.Малко ли жени изстрадват последствията на голия кръст от латиномодата при -15 градуса и как няма нито една реклама на бельо от естествени материи-т.е. бъдете секси с продукти от китайските пластмасови отпадъци,здравето няма значение.
Мода и стил не се препокриват напълно,може да имаш ефектен собствен стил не само с дрехи,купени през последния месец.Каквото и да казва Бекъм,имам си любими качествени пуловери,панталони,чанти на по няколко години и ги нося с кеф.На мене ми е трудно да пазаря от родните магазини,защото нишата между тийнпарцалките и бабешките дрехи е много тясна.

# 31
  • Мнения: 19
LilaC, maranthea,JFR ,dodyniki  - Peace

# 32
  • Мнения: 4 120
Не, не съм "по модата". Не и в смисъла на думата, който се влага от авторката-масово носените цветове, модели. Най- неприятен момент ми беше преди колко може би 5 години, когато всичко беше в пепел от рози и обикалях безуспешно да си намеря нещо в различен цвят.

# 33
  • Мнения: 2 448
Не само, че не съм по модата, ами дори не знам какво е модерно в световен мащаб.  Laughing
Обикалям по магазините, от това, което има си избирам неща подходящи за мен и така.

# 34
  • Мнения: 222
Ретрото винаги е модерно....

# 35
  • Мнения: 2 448
Е ретро, ретро, ама колко? Кринолин?   Rolling Eyes  Laughing

# 36
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Една моя приятелка е висока около 1.80 и,когато бяха на мода дебелите подметки /танковете/,тя се катурещ на тях,зер били модерни и се обличаше с къси поли,щото и те били модерни,а тежеше 98 кила.... WinkПо улиците се обръщаха да я гледат и се хихикаха,а тя си мислеше,че и завиждат,задето  изглежда добре! 
Твоята позната е имала огромно самочувствие  Grinning

Аз постоянно следя fashion TB Chane's,а и не само него ,тук има страшно много теми за това кое е модерно....
Но за съжаление от както понапълнях вече не се обличам "по модата" или по-скоро се съобразявам дали определената
дреха в магазина,би ми стояла добре...

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 10:01 от sъkrovishte

# 37
  • Мнения: 18
Здравейте,
аз също не съм по модата, и не харесвам всичко модно. Обичам дрехите по мен да са съобразени със ситуацията и случая и с моята фигура. Има цветове който не ми стоят, същото е за кройките. Винаги е имало жени, които носят актуални неща, и такива които се обличат като клоуни. Не ги харесвам, странни са ми. Но те явно нямат огледала или са им криви. Скоро в един бутик пробвах разни драпирани, феерични неща и установиех, че огледалото им увеличава. Освен, че от материите изглеждах като слон, от огледалото два пъти не знам как бих си купила такова нещо. Моя приятелка се опитваше да ме убеждава колко са хубави моделите - глупости.

Напоследък дънки, удобни обувки и топове и тениски са нещата който нося и като че тяхната мода не минава. Следя списанията но като тръгна по магазините трудно откривам подобни неща. Затова купувам това което ми хареса и е удобно.

В момента забелязвам, наводняване на магазините с Roberto Kavali и D&G, съответно доста жени с такива дънки и блузки, чудя се къде ли в БГ ги шият???

# 38
  • Мнения: 2 448


В момента забелязвам, наводняване на магазините с Roberto Kavali и D&G, съответно доста жени с такива дънки и блузки, чудя се къде ли в БГ ги шият???

В Китай, може би.  Laughing

# 39
  • Мнения: 46


В момента забелязвам, наводняване на магазините с Roberto Kavali и D&G, съответно доста жени с такива дънки и блузки, чудя се къде ли в БГ ги шият???

В Китай, може би.  Laughing
и най-много в Турция

# 40
  • Мнения: 47
Модата е досадна, само паднали талии, да ти замръзва кръста и оголени пъпове, да се развалят яйчниците. На всичкото отгоре по пазара тънят камо турски и китайски изделия. Хаха, ако си мислят, че ще влагам пари в турската икономика, тия много се лъжат. Laughing
Така че - не, никога няма да се обличам по модата. Ще облека нещо само ако ми е удобно.

# 41
  • Мнения: 1 788
Обличам се както ми харесва и най-важното - както се чувствам удобно.
Не се водя непременно по модата. Не харесвам масовото вманиачаване.

Не мога да харесам жени на по 50 години с лачени, остри ботуши, къси поли и силен грим, каквото и тяло да имат... За мен това не е признак за красива жена, а за безвкусица.
Не харесвам и масовия стил на тийнейджърите да се обличат като за бал, посред бял ден...с токчетата, с грима, с късите поли и големите деколтета.

# 42
  • Мнения: 22
    Дали съм по модата - не знам. Винаги подбирам дрехте си според кройката, материята и модела. Имам нестандартна фигура и доста често " модерните" дрехи не ми стоят добре. Когато пробвам нещо и се харесам, го купувам, независимо дали е тренди. Важното е да се чувствам добре.
    Впрочем тези феерични дълги роклета, които май са на мода това лято, много ми допадат и ми отиват. Явно ще съм шик на морето!  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 6 618
Съобразявам и с модата и с фигурата си с повода и удобството си .
Смешни изглеждат и доста жени ,които въобще не се интересуват от модата.
Аз пък съм анти "мода",ако това по улиците може да се нарече мода...Мама казва,че на 20 години вече е време да изглеждам женствено,но представата за жена и е 10 санта ток,пола-коланче и дълго деколте,ами как да се облека така като няма да ми отива и няма да се чувствам комфортно..
Ами не е такава модата .

# 44
  • Мнения: 6 618
С погледа на вече отдавна забягнала зад граница, бих споделила моето мнение, че винаги когато се прибирам в БГ виждам много "странна" мода, всеки втори, /както някой друг писа/ е облякан по един и същи начин, всяка се е качила на високите обувки и едвам стъпва по недооправените тротоари, а майките тичат с кокилите след бебетата си в парка, нагримирани като за вечерен бал....

тук - всеки облича както са чувства добре, набляга се на удобството и на здравословния начин на живот....на светлите семпли дрехи...на естественните материи...ит.п.

Това определено не е вярно .Къде ги виждате тези майки с вечерен грим къси поли и качени на кокили не знам .

Общи условия

Активация на акаунт