интимната хигиена

  • 3 974
  • 64
  •   1
Отговори
въпросът ми е какво правите и какви процедури полагате,освен обичайните?
ППолзвате ли интимни сапуни и гелове?
От кое сте доволни и от кое не?Какво ще кажете за интимните продукти на Орифлейм?Аз специално имам интимния гел,но така и не знам за какво е интимния крем..... newsm78

# 1
  • Мнения: 6 155
Ползвам интимния гел на Аvon  Peace На Орифлейм не ми харесва Confused

# 2
За  кремът нямам представа, но ползвам интимен гел на Нивеа, мек е и не мирише силно. Доволна съм.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 472
Аз ползвам интимен гел на Нивеа и съм много доволна Grinning Преди това ползвах на Леокрема, но този на Ниве ме кефи повече Grinning Освен това, когато не съм си в къщи, ползвам интимни кърпички. Пробвах няколко марки, но за сега най- много ме кефят едни, които се казват Интимо и са в червена опаковка по 20. Много са мекички, миришат приятно и не дразнят кожата (аз съм с доста чувствителна кожа)

# 4
а,да....забравих да спомена и кърпичките Peace...и аз полвам

# 5
  • Мнения: 7 186
Ползвам интимния гел на Аvon  Peace На Орифлейм не ми харесва Confused

И аз съм на Ейвън, много е хубав. Орифлеймския не съм го пробвала.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
От снощи ползвам интимния гел с марката "Бионсен" - като начало съм доволна. Досега съм ползвала течните сапуни на "Малиция", "Леокрема", "Личия", "Красная линия" - от никой от тях не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 505
ТЪРСАЧКА  Mr. GreenТЪРСАЧКА Mr. Greenи пак ТЪРСАЧКА

Имам чувството, че всеки месец има нова тема за интимните лосиони, поне да имаше нещо ново на пазара, а то ...

# 8
  • Мнения: 1 259
Красная линия много е приятен Wink

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз съм против всякакви такива гелове, сапуни и незнам си кво. Чиста вода. В началото е кофти, докато свикнеш. После забравяш за всякакви химии. Като допълнително поддържане ползвам само вагиналния душ 1-2 пъти след цикъл - това е / с чиста вода, даже преварена/

# 10
  • Мнения: 2 241
Имам чувството, че всеки месец има нова тема за интимните лосиони, поне да имаше нещо ново на пазара, а то ...

Цитат


Има ново, защо да няма - вчера видях в едно списание, че и тук се внася вече Lactacyd,
досега само от чужбина съм си го купувала, а е най-доброто, което съм ползвала Simple Smile

Особено се препоръчва за бременни preggo

# 11
  • Мнения: 7 640
и аз да се включа- не намерам разлика дали ще се подмия със сапун или интимен сапун, честно.
"Искам да ми е чисто"

# 12
  • Мнения: 505
И аз имам тестер на този лактацид,  като гледам е на Глаксо, така че най бих се доверила на него, ако ползвам.

Честно казано, аз по скоро се издразних на неясното заглавие на темата, толкова ли е трудно в заглавието да се пише конкретно за какво става дума. Аз лично не ползвам интимни гелове, не се интересувам и нямам мнение, само си загубих времето да отварям тази тема.


Днес съм нещо крива, простете, и ме извинете за off -а

  

# 13
  • Мнения: 1 111
Аз съм против всякакви такива гелове, сапуни и незнам си кво. Чиста вода. В началото е кофти, докато свикнеш. После забравяш за всякакви химии. Като допълнително поддържане ползвам само вагиналния душ 1-2 пъти след цикъл - това е / с чиста вода, даже преварена/
Аз пък знам,че тези вагинални душове не се препоръчват защото отмивали и полезните бактерий,които са във влагалището...
Знам,че може да се правят миения със сода или отвара от лайка за дезинфекция.

Честно казано, аз по скоро се издразних на неясното заглавие на темата, толкова ли е трудно в заглавието да се пише конкретно за какво става дума. Аз лично не ползвам интимни гелове, не се интересувам и нямам мнение, само си загубих времето да отварям тази тема.
Днес съм нещо крива, простете, и ме извинете за off -а   

Ще те извиним....обаче се чудя - според теб какво трябваше да е заглавието на темата? На мен ми звучи добре,иначе какво да напише момичето - с какво се подмивате ли? Rolling Eyes

и аз да се включа- не намерам разлика дали ще се подмия със сапун или интимен сапун, честно.
"Искам да ми е чисто"
Сапуните не се препоръчват,предизвикват дразнене и сърбежи.

# 14
  • Мнения: 857
Интимен гел на AVON.Супер е! bowuu

# 15
  • Мнения: 505
Аз бих казала "С какво поддържате интимната си хигиена", ти щом държиш да използваш думата подмивам, няма лошо.
Форума е свободен и в никакъв случай не исках да се заяждам, за това и се извиних.

# 16
  • Мнения: 6 155
Дамските душове наистина не се препоръчват, защото нарушават киселинността навлагалището.

# 17
  • Мнения: 7 640

Сапуните не се препоръчват,предизвикват дразнене и сърбежи.
при мен лично не е така.
Много се разглезихме, еййй Grinning Както се казва - баба ми все с интимен сапун се е мила. Жули с домашния калъп и това е. Laughing

# 18
# 19
Е,не знаех,че е имало такава тема...Сори

# 20
  • София
  • Мнения: 1 544
Взех си новия Lactacyt  и съм доволна.

# 21
  • Мнения: 6 472
Аз бях голям фен на интимните душове, но дофтора категорично ми забрани Confused

# 22
  • Мнения: 590
Взех си новия Lactacyt  и съм доволна.

Каква му е цената?

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз съм с 2-те ръце за Lactacyd Femina  newsm10

# 24
  • Мнения: 532
От скоро ползвам интимния гел на AVON , а преди това с каквото има в банята- усеща се разликата Flutter

# 25
  • Мнения: 3 153
Аз използвам най-обикновени бебешки сапунчета-Johnson, Nivea, Clorane. Мисля, че щом са подходящи за бебешката кожа, която според мен е най-нежна, подходящо е и за мен! Нямам оплаквания!

# 26
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз откакто родих ползвам Дерком(много лек и се чуствам комфортно), доктора ми каза, че бил най-доброто за интимната хигиена... заинтересувахте ме с този Lactacyd Femina... в аптеките ли се продава?

# 27
  • Мнения: 1 399
На Seba Med  също е много хубав!

# 28
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз откакто родих ползвам Дерком(много лек и се чуствам комфортно), доктора ми каза, че бил най-доброто за интимната хигиена... заинтересувахте ме с този Lactacyd Femina... в аптеките ли се продава?
Да,в аптеките можеш да го намериш.Имат и други продукти-интимни кърпички и течност някаква,но тя е за промивки и само по лекарско предписание.На брошурката е описано много подробно,мисля че в по-големите аптеки вече го има,така че можеш да провериш.

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На Ейвън. Само че не прозрачния, а този, който е като крем. Леко е ароматизиран и е много добър. Доволна съм! Нямам проблеми с него. От 1998 г. ползвам само него!

# 30
  • Мнения: 5 299
Аз съм против всякакви такива гелове, сапуни и незнам си кво. Чиста вода. В началото е кофти, докато свикнеш. После забравяш за всякакви химии. Като допълнително поддържане ползвам само вагиналния душ 1-2 пъти след цикъл - това е / с чиста вода, даже преварена/
bowuu bowuu bowuu

# 31
  • Мнения: 5 500
Чиста вода и бебешки сапун, но много дискретно.

# 32
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
И аз съм с 2-те ръце за Lactacyd Femina newsm10

Аз също му гледах рекламата в Космополитън мисля, че беше. Та, каква му е цената?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 544
Взех си новия Lactacyt    и съм доволна.

Каква му е цената?
5,90 лв. , но нашта атека по принцип е скъпичка... предполагам че може и по-евтино да се намери

# 34
  • Мнения: 2 498
От около 2 год. ползвам само Дерком и съм много доволна....

# 35
  • София
  • Мнения: 3 328
ДА СЕ ОПЛАЧА: От интимния течен сапун на Бионсен, за който писах тук онзи ден, получих реакция /сърбеж страхотен/. А добрите отзиви за него са доста. Така че - всичко е строго индивидуално, бъдете внимателни и не се учудвайте, ако точно на вас нещо прехвалено не понесе добре.

Последна редакция: вт, 23 авг 2005, 16:45 от Karimma

# 36
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
здравейте, прочетох всички мнения и след като свърша "красная линия", много съм доволна от нега, ще пробвам този lactacyd femina, въпреки че за всеки е индивидуално. Откакто имах цистит, ако мога по цял ден ще се боря с бактериите. При вас как е с този проблем имали ли сте и как сте го преборили, Ако вече е имало такава тема  Embarassed Confused

# 37
  • Мнения: 567
На Seba Med също е много хубав!

И аз съм страшно доволна от Себамед. Миреше много хубаво и е медицински. Ето малко повече инфо за него:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=120_156&products_id=1504

# 38
Ползвам Dercomе femme. Препоръча ми го гинеколожката ми. Струва около 15лв по аптеките. Много е мек и слабо ароматизиран. За външно приложение и за вагинални промивки. Боря Candida от години и с този гел се чувствам много добре. Икономичен е - няколко капки са достатъчни.

# 39
  • Мнения: 2 596
Аз ползвам интимния гел на Ейвън, но и Орифлейм съм ползвала и той е хубав.

# 40
  • Мнения: 356
На мен гинекологът ми препоръча чиста вода. В началото е трудно да свикнеш, но сега мие добре.

# 41
  • Мнения: 4 546
на ейвън не съм ползвала, но от продуктите на орифлейм съм много доволна newsm10. кремът го ползвам само, когато имам някакво неразположение.вместо да се мажа със здраве или нивея - ползвам него.страхотен е!
доволна съм и от продуктите на малиция, бионсен, genera. на femine самият шампоан е хубав, но е сложен в много неудобна опаковка и е трудно да си отсипеш малко.

# 42
  • Мнения: 2 950
Чиста вода. / даже преварена/
Това го каза и една гинеколожка, която слушах по ТВ - спомена, че много широко се рекламират геловете, но най-полезно било чистата вода и от време на време изплакване с лайка или смрадлика.

# 43
  • Мнения: 1 107
Откакто родих ползвам само бебешки сапун.

# 44
  • Мнения: 5 539
Само вода. Мисля, че това е най-разумния вариант Simple Smile
Според дебелите книги влагалището притежава способността да се самопречиства, затова не са необходими миещи препарати. Simple Smile

# 45
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Само чиста вода
Ако използва нещо друго веднага получавам бяло течение  #Crazy

# 46
  • Мнения: 215
Ползвам интимния гел на Avon и съм много доволна .

# 47
  • София
  • Мнения: 5 289
Предимно използвам интимния на Ейвън,ползвала съм също на Орифлейм-става и той,а на Личия дето толкова ми я хвалеха интимния е гола вода.Но сега  смятам да се насоча към Лактацид,а също има и някакъв гинекологичен гел пак на Лактацид-той май се дава с рецепта,незнам но ще попитам гинеколожката си за него.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 328
Интимният течен сапун на Личия е страхотен - просто на теб лично не ти е допаднал или си проявила чувствителност. Лактацид можеш да си купиш без рецепта от всяка добре заредена аптека.

# 49
  • Мнения: 35 961
доволна съм от Орифлеймския /стария/, новият не съм го ползвала; септември е доста намален, но сега имам друг и си купих само интимния крем, но нямам отзиви още
други, от които съм доволна - Клео, на д-р Волф и Лактацид

# 50
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не можех да си представя, че ще се мия само с вода-за мен истинско измиване си беше с интимен гел, но след поредица ходене при генеколожката ми се установи, че просто не ми понасят добре. Бялото течение си беше налице веднага след употребата на какъвто и да било интимен гел. Започнах само с водичка и от началото ми беше адски търсене, но се свиква. Rolling Eyes Имам един на БИОНСЕН-ей така от зор заман и от време на време си правя кефа с него.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Когато живях в Испания открих интимен сапун,който добре ми понася и съм много доволна от него-LIDA.Не знам нищо за марката,но продуктът ми допадна и съм си донесла няколко.Иначе майка ми ползва Красная линия и го пробвах-също нямам оплаквания Grinning

# 52
  • Мнения: 1 269
Купих си "Красная линия" след като прочетох тук добри отзиви. Много е приятен и не ме дразни, напротив има ефекта на Дерком и на Орифлеймският интимгел. Купих от червеничкият на "Красная линия" с календула, но имаше и в бяло с алое. Rolling EyesКой е по-добър?

# 53
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
..."Красная линия" с календула, но имаше и в бяло с алое. Rolling EyesКой е по-добър?

Не съм ползвала "Красная линия" но си мисля, че този с календула ще е по-добър , защото календула = невен, а невена е 'голяма работа' - от опит го знам Wink Flutter

# 54
  • Мнения: 93
ползвала съм най-различни на Малиция е хубав и на Нивея а сега вече втори път си купувам от Метро някакъв испански с лайка много е хубав гледам вече има и с други билки и по аптеките го има около 3-3.50 лв. струва

# 55
  • София
  • Мнения: 3 328
Купих си "Красная линия" след като прочетох тук добри отзиви. Много е приятен и не ме дразни, напротив има ефекта на Дерком и на Орифлеймският интимгел. Купих от червеничкият на "Красная линия" с календула, но имаше и в бяло с алое. Rolling EyesКой е по-добър?
Този, който си купила, е добър - с невен. С алое не съм пробвала, но доколкото знам, има специфична алергия към алоето, която, ако се прояви точно на "това" място...мали-и-и Embarassed За подобна алергия към невена не съм чувала.

# 56
  • Мнения: 6 164
И аз съм с този на Avon. Ползвам го от доста време и нямам критики!
Гледам, че са го пуснали и в кремообразна форма и като ми свърши този, ще си го поръчам.

# 57
  • Мнения: 1 153
в момента ползвам на Нивея и съм много доволна,има стахотна миризма Flutter

# 58
  • Мнения: 6 164
А защитничките на чистата вода - доколко е чиста тая вода? Ако за чешмяната говорите. Тук в София е ужас, ама и на други места не е по-различно. Айде за преварена да говорим - бива. Но пък моята гинеколожка твърди, че е добре да се използва гел, който е Ph балансиран, защото ако се наруши киселинността ли какво-беше-там не помня, падала защитата и става рай за бактериите. То си зависи и до личната хигиена, ама пак казвам - на чешмяната вода доверие нямам.  Crossing Arms Китайската ни роза за пръв път от 10 години цъфти като луда, само защото от няколко месеца я поливаме само с минерална! Да можех да се къпя и с минерална  Thinking

# 59
  • Мнения: 7 186
Аз пък не мога да си представя да се мия само с вода. Пазара прелива от какви ли не интимни гелове и сапуни, които са подходящи за интимната област. Досега никога не съм ползвала само вода за измиване, винаги ползвам и допълнителни средства и да чукам на дърво никакви инфекции, нито гъбички съм имала, нито пък някакво дразнене. Дори и за тоалетна винаги нося мокри кърпички в чантата си.

# 60
  • Мнения: 6 164
Даа и аз съм така - сухи кърпички, мокри за ръце и интимни. После защо нищо не мога да намеря в чантата си! Crazy

# 61
  • Мнения: 949
Аз използвам шампуана на АВОН.

# 62
  • Мнения: 6 164
За коса шампоан?  Shocked

# 63
  • Мнения: 7 186

Ми някой ако не се епилира отдолу и си ходи с шубраците може и шампоана за коса да му свърши добра работа. Mr. Green hahaha

Не бе, Еми сигурно има предвид интимния гел на Ейвън. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 6 164
Ами знам ли  Embarassed
Имам приятелка, която огромните си букли ги миеше със сапун, откоето е ясно, че сресването беше поти невъзможно - тя се сплъстява! Колко мъка беше докато я накарам да слага шампоан, балсам и пяна за къдрава коса със силна фиксация...
Та ако някой си слага сапун на косата, може да ползва шампоана и за други места  Wink

Общи условия

Активация на акаунт