Не бебевалеж, а порой, имаме си Майчета безброй! N41

  • 13 774
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
      Здравейте моми4ета ,4естито на вси4ки нови май4ета,много здраве ,късмет и  щастливото  детство на малките 4ове4ета.  bouquet Hug
      Добре дошли на прибрали се в къщи.  bouquet          Рали ве4е се притеснявах къде из4езна. Hug
      Елфи4ка   леко раждане. Hug

      Фелинка днес ли ще ражда ,ако е така много стиснати палци и на нея.

      # 16
      • София
      • Мнения: 155
      Тук съм девойки, но все съм в движение и не сядам пред компютъра. Вчерашната ми програма беше разходка, движение, качване на стъпала - метене, миене, закачване на пердета, горещи душове, секс, упражнения на лекцията за дишането със стягане на коремните мускули, ядене на люто, 5 ръчкания за гинекологичен преглед,  18 часа физическа активност без да седна и НЕ и НЕ - идеални тонове и никаква родова дейност (и вчера и днес същото положение).
      Лекарите ме съветват да изчаквам до 7ия - 8ия ден на преносване, а след това ми препоръчват предизвикване с окситоцин и простагладин (ако правилно съм чула). Позволяват ми да се откажа от хапчето, въпреки че не разбират защо и трябва сама да реша. На мен 11-то число по ми харесва и се пада май 7ми ден след термин. В чуденка съм колко още да изчаквам,  опасно ли е хапчето и системата и в крайна сметка ако предизвикваме защо поне датата да не си избера не знам вече.
      Хайде гуш от мен, че сте ми големи слънчица  Hug

      # 17
      • Мнения: 826
      Bani, ти нали също се беше насочила към Окръжна? Жалко, че отношението към теб не е било на ниво. Дано наистина и там не "изчакват" за да накарат измъчените мами да платят накрая. newsm78
       Каквото и да е... ти не се притеснявай и се настрой оптимистично.  yesТъпо звучи, когато човек е ядосан, тежък и изтощен, но... Толкова майки раждат доста повече дни след термин от теб и то здрави и не-преносени бебенца (защото термина никога не е точно понятие).  Peace Сигурна съм, че съвсем скоро ще се роди и може би точно, когато стане това, точно тогава ще си е нейната дата.  Heart Eyes
      Приеми нещата с усмивка, за да посрещнеш усмихната и своята бебка. А до тогава... приеми, че това е малко откраднато време за теб и таткото, 1dating направете нещо романтично за вас двамата, преди малката принцеса да е изпълнила дните ти. Поздрав и за Аркси, която също е 2 в1, а пък ето на... възползвала се е от отлагането, за по бира с момичетата.  GrinningИ изобщо, придвижва си се мацката, какточета. Браво на теб Аркси, страхотна си! thumbsup Smile thumbsup

      # 18
      • Мнения: 204
      Аркси нищо не помага мила,пробвам ве4е втора седмица от вси4ко ,но не и не.Ти4ам по цял ден по Евгения ,нося я (това го правих през цялата бременност)но и това не помага .Вси4ки познати ми се 4удят как не съм родила .Един месец с три см.разкритие.Дано при теб има ефект,успех. Hug

      # 19
      • Мнения: 68
      Честито на всички майчета, които вече гушкат своите съкровища! Наистина е невероятно чувството нали? Hug
      И аз се присъединявам към групата на мамите, които се шашкат дали стига кармата да си нахранят децата.
      Да храня ли на поискване, да будя ли на 3 часа, да храня ли м/у 12 и 6 часа, да се цедя ли след всяко хранене...лудница.
      Добре, че е yanast  и siska да ме успокоява и напътства, че иначе ще откача дали се справям с кърменето. Ние сме едва от вчера в къщи и нямам още наблюдения б/у памперсите, но това не ми пречи да се шашкам нали Simple Smile
      Зайче, като имаш малко време пиши впечатления от д-р Зоева (нали при нея щеше да записваш малките)
      Вчера дойде в къщи, видя ни, обясни ми няколко основни неща, (които си знаех и от обща култура) и си замина. Извика ни за консултация и имунизация чак след 1 месец. Боже това нормално ли е? Аз си мислех, че тези деца се теглят и мерят всяка седмица, как така след месец!!! Sick Шокирана съм. Моля те сподели впечатления, че да знам да търсим ли друг педиатър???
      Стиснати палци на всички, които са дни преди финала, а на останалите, спете и събирайте сили, че после.....олеле Simple Smile
      Целувки от нас!

      # 20
      • Sofia
      • Мнения: 4 481
      ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЙСКИ МАМИ, УСПЕХ НА ТЕЗИ, КОИТО ОЩЕ ОЧАКВАТ!

      Искам да благодаря на всички за поздравите ви. Не съм писала от няколко месеца тук, но почти винаги ви чета. Моят син Любомир се роди 3400 гр, макар че се очакваше доста повече. Имах ужасно стресиращо секцио, заради грешка на анестезиолозите, която наложи да ми се направи освен епидурална и пълна упойка с интубация "на живо". Иначе от самата операция се възстанових учудващо бързо. Като се има предвид, че имам нисък праг на болка и лесно се стресирам, направо не знам как успях да стъпя на крака толкова бързо. На четвъртия ден нямах и спомен от операцията, сега имам малък разрез, коремът почти изчезна.

      ЗА мое голямо разочарование, не се справям с кърменето и сме основно на АМ. Иначе изцеждам колкото за две хранения на ден. Толкова рев изревах, но мисля да спра с терзанията, като не става - не става.

      loranholl и аз съм смутена от педиатърката. Заради празниците стана така, че дойде да ни види чак на 4-тия ден от изписването.Имах много въпроси, но каза че няма много време. Обясни, че е топло у нас, да го мажем, че кожата му е суха, да зарежа кърменето, защото очевидно нямам кърма и да отида след като взема акта за раждане. Една тогава ще ми запише час за бебо.  newsm78 Не спомена за мерене и прочие. Мислех да си купя една везна, имаше обява тук в една тема, но пък мъжът ми реши, че прекалявам.

      Пак искам да пожелая успех и спокойно очакване на мамите, които още са 2 в 1.

      # 21
      • Мнения: 849
      Хоп запис!

      Честити нови бебчета!!! И за тях най-добри пожелания за добър апетит, спокоен сън и бързо наддаване! И бързо възстановяване на майчетата!

      desive78, мила, и аз имам проблеми. Тъкмо щях да изрева в близнашката тема и гледам, че Айла се завърнала удома (което не пречи да изрева в близнашката де...  Laughing). Айла, добре сте си дошли с Ели! Моля те, помагай. Ако е удобно да ти звънна пак? при мен млякото потече, но така и не съм усещала някакво болезнено или осезаемо пълнене на гърдите. Понякога само нощем. Когато цедя скоро след кърмене, почти нищо не тече от едната гърда напоследък и държа помпата само на инат с идеята да стимулирам максимално. Ама не и не. От другата гърда има почти постоянен теч, но съм убедена, че не стига до никъде. И при цеденето успявам да събера доста малко - между 25-30 и 60-70 мл в най-добрия случай - от двете гърди при това. Да не говорим, че кърмата ми не е много маслена - беееличка, никакво жълто филмче не прави. и понеже бебетата си вдигнаха дозата доста бързо, продължаваме да сме редовно на АМ, въпреки нежеланието ми. Просто не става иначе - гладни са. Да не говорим, че заспят ли - не се будят на 2-3, а по-скоро на 3-4 часа и забрави за режим. А не качват много бързо и не смея да направя нещо по-радикално. всъщност, днес малко се позаинатих и почти не съм давала добавки - нито изцедена кърма, нито АМ, разчитах да поискват по-начесто, но не би... И сега тръпна от притеснение дали няма да се окаже, че сме свалили грамчета през този ден, вместо да качим. Мерим ги голички преди всяко къпане и ще видим след малко кой какво ял, какво ... Установих, че всичко, което съм чела за кърменето, направо е изветряло...
      Ох, наоплаках се едно хубаво. Приемам и имам нужда от всякакви съвети.

      loranholl, в крайна сметка не сме при д-р Зоева. Решихме да ги запишем при лекарката, която ги следи от раждането им. Казва се д-р Шумилина, от ТК е, преглежда и в частния център, в който ме преглеждаше д-р Григорова по време на бременността ми. В понеделник сме на първи преглед след изписването, иначе се чуваме редовно по телефона.
      Лека на всички!

      Последна редакция: сб, 09 май 2009, 19:30 от zaiobaio

      # 22
      • Мнения: 7
       
      Някакви новини от Аркси, с нея останахме преносващите, ако не се лъжа
      Ааа, моля, моля, и аз вече съм в отбора на преносващите без никакви индикации за скорошно раждане! На мен ми се отлага приемането в Шейново за вторник, за да ме подготвят за индукция на раждането в сряда (само тогава можел да ме поеме д-р Велев). Само дето това го реши след мои кратки обяснения по телефона какво е казал негов колега вчера и имам подозрения, че като ме приемат може и да решат повече да ме чакат, защото бебето още не страда и се храни добре, въпреки застарялата ми плацента, а това пропуснах да му го спомена по телефона... Embarassed Каквото - такова. А ако тръгне самичка преди това - цена няма да има (не че сега има де...)!
      Зайо, миличка, не се съмнявам, че както винаги ще се справиш с трудностите! Ти си толкова смела и бойна мацка, че това изобщо не може да те уплаши, не унивай и съвсем скоро съм сигурна, че ще се похвалиш с редовно и достатъчно кърмене и наддаване и на двете прекрасни принцеси!

      # 23
      • София
      • Мнения: 12 238
        Зайо, хванах само твоя пост и успях и от близнашкия да разгледам снимките на малките. Големи са кукли, да са ти живи и здрави  Simple Smile
        Утре няма проблем да се чуем, но може да ти звънна аз ако искаш, защото още не сме влезли в ритъм вкъщи и незнам все още кога ще е удобно. Важно е за малките да хапват засега, така че не се притеснявай да си ги храниш. Пиши ми само после малко повече подробности например на ЛС за режима им в момента, как се развиват нещат, сучат ли или са само на изцедена кърма плюс АМ. Кога си започнала да цедиш и по колко и как се развиват нещата като цяло. Колко са спаднали малките на кг и по колко са наддали.
         Иначе да похваля малката кукла, това ни е шести ден и все още само спи и суче, сигурна съм че дълго няма да остане подобно положението, но засега като че ли нямам бебе  Simple Smile
          Ще се опитам скоро да кача снимчици и да разкажа как мина раждането и престоят в болницата при нас  Simple Smile
          Знам, че съм имала заместнички по въпросите за кърменето в темичката Heart Eyes Ако някой иска да се опитам да помогна и аз с каквото мога искам да помоля, да ми пишете ако може на ЛС въпросчето, а не само в темичката за да съм сигурна, че ще го видя  Simple Smile

      # 24
      • Мнения: 30
      Честито на всички сдобили се с рожби днес  bouquet

      Айла добре дошла у дома. Чакаме снимчици на куклата.

      Зайче горе главата колкото толкова. Колкото и малко да им даваме пак е по добре от нищо.

      Е щом сте почнали да се наоплаквам и аз Cry
      Преди това да благодаря на Кай Рен за отзивчивостта и подкрепата относно кърменето bowuu При мен кърма слезе около 9-10 ден, но е толкова малко, че до никъде не стига. Педито каза да цедя за да видя колко има, но аз нали съм си многознайко ooooh!) до сега не цедих а го слагах на гърда за да стимулира лактацията. Е постигнах разраняване на зърната и изнервено бебе (много усилия влага за да може да потече и това го нерви и започва да плаче). Днес реших да изцеждам за да засека и до сега от гърда цедя по 20-30гр и то на 3ч. Това за мой син е крайно недостатъчно и ще пробва още няколко дни и ако не се увеличи мисля да премина изцяло на АМ. Все пак и това е мляко, измислено точно за бебоци, а и той все пак ще е дръпнал най-важните неща от мен. Не знам от тази бременност исках само две неща - да родя нормално и да мога да кърмя, ноооооооо родих секцио и май май няма да кърмя повече от двайсетина дни. Е важното е да сме здрави и двамата УПС Blush и тримата Mr. Green (тати само го пропускам).
      Сига като слушам за педиатри и отношение, мойто педи си е добре. Идва до нас още на втория ден от изписването (е мъжа ми я докара с нашата кола, но...). Обяси с подробности много неща. Против лекарствата и медикаментите е и препоръчва "бабини илачи", което е и моята стратегия. Вика ме да го премери още другата седмица и после за ваксината. Даде ми телефон и ми каза да звъня по всяко време (а вече и звънях по време на празниците). Та за сега не мога да се оплача bowuu

      Да не забравя да попитам мамите които вече са преживели секцио - нормално ли е от операцията да се подава крайче на конец, при условие, че външния шев вече е махнат?

      # 25
      • София
      • Мнения: 5 247
      Елфичка! Леко и безпроблемно раждане! Скоро да чуем новини от теб! Ама защо бързаш? Имаш време до термин?
      Айла! Добре дошла у дома! Чакаме подробности за вас!
      Аркси! направо се притесних за теб като прочетох колко неща си предприела. Малко остана, не се тревожи. И аз чакам вече доста напрегнато, ама знам, че скоро ще настъпи Големият ден.
      Зрънчо! Как сте? Не сме те чували отдавна.

      Лека вечер на всички! На мамите с бебчета - успешна нощна смяна, на нас, които сме още 2 в 1 -  търпение. Hug

      # 26
      • Мнения: 21
      Привет мили дами,
      Честито на всички майки с бебчета!
      Аз съм съпруга на *Vanya*, а тя вече гушка своята малка Мариана Simple Smile
      На това филмче е на възраст час и половина

      http://www.youtube.com/watch?v=WTL7wAJhS_I

      Двете са чудесни!

      Пожелавам само щастие и усмивки на всички!
      Да си баща е страхотно!

      # 27
      • Sofia
      • Мнения: 4 481
      idar[/color], зайо байо все едно аз съм ги писала тези неща! Успокоително е да знам, че има и други като мен, защото се чувствам много непълноценна. И при мен кърмата дойде на 9-10-ти ден,  и то малко. Макар че успявам вече да изцедя по 50-60 мл, но това е ако се събира по половин ден. Вчера за целия съм успяла да изцедя около 200 мл и това ми е рекорда. Обаче според мен бебо почти нищо не суче и не го мъча особено, ако той не поиска. А май го прави само залъгалка.
      Да се пробваме още малко да бъдем упорити.

      # 28
      • Мнения: 4 872
      честито на всички родили мами! да са ви живи и здрави бебчетата и  много да ви радват. бързо възстановяване Two Hearts Two Hearts Two Hearts

      # 29
      • Мнения: 128
      Честито на Ваня и нейния мъж за бебката!!!Да ви е жива и здрава!
      Чух се преди около час с geribg, вече звучеше доста по-укрепнала, каза, че се чувства добре и ще ги изпишат след няколко дни.
      Предава поздрави на всички ви!
      Както и целувки от мен, момичета. Пазете се, малко остана. Simple Smile А на мамите: да е спокойна нощта и да не се шашкат:).

      Общи условия

      Активация на акаунт