Хранене на дете навършило годинка

  • 1 936
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
В момента малкият ми син е на 1 г. и 3 месеца. Опитвам се да го привикна почти изцяло на нашата готвена храна, като съм намалила количеството сол в храната и слагам само недразнещи подправки - чубрица, копър, магданоз, мащерка ... Запръжки не правя на манджите. Пържено ядем рядко. Детето вече привикна да дъвче - някъде след годинката започна да не се дави от парченца.
Примерно меню:
Сутрин / закуска - каша, овесени ядки / елдени ядки / с мляко и плод, грис с мляко и плод ; може също филия със сирене и масло или филия с кашкавал, леко запечена
Обяд - гювеч , ориз , манджа картофи, мусака / оставям я по-сочна /, спагети - с или без месо, както съм сготвила
Следобедна закуска - Подобна на сутришната
Вечеря - често супа или зеленчукова манджа

Понякога като не съм сготвила давам и готови пюрета. Пие по около 600-700 гр. кисело мляко на поискаване. От около два месеца е изцяло на кисело мляко - преди това пиеше Нестле Джуниър за годинка. Прясно мляко ползвам за закуските пак от около 2 месеца. Преди това ги приготвях с преходно. Жълтък дадох след 10 месеца. Белтък още не съм.

# 16
  • Мнения: 142
Ние сме на 1,6 г вече и храненето ни е следното:
закуска-юфка,ориз със мляко,грис,кус-кус или нещо подобно,като доста често от тях изяжда 5/6 лъжички и край.
обяд -някаква манджа или готово пюре,супа
следобяд-кремче или данонино,кисело мляко с бисквити,кузоначе и т.н
вечер-подобно на обяда,каквото имаме сготвено вкъщи.
Плодове давам по всяко време,но тя яде основно банани.Яйца яде отдавна,прясно мляко също.Общо взето яде абсолютно всичко,което ядем ние. Peace
Незнам дали е правилно,но горе-долу така се получава при нас. Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
След годинка беше на обща храна.
Каквото готвим за нас - яде и той. Гледем да ограничавам подправките и всичко режим мн ситно (никога не съм пасирала).

# 18
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
ядем всичко от 6-7 месец, сега сме на 1,2 г.
от 8мия сме на ДМК и сме доволни, дъвчи всичко, не пасирам
сутрин около 9 ч - попара, кис. мляко с бисквити, кус-кус, макарони и др. подобни
към 11.30 - 12 - солети, бисквити, слънчо...
като се наспи - основното от ДМК и десерта
към 19-20ч - супата от ДМК с или без сухар
хляб яде когато си поиска( отива до кутията, отваря я и си взема)
към 21.00-21.30 (преди лягане) 200-220 кис. мляко със захар

# 19
  • Мнения: 1 669
Яде това, което ядем и ние. Сол в гозбите слагам съвсем мъничко, отсипвам за нея и после овкусявам нашите ястия. Това обаче е от скоро - малката е на година и три месеца. Peace

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 3 754
6:30-7-АМ 180мл.
9:30-10 попара,препечена филийка с масло или кус-кус
13:00 супа или манджа/домашно приготвени/
17-18ч. крем-нишесте с плодово пюре или с настърган плод,пасиран банан с кисело мл.,каша
21:00 както обяда
Между храненията ядем бисквити,солети,бишкоти,ябълки
Вчера дадох за пръв път домашен кекс за следобедна закуска.

Общи условия

Активация на акаунт