Пералня-нова или ремонт

  • 13 462
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 484
А ти виждала ли си лагер, смазката на който е вода? В лагерите се поставя грес или масло. Когато водата нахлуе там, смазването се нарушава. Дори ръждясват. И тогава?

# 31
  • Мнения: 81
Благодаря за отговора ,за сега няма течове ,но нещо много шумно взе да работи .

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А ти виждала ли си лагер, смазката на който е вода? В лагерите се поставя грес или масло. Когато водата нахлуе там, смазването се нарушава. Дори ръждясват. И тогава?

за над 13г. практика...
Такова нещо, като смяна само на семеринг, без да се сменят и лагерите - няма. ТОВА е по-добрата практика. Не се прави, не е целесъобразно, не се препоръчва.

О, една тайна да ви споделя... Вече на няколко пъти се натъкваме на Горене, БЕЗ ФАБРИЧНО да му е сложена семерина.  ooooh! Туй то. Около 2-3 годишни са.

# 33
  • Мнения: 2 484
Да речем, че семерината е протекла днес, вчера, онзи ден или предишната седмица? Нима смяташ, че лагерите са заминали на секундата? Нали са капсиловани?

# 34
  • Мнения: 1 632

О, една тайна да ви споделя... Вече на няколко пъти се натъкваме на Горене, БЕЗ ФАБРИЧНО да му е сложена семерина.  ooooh! Туй то. Около 2-3 годишни са.
Shocked Благодаря за инфото!
Приятелка се беше ориентирала към пералня от тази марка, та ще и кажа.

Аз имам пералня, на която лагерите са за смяна. Стои в мазата и мислех да я стегна, като резерва за село.
Не разбрах само, заслужава ли си ремонта?

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да речем, че семерината е протекла днес, вчера, онзи ден или предишната седмица? Нима смяташ, че лагерите са заминали на секундата? Нали са капсиловани?

няма потрбител, който да хване теч от днес или вчера. те хората перат като за последно, докато лагера се посипе в казана, ти за вчерашен теч ми говориш.
Та лагерите се сменят (и най-читавите не са повече от 7-8лв. общо), дори да са двудневни, ако има смяна на семерина. Избиване и набиване наново... ммм... Тц.
Айде стига спам.

# 36
  • Мнения: 3 675
По-много силния шум при центрофугиране се познава, центрофугата така започва да вие, че се чува чак у съседите.Освен това пералнята започва да траак повече.

# 37
  • Мнения: 2 926
Добре де...в крайна сметка от какво се разбиват тия лагери?
Семерината ли?
Щото на мен някак ми писна все лагери да сменяме.
Понеже в къщи се пере като за световно - освен нормалното пране като във всеки дом, имам и по един сак дрехи за пране ежедневно след тренировката на мъжа ми и мислих, че явно я претоварвам пералнята и за това все дава фира, ама май не е вярно...?  newsm78
Та защо все се развалят лагерите?

# 38
  • Мнения: 2 388
Аз пък бих и направила ремонт ако нямам пари за нова. Майка ми имаше перялня, която изкара 25 години с един единствен ремонт.   Но всичко е въпрос на късмет май. Сегашните уреди не зная по качество дали са същите като тези от преди.

И вкъщи имахме такава, която изкара 25 години. Даже още работи, но беше АЕГ ( купувана по време на комунизма).
Сега сме с БЕКО вече 5-та година. Доволна съм, като се изключи факта, че е малко шумна, но тъй като е мокрото, няма проблем и с това.

# 39
  • Мнения: 2 531
Ако фирмата е сносна, трябва да даде някаква гаранция за този ремонт. Обикновено тя е около 12м.
А гаранцията зависи ли от употребата ?  :

Значи на много некадърен майстор съм попаднала тогава, щом за 5 м. ми се раздрънка повторно пералнята  Confused

# 40
  • Мнения: 8 999

На мен един "специалист" ми предрече, че до няколко дни ще се скапят лагерите на моята - пере като дива вече пета година след злата прокоба!

съжалявам, че не снимах една пералня, прала "като дива" в ръцете на собственика си, а всъщност лагерите и бяха се посипали в казана. А в него - дупка. След дупката, отнесен датчик с Т и скъсан нагревател. И т.н.  Crazy

Е, пет години, всеки ден по веднъж, а в събота и неделя по два пъти. Явно лагерите й още на се се посипали никъде. И май нямат намерение да се посипват. А аз с нетърпение очаквам този момент, защото ми писна вече 12 г. да ползвам един и същ уред. Иска ми се нещо по-модерно, ама тази като работи, ми е жал да я хвърлям и да купувам друга.

# 41
  • Мнения: 2 484
Добре де...в крайна сметка от какво се разбиват тия лагери?
Семерината ли?
Щото на мен някак ми писна все лагери да сменяме.
Понеже в къщи се пере като за световно - освен нормалното пране като във всеки дом, имам и по един сак дрехи за пране ежедневно след тренировката на мъжа ми и мислих, че явно я претоварвам пералнята и за това все дава фира, ама май не е вярно...?  newsm78
Та защо все се развалят лагерите?

Да не я товарите повече от предписаното? Тази причина е на 1-во място.  Бързото разбиване на лагерите може да се дължи и на прекалено опънат ремък,  може и самите лагери да не са качествени. За друго не се сещам.  Ако старите не са ръждясали, за семерина не може да се говори.

# 42
  • Мнения: 3 675
Забравих да погледна кой точно е модела, но е преди тези шесто чувство-с 500 оборота е.Засега върви, ще видим колко ще изкара.

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако фирмата е сносна, трябва да даде някаква гаранция за този ремонт. Обикновено тя е около 12м.
А гаранцията зависи ли от употребата ?  :
Значи на много некадърен майстор съм попаднала тогава, щом за 5 м. ми се раздрънка повторно пералнята  Confused

ми явно е "лекувал" следствието, а не причината. А и некачествени лагери е сложил.

Карамел` - причини много и комплексни. Няма точна формула...
Моята пералня и тя бял ден не вижда... Но от към лагери си е ОК. Пък е дърта... от '95г. е.
А инак и аз искам нова..., но днешните са голям боклук, та не ми се рискува. Не мога и ден без пералня.

# 44
  • Мнения: 950
Момичета помагайте , newsm78 и аз съм пред голяма дилема дали да ремонтирам 11год.Зануси-която работеше перфектно  или да търся нова ,като ви чета явно и при нея ще се окаже че са за смяна на лагери ,защото такъв шум вдига все едно излита самолет  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт