Деца с очни проблеми 2

  • 28 509
  • 410
  •   1
Отговори
# 45
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нашите са марка 3М Optiklude - има със и без картинки.



даже и трети път ще хванат...

# 46
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Здравейте,

Ние ползваме нещо, на което казваме капаче и то се надява на очилата. Започнахме с него, защото по оптиките в нашия град не намерихме лепенки, а ни предлагаха такъв опторатор. От mari_eta разбрах, че трябва да търся всъщност в аптеките. Поръчахме си даже по нет-а /и то две кутии, за да не се набутам за куриер Embarassed/, НО... малката госпожица вече беше свикнала с капачето и като усети лепенката върху кожата си, през сълзи каза, че не й е "удоВно" и да го махна. Показахме на докторката как стои "капачето" на окото и тя каза, че може с него да продължаваме.

Докторката каза по 6 часа без почивка и аз затова не го слагам два пъти за ден като наваксване.

# 47
  • Мнения: 467
Мариета, ето ги и нашите. Мисля, че понеже лепилото е за чувствителна кожа май не лепи добре  Thinking
http://www.eastbeco.com/fr/produits-oculaires/ortopad.html
Замислям се и да ги сменя, може да има по-ефикасни и по-евтини (кутия от 40 броя струват 25 евро  Shocked).
slavi_didи, все има чувството, че когато се закрива стъклото а не самото око, детето успява да гледа отстрани и ефекта не е същия. Но разбира се, това може да е напълно погрешно мое схващане.

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тони и тото, да, тези знам, че са скъпи.
Не ми е много удобно да питам, но мисля, че за 120 бр. бяха дали около 30 евро /в Испания/ Rolling Eyes.

# 49
  • Мнения: 467
Тони и тото, да, тези знам, че са скъпи.
Не ми е много удобно да питам, но мисля, че за 120 бр. бяха дали около 30 евро /в Испания/ Rolling Eyes.
Ох, сигурна съм, че има и тук по-евтини. Но нали съм примерна пациентка все гледам да спазя предписанието на лекаря (него много го уважавам) От тези 25 евро, здравната каса поема 7, останалото е от нас. Но като сравня с двата чифта очила, които все се чупеха, пак съм на сметка  Whistling

# 50
  • Мнения: 4 053
slavi_didи, все има чувството, че когато се закрива стъклото а не самото око, детето успява да гледа отстрани и ефекта не е същия. Но разбира се, това може да е напълно погрешно мое схващане.

хич не е погрешно схващане.
децата много хитруват и винаги намират начин да погледнат от някъде,
най- добрият начин е варианта с лепенката
и колкото се може повече време с нея  Wink

да се обадя и аз най- накрая  Whistling

# 51
  • Мнения: 3 914
slavi_didи, все има чувството, че когато се закрива стъклото а не самото око, детето успява да гледа отстрани и ефекта не е същия. Но разбира се, това може да е напълно погрешно мое схващане.

хич не е погрешно схващане.
децата много хитруват и винаги намират начин да погледнат от някъде,
най- добрият начин е варианта с лепенката
и колкото се може повече време с нея  Wink

да се обадя и аз най- накрая  Whistling
Брей,жива е gydi

# 52
  • Мнения: 4 053
имам зор голям Banghead

 ма, не спирам да ви дебна   smile3503

# 53
  • Мнения: 3 914
Ми сподели де,може пък да помогнем Wink

# 54
  • Мнения: 4 053
Ми сподели де,може пък да помогнем Wink

кардиолози, Исул, сещашли се  cry

# 55
  • София
  • Мнения: 5 074
Ми сподели де,може пък да помогнем Wink

кардиолози, Исул, сещашли се  cry
Сещаме се, но като сподели човек , понякога става по-лесно  Wink
Сещаш ли се  newsm78

# 56
  • Мнения: 3 914
Ми сподели де,може пък да помогнем Wink

кардиолози, Исул, сещашли се  cry
Аз се сещам и ако имаш нужда от помощ,нали знаеш къде да ме намериш Hug

# 57
  • Мнения: 4 053
ей тия двете по горе,  най- много ги обичам  smile3521

за сега всичко е наред,
а, не изпадам в подробности, за да не ни изритат пак,
а, най хубавото е, че знам, че мога да разчитам на вас   Hands Thumbsup

# 58
  • Мнения: 2 448
Да се запиша да следя темата, че от скоро сме с проблем в очите. Започна да си криви едното око като се притесни или се умори или се опитва да се концентрира върху нещо и се наложи да носи очила. Оказа се че има далекогледство един диоптър. За сега прогнозата на очната е добра, че с възрастта най вероятно ще се израсте, но все пак нищо не се знае.
Бързо свикна с очилата, но ги маха от време на време, особено в горещините като му се запоти на носа или ги зацапа.

# 59
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
pasinet , добре дошла Hug! Скоро да свалите този едничък диоптър Peace!
На колко години е детето?

Общи условия

Активация на акаунт