изпъкнало пъпче?

  • 11 226
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 807
...когато съм поставяла лепенката.

Белинда, а защо педиатър не я е поставял?  newsm78
То вярно, че всеки може, ама знам ли...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние  сменяхме лепенката сами. През около 2-3 къпания. То е елементарно и не е някаква особено сложна интервенция!

# 17
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Малката имаше изпъкнало пъпче. На 2-3 месеца ли беше й слагахме лепенка. Мисля че беше Тегадерм, дано не бъркам името. Прозрачна изцяло и лепи на всякъде - няма марля. Пъпчето се събира по дължината на тялото и се слага лепенката. Тя стои там 20-30 дни. При нас наистина се прибра пъпа но по-късно се наложи и пак слагахме лепенка.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
...когато съм поставяла лепенката.

Белинда, а защо педиатър не я е поставял?  newsm78
То вярно, че всеки може, ама знам ли...
Стига бе, това е все едно да сложиш лейкопласт...не го влача по лекари за такива неща...Просто притискаш с пръст червото да си влезне под коремната стена, прихлупваш отгоре и лепиш..кво толкоз newsm78А това с кожата, дето се депигментира - и на лекар можеше да се случи, и на всеки - то дори не е в такава близост до самия пъп, а по в края на лепенката се е паднало явно...Аз и досега не мога да си обясня как е станало..Може дивакът сам да си я е набръчкал..

# 19
  • Мнения: 2 534
Нашето пъпче изкочи в петия месец , лепим вече десет месеца и ефект никакъв .
При нас най-вероятно ще се наложи операция .

# 20
  • Мнения: 3 360
И ние имаме този проблем,но детската лекарка ни каза че ефект от лепенките няма кой знае какъв-и да слагаме и да не слагаме ,пъпчето се прибирало само до около 2 годинки.Според нея това не е сериозно и не бива да ни плаши  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
И ние имаме този проблем,но детската лекарка ни каза че ефект от лепенките няма кой знае какъв-и да слагаме и да не слагаме ,пъпчето се прибирало само до около 2 годинки.Според нея това не е сериозно и не бива да ни плаши  Rolling Eyes

Има съществена разлика между т.нар. "кожен пъп" и пъпната херния.При хернията лепенките са задължителни, преди да се прави операция.Кожният пъп е по-скоро козметичн дефект, отколкото здравословен проблем и действително понякога се прибира сам.

Общи условия

Активация на акаунт