УЖАС...счупихме стъклокерамичния плот на котлоните

  • 17 358
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 195
Е може ли ремонта да е по-скъп от нови котлони  #2gunfire

може. А за какво стреляш?  newsm78

защото е абсолютно  безумие поправката да е по-скъпа от нов плот Crossing Arms

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Европейците от ен на брой години директно хвърлят счупените си електроуреди, познай защо  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 505
И аз не мога да ги разбера тези от сервиза на Бош и Сименс. Като ми се раздрънка пералнята, ги виках да я погледнат, да подменят някоя част, преди да се е повредила сериозно, мислех, че така ще си поддържам машината. И на мен така ми казаха - по-добре било да си купя нова. Принудих се да направя точно така, все пак не мога да си доставя сама резервни части, нали? Че и да си ги монтирам. Но не купих Сименс. Няма и да купя, щом са намерили и те леснотията. На баницата мекото, на работата лекото.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Аз имам двойка Самсунг и като ги купувахме, в магазина ни предупредиха да внимаваме, че керамичния плот струва, колкото целите котлони. Но нищо по-специално. А скоро една съседка, ме предупреди, да внимавам и в НИКАКЪВ случай да не разсипвам захар върху горещата плоча, чупели се на момента. Погледнах в книжката, наистина пише, да се внимава ако се правят сладки неща, но в смисъл че разтопеаната захар може да повреди повърхността, а не да я счупи.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 210
И ние сме си чупили стъклокерамичните котлони. Една тенджера под налягане направо избухна, добре че не отнесе главата на свекърва ми, голяма беля можеше да стане  Crazy.
Да, факт е, че само керамиката излизаше почти толкова, колкото нови котлони, а и трябваше да чакаме доста време, докато я доставят. Решихме да купим същия комплект котлони, за да си имаме поне резервни части, защото освен начупеното стъкло, отдолу чарколяците си бяха здрави  Mr. Green.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че втора употреба ще свършат работа. Много жалко за това, което ти се е случило.

# 21
  • Мнения: 121
Като чета, май наистина сте извадили късмет, че поне никой не е пострадал.
Иначе доколко знам иноксовият кант на плотовете наистина помага - макар и само в отделни случаи  Rolling Eyes.
На моя колежка от мебелната фирма не й бяха монтирали аспиратора както трябва и както си готвела, взел че паднал върху плота. За късмет, нейният плот е с кант и се размина само с вглъбнатина в канта. Сега и аспираторът и плотът си работят... Grinning

# 22
  • Мнения: 1 441
На моя колежка от мебелната фирма не й бяха монтирали аспиратора както трябва и както си готвела, взел че паднал върху плота.
Майко мила....  #Crazy

# 23
  • Мнения: 4 380
Леле какви срахотии! Shocked Аз имам шкаф над аспиратора и в него държа бутилки за подправка предимно-зехтин, соев сос, балсамичен оцет и др. Случвало ми се в бързината да изпусна някое шише. Shocked Не съм предполагала че толкова лесно чупливо било. Sick

За тенджерата под налягане нямам думи. Shocked Как така избухнала? Забравена ли е била? #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 6 210
За тенджерата под налягане нямам думи. Shocked Как така избухнала? Забравена ли е била? #Crazy
Не е била забравена! Свекърва ми е най-внимателният човек на света. Беше дошла да гледа детето и решила да ни направи един боб. Докато го е варила, непрекъснато е стояла в кухнята и наглеждала, а по някое време се надвесила над тенджерата, за да я дръпне и.... да не ви описвам ситуацията! Капака изхвърча нагоре, на тавана направо си личеше къде се фраснал!!! Абсорбатора пострада, бобени зрънца имаше /а може и още да има/ из цялата къща  Crazy! Но само като се сетя, че тоя капак наистина е можел да й отнесе главата, така както е била надвесена и изтръпвам!!!

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е може ли ремонта да е по-скъп от нови котлони  #2gunfire
може. А за какво стреляш?  newsm78
защото е абсолютно  безумие поправката да е по-скъпа от нов плот Crossing Arms

крайни изказвания на върл лаик.  ooooh!
Става дума за поръчка, доставка и асемблиране на новата част. Която бог знае дали ще пасне.
Това не е автоматизираното поточно сглобяване. Това е човеко-трудо-час. А ако не ти харесва, никой не те задължава.

Вени***  - да не би люспица от бобче да е затлачило дюзата? Или да не е намалила котлона, след изсъскването на дюзата? Има си причини... не е така от нищото.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени***  - да не би люспица от бобче да е затлачило дюзата? Или да не е намалила котлона, след изсъскването на дюзата? Има си причини... не е така от нищото.

Ами мисля, че е била или някоя люспица, или дефект в тенджерата! Тя жената знае, че котлоните трябва да се намалят и съм 100% сигурна, че го е направила. Малшанс..., здраве да има!

Общи условия

Активация на акаунт