***ЦИКЪЛ***

  • 2 376
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте.Аз съм момиче на 16 години и знам, че мястото ми не е тук, тъй като това е форум за майки, но мисля, че вие сте минали през моите години и знаете повече и за това реших да питам тук.Та значи-имам цикъл от 2 години без 1 месец и по принцип казват, че цикъла до 2 години се регулирвал, но уви моят цикъл в момента ПАК закъснява с 20 дена вече закъснява и не че се притеснявам, а просто ми е чудно нормлано ли е?Миналата година ходих по лекари защото пак имах проблеми с цикъла и освен че ми закъсняваше ми беше и кафяв цикъла и ходих и не ми откриха нищо и вече незнам какво да правя.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ***

Според мен не трябва да се притесняваш.
На мен на тези години обратно, идваше ми по два пъти в месеца, което е още по-ужасно. Едва ли не цял месец си в цикъл.

# 16
  • Мнения: 131
Мерси на всички за мненията, но аз на 10ти бях на лекар и ме гелда отдолуи ми взе цитонамазка, после ме гледа на видеозона, но тъй като не ми беше пълен пикочния мехур не можа да види много добре и си мисли, че имам киста и в диагнозата ми пише "неуточнени кисти на яйчника" Но сега тъй като не ми идва ми даде д апия дуфастон 5 дни по 2 таблетки дневно и сега пия и трябва като го спра до 5-10 дена да ми дойде.И на 20-21 пак ще ходя2 да вида резултатите от цитонамазката и пак да ме гледа на видеозона като ще съм пила мн вода.

# 17
  • Мнения: 41
Здравейте.Аз съм момиче на 16 години и знам, че мястото ми не е тук, тъй като това е форум за майки, но мисля, че вие сте минали през моите години и знаете повече и за това реших да питам тук.Та значи-имам цикъл от 2 години без 1 месец и по принцип казват, че цикъла до 2 години се регулирвал, но уви моят цикъл в момента ПАК закъснява с 20 дена вече закъснява и не че се притеснявам, а просто ми е чудно нормлано ли е?Миналата година ходих по лекари защото пак имах проблеми с цикъла и освен че ми закъсняваше ми беше и кафяв цикъла и ходих и не ми откриха нищо и вече незнам какво да правя.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ***

Според мен е много рано да се притесняваш.Когато бях на 16-17 години може да се каже,че ми идваше през 2-3 месеца,а веднъж ми закъсня 8 месеца.И аз съм ходила на много лекари по този повод,изследвала съм хормони и винаги всичко е било наред.Когато навърших 19 започна да се нормализира.Разбира се,добре е да се консултираш с лекар,но не и да се тревожиш толкова.А по повод кистите,хубаво е да те гледат с вагинален ехограф,при него не е нужно мехурът да е пълен,освен това се вижда по-ясно.Възможно е и да се окаже,че са функционални и да се пукат при всеки цикъл.Добре е щом си се заела да ходиш по лекари,да се проследят тези кисти.И ако след цикъл ги няма,значи няма за какво да се тревожиш. Peace Аз знам от гинеколог,че продължително хормонално лечение на момичета под 19 години не е добре да се назначава.Но при теб Дуфастона е само за предизвикване.Надявам се всичко да е ОК и по-спокойно.На твоята възраст организмът все още се развива и тези неща се считат за нормални.

Общи условия

Активация на акаунт